Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można samemu wymienić wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Samodzielny montaż wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można samemu wymienić wtryskiwacze?
Czy można samemu wymienić wtryski?

W przypadku awarii można samodzielnie wymienić wtryskiwacze należy się jednak zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia i zadbać o to, by stanowisko naprawy było sterylnie czyste. Trzeba wiedzieć, że wszelkie osady znajdujące się na blacie mogą osiąść na wtryskiwaczu i obniżyć jego parametry pracy. Nie wszyscy też wiedzą, że każda wymiana wtryskiwaczy wiąże się z koniecznością ich adaptacji, czyli tak zwanym kodowaniem. Do tej czynności niezbędny jest specjalistyczny komputer diagnostyczny, który znajduje się w wyposażeniu profesjonalnych warsztatów samochodowych. Dlatego, mimo że wymiany wtrysków można podjąć się samemu, to w celu ich zakodowania trzeba już udać się do odpowiedniego serwisu. Należy więc zastanowić się, czy nie lepiej powierzyć całościowej naprawy doświadczonemu mechanikowi.

Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? – wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Aby prawidłowo wymienić wtryskiwacze, trzeba posiadać nie tylko właściwy osprzęt, ale i należy wiedzieć, według jakich parametrów powinny pracować. Najbezpieczniej jest więc powierzyć naprawę fachowcom, którzy wiedzą, jak powinna przebiegać wymiana wtryskiwaczy krok po kroku i posiadają procedury naprawy sporządzone przez producentów wtrysków. Wymiana uszkodzonych wtrysków usunie problematyczne objawy związane z awarią, np. niemożność odpalenia auta, szarpanie silnika czy ciągłe spadki mocy.

1. Wymiana wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych – wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Obowiązkowym etapem naprawy wtryskiwaczy jest ich końcowe zakodowanie. Najprościej mówiąc, za pomocą kodowania wyrównujemy parametry dawki we wszystkich wtryskiwaczach, co ma zapewnić równomierną pracę silnika. Jeśli wtryski nie zostaną zakodowane, wymiana nie przyniesie żadnych rezultatów, ponieważ nadal będą pracować według nieprawidłowych, nieaktualnych ustawień. Kodowanie ma zapewnić także właściwy proces spalania paliwa, więc dzięki niemu wszelkie normy emisji spalin są przestrzegane.

2. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? – wymiana wtryskiwaczy koszt

Obecna technologia naprawy wtryskiwaczy pozwala na przywrócenie im stuprocentowej sprawności, bez ponoszenia dużych kosztów. Zanim więc konieczny będzie zakup nowych wtryskiwaczy, można z powodzeniem naprawić swoje zużyte części. Wymiana wtrysków na regenerowane będzie więc znacznie korzystniejsza cenowo, niż wymiana wtrysków na fabrycznie nowe. Z uwagi na powyższe, kierowcy Diesli bardzo często decydują się na usługę kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy Common Rail.

Naprawa wtryskiwaczy
Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna?

3. Wymiana pojedynczego wtrysku – wymiana wtryskiwaczy samemu

Wymiana jednego wtryskiwacza ma sens tylko wtedy, gdy pozostałe wtryski są w nienagannym stanie. Jeśli jednak jeden jest uszkodzony, a parametry pozostałych wskazują na duże zużycie części, należy wymienić wszystkie wtryskiwacze. Regeneracja wszystkich wtrysków przedłuży okres eksploatacyjny oraz zapewni prawidłowe działanie silnika. Wymianę czy regenerację wtrysków można zrealizować samodzielnie, jednak trzeba pamiętać, że musimy je zakodować, bo bez tego nie będą działać równo i wydajnie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Grzegorz

Wystawiono miesiąc temu

@Karol.O Jeśli jest Pan zainteresowany demontażem wtrysków prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny na numer znajdujący się w zakładce "Kontakt".

Czy ta opinia była pomocna?

Karol.O

Wystawiono miesiąc temu

Witam, proszę o pomoc jak zdemontować wtryski, chciałbym je wysłać do państwa do naprawy ale mam problem z demontażem u góry jest podłączony wężyk i zabezpieczony.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 8 miesiecy temu

Wymiana wtryskiwaczy w samochodach z silnikami diesel jest złożonym zadaniem, które wymaga specjalistycznych narzędzi i doświadczenia. Wtryskiwacze są uszczelnione i umieszczone w trudno dostępnych miejscach, dlatego ich wymiana wymaga demontażu części silnika. Osoba bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi może mieć trudności z wymianą wtryskiwaczy i istnieje ryzyko uszkodzenia silnika lub innych elementów samochodu. Dlatego zaleca się skorzystanie z usług mechanika lub serwisu samochodowego, który posiada odpowiednie umiejętności i sprzęt do wymiany wtryskiwaczy. Jeśli mimo to decydujesz się na wymianę wtryskiwaczy samodzielnie, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu i postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Ważne jest także, aby mieć pod ręką odpowiednie narzędzia i zapasowe części.

Czy ta opinia była pomocna?

Gregor

Wystawiono Rok temu

Pewnie, że można coś samemu w aucie wymienić, ale za wtryski bym się jednak nie brał. To zadanie dla fachowca.

Czy ta opinia była pomocna?

Kazek

Wystawiono Rok temu

Można zawsze spróbować samemu, czemu nie :) Jak tylko masz odpowiednie narzędzia i wiedze. Bo uszkodzić wtrysk nie jest trudno, ale każdy naprawia na własną odpowiedzialność.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek_dumb

Wystawiono Rok temu

Ja tam się nie podejmuję takich działań jak wymiana wtrysków na własną rękę, bo raczej nie byłoby to dobrze zrobione ;D od razu jadę do serwisu, jak mam problem

Czy ta opinia była pomocna?

mar-em24

Wystawiono Rok temu

Ja sam co prawda wymieniałem wtryski, ale musiałem jechać do serwisu, aby je zakodować :d

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki