Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można samemu wyczyścić wtryski? ryzykowna praktyka

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze można wyczyścić samodzielnie, jednak nie będzie to tak skuteczne, co w serwisie. Pierwsza metoda polega na wlaniu do baku samochodu preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy. Preparat ten rozpuszcza osady i zanieczyszczenia, które gromadzą się we wtryskiwaczach. Aby wykonać to czyszczenie, należy postępować zgodnie z instrukcją producenta preparatu. Druga metoda polega na zastosowaniu myjki ultradźwiękowej. Czyszczenie to jest bardziej skuteczne niż dolanie preparatu do paliwa, ale wymaga demontażu wtryskiwaczy z samochodu i jest nieco droższe.

Preparaty do czyszczenia wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Common Rail

Wtryski zabrudzone? Czyszczenie samodzielne czy w warsztacie?

Czyszczenie wtryskiwaczy można przeprowadzić samodzielnie lub w warsztacie. Decyzja o wyborze metody zależy od kilku czynników, w tym:

• Stopnia zanieczyszczenia wtryskiwaczy CR - jeśli zabrudzenia są niewielkie, można spróbować zaaplikować samodzielnie preparat.
• Konkretnych umiejętności i wiedzy, ponieważ czyszczenie wtryskiwaczy wymaga doświadczenia i umiejętności. Jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji, lepiej zlecić tę usługę fachowcom.
• Dostępności środków i narzędzi - do samodzielnego czyszczenia wtryskiwaczy potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Jeśli nie masz ich w domu, możesz je kupić w sklepie motoryzacyjnym.

W takim razie, jak wyczyścić wtryski Diesla? W naszej ocenie najbardziej sprawdzi się czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej. Preparaty chemiczne są w stanie usunąć tylko niewielkie zanieczyszczenia.

Jak długo wytrzymują wtryski po regeneracji?

Myjka ultradźwiękowa

Regenerowane wtryskiwacze mogą wytrzymać od 150 000 do 200 000 kilometrów. Aby wydłużyć żywotność wtrysków po naprawie, należy przestrzegać następujących wskazówek:

1. Uzupełniaj bak dobrej jakości paliwem.
2. Regularna wymiana filtra powietrza, oleju oraz filtra paliwa.
3. Unikaj jazdy samochodem na rezerwie.
4. Nie hamuj gwałtownie oraz nie przyspieszaj z niskich obrotów.
5. Aplikuj dodatki czyszczące do paliwa, aby zadbać o układ paliwowy.

Jeśli zaobserwujesz w swoim aucie jakiekolwiek objawy wskazujące na problemy z wtryskiwaczami, takie jak: spadek mocy pojazdu, wzrost zużycia paliwa, zwiększona emisja spalin lub nierówna praca jednostki napędowej, poszukaj pomocy u mechanika.

Ile km wytrzymują nowe wtryskiwacze Common Rail?

Wtryskiwacze Common Rail wytrzymują od około 150 tys. kilometrów. Nie da się jednak dokładnie określić żywotności części, ponieważ na ich trwałość ma wpływ, choćby sposób eksploatowania pojazdu, jakość tankowanego paliwa czy stosowanie dodatków do oleju napędowego. Regularne serwisowanie może pomóc w przedłużeniu działania podzespołów, dlatego przestrzegaj zaleceń od producenta. Im szybciej zareagujesz na usterkę, tym mniejsze koszty napraw poniesiesz.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki