Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można regenerować wtryskiwacze z uszkodzoną cewką? - mechanik wiedział, nie powiedział

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwaczy piezoelektrycznych z uszkodzoną cewką nie da się regenerować. Cewka jest integralną częścią wtrysku, więc nie można jej wymienić. Pozostaje jedynie wymiana całego komponentu. Zazwyczaj, gdy pojawiają się kłopoty z wtryskiwaczami, to właściciele swoich pojazdów jadą do serwisu na diagnostykę. Specjaliści dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiedzą, jak prawidłowo sprawdzić stan wtryskiwaczy oraz stwierdzą, kiedy nie nadają się one do regeneracji. Oczywiście lepiej byłoby dla samego zainteresowanego zapłacić za wykonanie regeneracji, ponieważ jest ona tańsza niż wymiana.

Cewka wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Testowanie cewki

Co się stanie, jeśli spali się cewka we wtryskiwaczu?

Jeśli doszłoby do spalenia się cewki wtryskiwacza, zaleca się zastąpienie całego podzespołu nowym. Powstałe uszkodzenia wewnątrz wtrysku mogą prowadzić do pęknięcia korpusu, co sprawia, że naprawa staje się nieopłacalna. Taka wymiana gwarantuje prawidłową pracę jednostki napędowej pojazdu. Przed podjęciem decyzji o wymianie, warto przeprowadzić diagnostykę wtrysków, aby sprawdzić ewentualne uszkodzenia cewki. Wykonanie tego badania w autoryzowanym serwisie umożliwi podjęcie odpowiednich kroków w kierunku naprawy usterki. A na jakie objawy uszkodzonej cewki wtryskiwacza należy zwrócić uwagę? Najczęściej są to pogorszona praca wtrysków, nierówna praca jednostki napędowej i trudności z uruchomieniem pojazdu.

Czy warto regenerować wtryskiwacze w silniku Diesla?

Myjka ulradźwiękowa

Regeneracja wtryskiwaczy stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownej wymiany tych istotnych podzespołów. Dodatkowo specjalistyczne czyszczenie wtryskiwaczy staje się wykonalne, o ile nie zaistnieją poważne i nieodwracalne uszkodzenia którejkolwiek z komponentów. Ponadto warto mieć również na względzie, że wtryski odzyskają fabryczne elementy, a silnik nie będzie produkował tak dużej ilości toksycznych spalin.

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Przy odpowiedniej eksploatacji wtryskiwacze po regeneracji mogą wytrzymać około 200 tysięcy kilometrów. Zdarza się, że są sprawne w samochodzie jeszcze dłużej, natomiast należy wziąć pod uwagę rodzaje wtrysków, stanu podzespołów, a także jakości przeprowadzonej regeneracji. Aby wydłużyć żywotność wtrysków po regeneracji, należy przestrzegać następujących zasad:

• wymieniaj regularnie filtr paliwa oraz olej silnikowy,
• nie wyruszaj w trasę, jeśli w baku nie masz paliwa,
• unikaj agresywnej jazdy, która mogłaby zaszkodzić wtryskom i jednostce napędowej,
• serwisuj pojazd, aby uchronić się przed wystąpieniem poważnych i kosztownych usterek.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki