Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można odkręcić cewkę wtrysku?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odkręcanie cewki wtryskiwacza

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można odkręcić cewkę wtrysku?
Czy można odkręcić cewkę wtrysku?

W trakcie wykonywania diagnostyki wtryskiwacza następuje odkręcenie (demontaż) cewki tego podzespołu. Jest to czynność serwisowa, która jest konieczna podczas przeprowadzenia naprawy i regeneracji wtryskiwacza. Jeśli nie zdemontujemy cewki, to określenie stanu technicznego oraz poziomu zużycia tego podzespołu stanie się zwyczajnie niemożliwe. Ze względu na wytyczne producenta wtrysków, zdemontowania cewki nie może podjąć się serwis samochodowy, który nie zajmuje się tego typu naprawami. W przypadku samodzielnego demontażu tego elementu należy wiedzieć, że potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia, umiejętności oraz wiedza. Czynniki te są ważne, ponieważ istnieje duże ryzyko rozregulowania lub uszkodzenia wtryskiwacza. Warto wiedzieć, że demontaż tego elementu jest możliwy tylko we wtryskach elektromagnetycznych producenta Bosch, piezoelektrycznych Siemens oraz piezoelektrycznych i elektromagnetycznych firmy Denso. Niestety nie wszystkie modele tych podzespołów mają taką możliwość, a jest to spowodowane lokalizacją cewki wewnątrz konstrukcji wtrysku.

Sposób na zapieczony wtrysk - wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy - Uszkodzona cewka wtryskiwacza objawy

Jednym ze sposobów wyciągnięcia zapieczonego wtryskiwacza jest użycie zestawu narzędzi o napędzie hydraulicznym, który jest przeznaczony do konkretnych modeli wtrysków. Metoda ta jednak jest stosowana przez profesjonalne warsztaty, które specjalizują się w wyciąganiu zapieczonych lub uszkodzonych wtrysków. Ponadto istnieje jeszcze kilka innych rozwiązań, które dają możliwość samodzielnego demontażu wtrysku, jednak są to metody, które stwarzają ryzyko urwania lub uszkodzenia gwintu wtryskiwacza. Natomiast, jeśli chodzi o objawy, które mogą sygnalizować uszkodzenie cewki tego podzespołu, są to: problemy związane z uruchomieniem silnika, znaczne pogorszenie się pracy wtrysków, nierównomierna praca i falujące obroty jednostki napędowej.

1.Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu - Wymiana cewki wtryskiwacza Siemens

Aby nie dopuścić do zniszczenia wtryskiwacza podczas jego demontażu, należy skorzystać z pomocy mechanika, który posługuje się specjalistycznym zestawem narzędzi. W przypadku posiadania wtryskiwaczy firmy Siemens należy wiedzieć, że wymiana wadliwej cewki tego podzespołu jest nie możliwa, ze względu na brak dostępu do części zamiennych. Niestety ten element we wtryskach tego producenta najczęściej ulega uszkodzeniu, a jedyną możliwością, jaka nam pozostaje, jest wymiana wtryskiwacza na nowy.

Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu
Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu

2.Samodzielna naprawa wtryskiwaczy common rail - Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem

Aby samodzielnie naprawić wtryskiwacze, trzeba posiadać do tego odpowiedni zestaw narzędzi, preparat do czyszczenia, części zamiennie, takie jak: podkładki i uszczelnienia. Oczywiście oprócz tego potrzebna jest wiedza oraz stosowne umiejętności, które pozwolą na przeprowadzenie skutecznej naprawy. Jeśli chodzi o wyciągnięcie wtrysków domowym sposobem, to najlepiej będzie zacząć od spryskania preparatem części wtryskiwacza, który pozwoli usunąć ewentualne osady i łatwiej zdemontować podzespół. Następnie należy użyć odpowiednich narzędzi, które można kupić w sklepie motoryzacyjnym lub internetowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Gregor

Wystawiono 2 lata temu

Tak, cewka wtrysku jest elementem, który można odkręcić. Jest ona zamocowana do wtryskiwacza za pomocą śrub lub nakrętek. Aby ją odkręcić, należy użyć odpowiedniego narzędzia i odpowiednio dokręcić śruby lub nakrętki, aby uniknąć uszkodzenia cewki lub innych elementów podczas demontażu. Ważne jest również, aby pamiętać o zabezpieczeniu cewki przed uszkodzeniem podczas jej demontażu i montażu.

Czy ta opinia była pomocna?

Staszek

Wystawiono 2 lata temu

Wszystko zależy od rodzaju wtrysku, w niektórych nie da się rozebrać cewki, ale z tego co wiem, to w common rail bez problemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Miłosz

Wystawiono 2 lata temu

Tak myślałem, że się da to zrobić, dzięki za utwierdzenie w temacie.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamielot

Wystawiono 2 lata temu

Żeby sprawdzić to wręcz trzeba, żeby tą cewkę odkręcić

Czy ta opinia była pomocna?

FLOREK

Wystawiono 2 lata temu

Przydatne informacje o procesie regeneracji wtryskiwaczy :D Nawet nie wiedziałem, że wtryskiwacz jest całkowicie rozbierany na części

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki