Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jeździć z uszkodzoną podkładką pod wtryskiem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

 Jazda z uszkodzoną podkładką pod wtryskiem

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można jeździć z uszkodzoną podkładką pod wtryskiwaczem?
Czy można jeździć z uszkodzoną podkładką pod wtryskiem?

Jazda z uszkodzoną podkładką nie jest zalecana, z uwagi na ryzyko uszkodzenia wtryskiwacza, gniazda a nawet silnika. Jeśli więc podkładka termiczna wtryskiwacza okazuje się uszkodzona, należy ją obowiązkowo wymienić. Ten element wtrysku znajduje się koło rozpylacza i jego zadaniem jest ochrona części przed wysokim ciśnieniem i temperaturą, jakie panują w cylindrze. Jeśli więc podkładka zostaje uszkodzona, dochodzi do stopienia się metalu, a wówczas spaliny, które powinny znaleźć się w komorze spalania, wydostają się na zewnątrz. Dochodzi wówczas do bardzo niebezpiecznej sytuacji, ponieważ wyciekające paliwo napotyka gorące spaliny, co może doprowadzić do pożaru. Jeśli podkładka we wtryskiwaczu jest uszkodzona, zauważymy to po nadtopionym korpusie, stopionych elementach plastikowych, zniszczonych nakrętkach czy okopconych wtryskach. Reasumując, uszkodzona podkładka spowoduje przede wszystkim nieszczelności, szybsze zużywanie się części wtrysku, uszkodzenie gniazda oraz nieprawidłową pracę silnika. Decydując się więc na jazdę z tego typu awarią, warto znać objawy zużytych podkładek pod wtryskami, aby wiedzieć, że taką usterkę należy szybko usunąć.

Nieszczelna podkładka pod wtryskiem – Wymiana podkładki pod wtryskiem

W większości przypadków podkładka wykonana jest z miedzi, a to oznacza, że odkształca się pod wpływem obciążeń. Przylegając do powierzchni wtrysku, zapewnia mu uszczelnienie, jednak gdy zdemontujemy wtryskiwacz i założymy podkładkę ponownie, z całą pewnością dojdzie do nieszczelności. Powierzchnia podkładki oraz wtrysku nie będą do siebie przylegać, z tego powodu wymiana podkładki jest obowiązkowym etapem naprawy. Jak wiemy, zużyta podkładka przełoży się na nieprawidłowa pracę wtryskiwaczy, a w konsekwencji doprowadzi do szybszego zniszczenia się wtrysku.

1. Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem – Podkładka pod wtryskiwacz

Jazda z niesprawnym wtryskiem jest zdecydowanie nie zalecana, z uwagi na stale powiększający się stopień uszkodzeń. Może to doprowadzić do tego, że wtryskiwacz stanie się nienaprawialny i konieczny będzie zakup nowych, dość drogich części. Należy oczywiście wspomnieć jeszcze o tym, że wraz z eskalacją uszkodzeń wzrasta także koszt naprawy. Ponadto, jazda z awarią wtrysków znacznie obniży komfort podróżowania, ponieważ moc silnika stale spada, a osiągi są coraz gorsze.

2. Uciekająca kompresja spod wtryskiwacza – Nieszczelny wtryskiwacz diesel objawy

Brak odpowiedniego ciśnienia we wtryskiwaczu może być spowodowany właśnie przez uszkodzoną podkładkę termiczną. Zniszczona podkładka spowoduje przede wszystkim nieszczelności, ale może także doprowadzić do uszkodzenia gniazda głowicy. Sytuacje wymienione powyżej przełożą się z pewnością na nieprawidłową pracę silnika, ale także na trudność z jego uruchomieniem, kopcenie z wydechu przy większych obrotach i dziwne stukanie spod maski.

Nieszczelność wtryskiwacza
Uciekająca kompresja spod wtryskiwacza

3. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Wymiana podkładek pod wtryskami koszt

Jazda z taką awarią przysporzy nam wiele nieprzyjemności podczas jazdy. Silnik bowiem nie pracuje równo, często gaśnie na luzie, a odpalenie auta staje się coraz bardziej problematyczne. Usuwanie usterki nie musi wiązać się z wysoką ceną, dlatego nie należy zwlekać z naprawą. Przykładowo, wymiana podkładek pod wtryskiem to dość niski koszt, w porównaniu do konsekwencji, jakie wiążą się z jazdą z uszkodzoną podkładką termiczną.

Udostępnij wpis

Komentarze

Dant

Wystawiono 4 miesiące temu

Wymieniłem podkładke na ori z aso, gniazdo wyczyszczone i frezowane, a i tak dalej nieszczelność ???.

Czy ta opinia była pomocna?

dawid

Wystawiono 8 miesiecy temu

Jakoś jeżdze już 2 lata z uszkodzoną podkładką i co, moc jest, jest to diesel więc o podpaleniu wyciekającej ropy nie ma mowy

Czy ta opinia była pomocna?

Sebastian

Wystawiono Rok temu

Jeśli podkładka pod wtryskiem uległa uszkodzeniu lub została zużyta, nie powinno się jeździć samochodem z takim wtryskiwaczem. Podkładka pod wtryskiem pełni ważną funkcję, ponieważ zapewnia szczelność układu paliwowego i zabezpiecza przed wyciekami paliwa. Jeśli podkładka ta jest uszkodzona lub zużyta, może dojść do wycieków paliwa, co z kolei może prowadzić do zagrożenia pożarowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Banasik90_@

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiedziałem, że podkładka pod wtryskiem jest obowiązkowo wymieniana. Fajnie, że mogłem to przeczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

BarBol

Wystawiono 2 lata temu

To tak jak jeździć z dziurawą oponą... póki jedziesz to ok, ale jak staniesz, to tylko raz. Po co ryzykować, przecież i tak trzeba będzie w końcu naprawić.

Czy ta opinia była pomocna?

Witkacy

Wystawiono 2 lata temu

Nie no, ludzie! Przecież dla mnie wydaje się być oczywiste to, że jeśli wiem o jakiejś awarii to od razu jadę to sprawdzić. Kto mądry jeździ z uszkodzoną podkładką w ogóle?

Czy ta opinia była pomocna?

lucjas1234

Wystawiono 2 lata temu

Niebezpieczna sprawa z tą uszkodzoną podkładką, ale dobrze, że piszecie o tym

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki