Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jeździć z lejącym wtryskiem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Konsekwencje jazdy z lejącym wtryskiem

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można jeździć z lejącym wtryskiwaczem?
Czy można jeździć z lejącym wtryskiem?

Jazda z lejącym wtryskiem nie jest zalecana z uwagi na szereg niedogodności związanych z tego typu awarią oraz ryzykiem, jakie wiąże się jazdą nie w pełni sprawnym samochodem. Lejący wtryskiwacz stale podaje paliwo, przez co silnik nie ma możliwości pracować w sposób prawidłowy i równomierny. Uszkodzony wtrysk sprawi, że korzystanie z auta stanie się nie tylko mało komfortowe, ale w konsekwencji niekiedy całkiem niemożliwe. Dlatego też warto znać typowe objawy lejących wtryskiwaczy, aby móc w porę zareagować na usterkę.

1. Typowe usterki układu Common Rail – objawy zawieszonego wtryskiwacza

Zawieszony wtryskiwacz jest jedną z najczęściej występujących usterek dotykających te podzespoły układu paliwowego. Objawy tej awarii będą różne w zależności od tego, w jakiej pozycji zatnie się wtrysk. Może bowiem zostać unieruchomiony w pozycji otwartej (gdzie ciągle dawkuje olej napędowy), bądź w pozycji zamkniętej (wówczas wcale nie dozuje paliwa). Obydwie te sytuacje łączy niepoprawne działanie jednostki napędowej związane z nieprawidłową ilością wtryskiwanego paliwa. W przypadku zawieszonego wtrysku warto skorzystać z usługi czyszczenia, ponieważ to właśnie zabrudzenia znajdujące się na częściach są główną przyczyną awarii.

2. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – czy można jeździć z uszkodzonym
wtryskiem?

Zlekceważenie faktu zużycia się wtryskiwaczy może kosztować nas sporo pieniędzy, nerwów i czasu. Ze względu na to zdecydowanie odradza się korzystanie z auta tym kierowcom, którzy zastanawiają się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Jak już wiemy, wyeksploatowane wtryski zapewnią nam wiele problematycznych sytuacji w czasie podróży. Dlatego, zanim dojdzie do wysokiego stopnia uszkodzeń, warto zająć się wtryskami odpowiednio wcześnie. Trzeba wiedzieć, że zużyte wtryskiwacze da się w łatwy sposób przywrócić do właściwego stanu. Wystarczy poddać je kompleksowej regeneracji, aby parametry pracy były podobne do tych, jakie wykazują nowe podzespoły

3. Zobacz, na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy? – objawy uszkodzonego wtrysku w silniku Diesel

Niecodzienne hałasy dobiegające spod maski auta, to nic innego, jak głośna praca wtrysków. Jest to jeden z objawów informujących kierowcę o tym, iż są one zużyte lub uszkodzone. Innym z kolei symptomem awarii wtryskiwaczy jest nietypowy spadek mocy oraz kiepskie osiągi pojazdu. Naszą uwagę przykuje także wyższy niż zwykle poziom spalin wychodzących z rury wydechowej. Jazdę utrudnią nieprzyjemne szarpania i ogólnie niestabilna praca silnika. Specyficznie falujące obroty, czy większy pobór paliwa, to także objawy sugerujące usterkę wtryskiwaczy. Jednak, aby dokładnie określić przyczynę awarii, najlepiej skorzystać z profesjonalnej diagnostyki, jaką oferują autoryzowane serwisy naprawy wtryskiwaczy.

Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy?
Zobacz, na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy?

4. Sprawdź, czy lejące wtryski szkodzą turbinie – skutki awarii

Trzeba wiedzieć, że awaria, jaką jest lejący wtryskiwacz, potrafi uszkodzić także inne dość drogie podzespoły, np. turbosprężarkę. Stale wtryskiwane paliwo może dostać się do oleju silnikowego, przez co w konsekwencji rozrzedza je. Wówczas olej silnikowy traci swoje pierwotne właściwości ochronne i smarne, co może doprowadzić do zatarcia się turbiny. Zbyt duża dawka paliwa może przyczynić się także do wystąpienia korozji na powierzchni turbosprężarki. Niepoprawne spalanie paliwa towarzyszące lejącym wtryskom spowoduje osadzanie się sadzy na kole turbo. Uszkodzone i niesprawne wtryski, tak jak mówiliśmy we wcześniejszych punktach, to dopiero początek problemów. Skutki lejących wtrysków i zwlekanie z naprawą może się skończyć bowiem uszkodzeniem turbo, filtra cząstek stałych, tłoków, a nawet samego silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Jazda z lejącym wtryskiem nie jest zalecana, ponieważ może to prowadzić do poważnych problemów z silnikiem i negatywnie wpływać na jego efektywność oraz bezpieczeństwo. Jednym z głównych problemów związanych z lejącym wtryskiem jest to, że w przypadku ubytku paliwa z wtryskiwacza, ilość paliwa dostarczanego do silnika jest nieodpowiednia, co może prowadzić do niedoboru mocy oraz nierównej pracy silnika. Lejący wtryskiwacz może również powodować przegrzanie silnika, co może prowadzić do uszkodzenia układu smarowania i innych poważnych awarii silnika. Dodatkowo, jeśli paliwo jest wylewane, a nie spalane to oznacza że nie jest to ekologiczne, ponadto może to prowadzić do zwiększenia emisji szkodliwych substancji i zanieczyszczeń oraz wpływać na trudności z odpaleniem silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki