Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jeździć samochodem z uszkodzonym wtryskiwaczem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można jeździć samochodem z uszkodzonym wtryskiwaczem?
Czy można jeździć samochodem z uszkodzonym wtryskiwaczem?

Poruszanie się samochodem z niesprawnymi wtryskiwaczami grozi pogorszeniem kondycji całego układu Common Rail, a także z innymi podzespoły, jak na przykład z turbosprężarką, jednostką napędową i filtrem cząstek stałych (chyba że nie ma go w układzie wydechowym). Jeżeli wiesz, że Twoje wtryski są zanieczyszczone i to spowodowało ich usterkę, to zgłoś się do serwisu, aby móc je jak najszybciej zweryfikować i zregenerować. Im dłużej będziesz zwlekać, tym mniejsza szansa na odratowanie podzespołów. Dokładna analiza wtryskiwaczy i regeneracja pozwoli zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy. W ciągu maksymalnie dwóch dni otrzymasz z powrotem dobrze działające podzespoły i skończą się Twoje kłopoty z pogorszonym komfortem jazdy.

Czy można jeździć ze zużytym wtryskiwaczem? - Rozkodowane wtryski - objawy

Jak wynika to z pierwszego akapitu, jazda ze zużytymi wtryskiwaczami jest niebezpieczna, ponieważ w każdej chwili może dojść do awarii dodatkowo innych podzespołów, które byłyby bardzo kosztowne czy to w naprawie, czy w wymianie. Pamiętaj, że jeśli wtryskiwacze będą regenerowane lub wymieniane, to muszą być poprawnie zakodowane, ponieważ w przeciwnym razie stracą możliwość prawidłowej pracy. (Chociaż jest odstępstwo od tej reguły i czasami wtryski po regeneracji, gdy wymieniono zużyte elementy, działają bez kodowania). Jeżeli więc wtryskiwacze się rozkodują, to mogą się one objawiać między innymi: dymieniem z układu wydechowego, wzrostu emisji spalin, nierównej pracy jednostki napędowej, jak również wyświetleniem się kontrolki świec żarowych. W takiej sytuacji radzimy ponownie udać się na wizytę do ASO.

1. Objawy uszkodzonych wtrysków - jak rozpoznać? - Jazda z nieszczelnym wtryskiem

Objawy niesprawnych wtryskiwaczy są łatwe do rozpoznania, ponieważ już w trakcie jazdy możesz zauważyć pogorszone osiągi, zwiększone spalanie, kopcenie z układu wydechowego, gaśnięcie silnika na biegu jałowym, jak również szarpania jednostki napędowej podczas uruchamiania. Jazda przykładowo z nieszczelnym wtryskiem jest niewskazana, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia podkładek. Jakiekolwiek problemy z wtryskami należy zweryfikować w serwisie. Wiedz także, że najlepszym sposobem na zniwelowanie występujących symptomów nieszczelnego wtryskiwacza, lejących wtrysków tudzież zabrudzonych podzespołów, jest ich regeneracja.

Objawy uszkodzonych wtrysków - jak rozpoznać? - Jazda z nieszczelnym wtryskiem
Objawy uszkodzonych wtrysków - jak rozpoznać? - Jazda z nieszczelnym wtryskiem

2. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów. Mogą narastać lawinowo - Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Zużyte wtryskiwacze mogą doprowadzić także do kosztownej wymiany łańcucha rozrządu, koła dwumasowego i rozrusznika. Dodatkowo pojawi się nowy kłopot z szybko zapychającym się DPF. Jeśli zaś chodzi o jazdę samochodem z niesprawnym wtryskiwaczem, to raczej radzilibyśmy tak nie ryzykować, ponieważ z lekko pogorszonego komfortu jazdy, mogą narosnąć większe, poważniejsze i kosztowniejsze kłopoty (zatarcie silnika lub turbosprężarki spowodowane utratą właściwości zabezpieczających tych podzespołów).

Udostępnij wpis

Komentarze

Alex

Wystawiono 2 lata temu

Jazda samochodem z uszkodzonym wtryskiwaczem może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem i innymi elementami pojazdu. Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa i nierównomiernego działania silnika, co może prowadzić do spadku mocy, zwiększenia emisji szkodliwych spalin i innych problemów. W niektórych przypadkach uszkodzony wtryskiwacz może również prowadzić do awarii silnika i konieczności jego wymiany. Z tego powodu zaleca się unikanie jazdy samochodem z uszkodzonym wtryskiwaczem i natychmiastowe skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem w celu uzyskania pomocy i naprawy usterki. Wymiana uszkodzonego wtryskiwacza może być konieczna, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika i uniknąć dodatkowych problemów.

Czy ta opinia była pomocna?

Woźny

Wystawiono 2 lata temu

Przecież jak wtryski uszkodzone to nie da się jeździć.. a przynajmniej niedługo. Samochód wtedy gaśnie, szarpie, dymi, jak wtedy jeździć? To nie na moje nerwy.

Czy ta opinia była pomocna?

Wiesiek

Wystawiono 2 lata temu

Kto jeździ samochodem z niesprawnymi wtryskami? przecież to nierozsądne, lepiej pojechać do warsztatu, zanim wydamy krocie na naprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

Lucyna

Wystawiono 2 lata temu

Nie radzę wsiadać za kółko z uszkodzonym wtryskiwaczem. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne

Czy ta opinia była pomocna?

xyz

Wystawiono 2 lata temu

Odradzam całkowicie takiej głupoty jak jeżdżenie samochodem z uszkodzonymi wtryskami!!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki