Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jechać z awarią systemu wtrysku? - jak to wygląda w praktyce

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wszystko jest zależne od rodzaju awarii. Niektóre usterki wtryskiwaczy mogą powodować jedynie niewielkie problemy z pracą jednostki napędowej, podczas gdy inne mogą doprowadzić do jej całkowitego unieruchomienia.
Jazda samochodem z awarią systemu wtrysku może być uciążliwa lecz jeżeli nie mamy możliwości od razu udać się do mechanika, możemy dojechać do celu. Warunkiem jest ostrożna i stosunkowo wolna jazda. Należy mieć na uwadze, że dłuższa eksploatacja pojazdu z awarią może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń silnika, tym samym kosztownej naprawy.
Trudno jest więc odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, tak jak i niełatwo jest stwierdzić, co dokładnie uległo awarii. W nowoczesnych pojazdach zapalenie się kontrolki silnika zwykle oznacza wprowadzenie ECU w awaryjny tryb. Sterownik ogranicza moc silnika oraz obciążenia, aby ewentualne uszkodzenia związane z awarią były jak najmniejsze.

Serwisowa diagnostyka
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Regeneracja wtryskiwacza

Awaria systemu wtrysku, co to znaczy?

Awaria systemu wtrysku oznacza, że mechanizm, który jest odpowiedzialny za dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do cylindrów silnika nie działa właściwie. Awaria systemu wtrysku obejmować może podzespoły układu paliwowego, jak i wydechowego. Kontrolka silnika zapala się, gdy czujniki przez dłuższy czas przesyłają do sterownika informacje o nieprawidłowych parametrach na przykład dawki paliwa, mieszanki paliwa, pracy filtra DPF czy zapłonu.
Awaria systemu wtrysku może świadczyć o kilku usterkach, dlatego aby zlokalizować źródło usterki, niezbędne jest przeprowadzenie diagnostyki. Kiedy zapaleniu się kontrolki silnika towarzyszą takie objawy jak szarpanie silnika, gaśnięcie pojazdu, czy zwiększone spalanie paliwa, nie należy tego bagatelizować.

Jakie są główne przyczyny występowania awarii wtrysków?

Przyczyny awarii systemu wtrysku mogą być różne. Często są też powiązane z ogólnym stanem technicznym pojazdu.

  • Uszkodzenia mechaniczne, jak pęknięcie w przewodzie paliwa, mogą doprowadzić do problemów z systemem wtrysku uniemożliwienie dostarczania odpowiedniej dawki paliwa do silnika.
  • Paliwo złej jakości, zanieczyszczone, tankowanie oleju napędowego niskiej jakości skutkuje osadzaniem się zanieczyszczeń w systemie wtrysku, co z biegiem czasu może doprowadzić do jego usterki.
  • Zła mieszanka paliwa z powietrzem, jeśli te proporcje są zaburzone np. z powodu problemów z czujnikiem przepływu powietrza, wtryskami czy systemem zarządzania silnikiem może to doprowadzić do niewłaściwej pracy jednostki napędowej, w konsekwencji do awarii.
  • Problem z zapłonem, usterki związane z przewodami zapłonowymi, świecami zapłonowymi, czy bobiną mogą wpływać negatywnie na działanie systemu wtrysku, powodując nieprawidłowe spalanie.
Zregenerowany wtryskiwacz

Jak poradzić sobie z awarią?

Naprawa awarii systemu wtrysku paliwa najczęściej wymaga interwencji wykwalifikowanego mechanika, ponieważ jest to zadanie skomplikowane, a przede wszystkim wymagające odpowiedniej wiedzy.
Pierwszym etapem jest diagnoza. Najczęściej obejmuje podłączenie pojazdu do komputera diagnostycznego, aby odczytać kody błędów. Następnie mechanik przeprowadza szczegółowe badanie systemu wtrysku, aby zidentyfikować problem, czyli uszkodzone i niewłaściwie działające komponenty.
W zależności od rodzaju awarii naprawa może obejmować czyszczenie wtrysków, wymianę uszkodzonych części, w niektórych przypadkach nawet zupełną wymianę systemu wtrysku.
Istotne jest, aby mieć na uwadze, że pomijanie regularnej konserwacji i serwisowania auta może prowadzić do częstszych, jak i poważniejszych awarii. Regularne przeglądy oraz utrzymanie pojazdu w dobrej kondycji jest kluczowe dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki