Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jechać bez jednego wtryskiwacza? Niektórzy źle doradzają!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Niestety, jazda bez jednego wtryskiwacza w silniku może być bardzo szkodliwa dla samochodu i prowadzić do różnych problemów. Wtryskiwacz Common Rail jest istotnym elementem w układzie zasilania, który dostarcza odpowiednią ilość paliwa do cylindrów silnika w odpowiednim momencie. Bez działającego wtryskiwacza cylindry będą działać nierównomiernie lub w ogóle nie działać, co prowadzi do utraty mocy, niestabilnej pracy silnika, a nawet uszkodzenia części. Jazda bez jednego wtryskiwacza może również wpłynąć na inne elementy układu, takie jak katalizator lub sonda lambda, co może skutkować awariami i koniecznością ich naprawy lub wymiany.

Konsekwencją jazdy bez jednego cylindra / wtryskiwacza może być więc uszkodzenie silnika lub innych newralgicznych części samochodowych. Jeśli więc mamy świadomość tego, że jeden z wtryskiwaczy jest uszkodzony lub w ogóle go nie ma w gnieździe, powinniśmy jak najszybciej zainterweniować, aby nie narazić się na wysokie kosztu naprawy.

Wtryski w silniku Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Uszkodzony wtryskiwacz w Dieslu

Czym grozi jazda na uszkodzonych wtryskach?

Długotrwała jazda na uszkodzonych wtryskach może skończyć się trwałym uszkodzeniem silnika. Na początku możemy mieć do czynienia z pojedynczymi objawami uszkodzonego w Dieslu wtrysku, jednak trzeba wiedzieć, że z upływem czasu taka usterka zwiększa stopień uszkodzeń. Dlatego, jeśli zaobserwujemy, że trudność z uruchomieniem pojazdu pojawia się coraz częściej, auto szarpie i traci moc w czasie jazdy, powinniśmy możliwie szybko sprawdzić, jaka jest przyczyna tychże objawów. Odpowiadają na pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem – można, ale może nas to naprawdę dużo kosztować.

Czy można jeździć na 3 wtryskach?

Nie, nie można jeździć na 3 wtryskiwaczach – jest to niemożliwe z technicznego punktu widzenia, a sam pomysł, jest ryzykowny i nieodpowiedzialny. W dużej mierze w samochodach osobowych montuje się 4 wtryskiwacze, a prawidłowa praca silnika jest uzależniona od sprawności wszystkich wtrysków. Logicznym się więc wydaje, że jazda bez jednego wtrysku może nie dojść do skutku, lub wywołać duże szkody i kosztowne usterki.

Wymiana wtryskiwacza Bosch

Ile kosztuje wymiana jednego wtrysku?

W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż koszt wymiany wtrysku zależy od ceny wtryskiwacza i jego rodzaju oraz od robocizny. Znaczenie ma także to, czy wymieniany wtryskiwacz jest nowy, czy regenerowany. Na ostateczną cenę wpływa również czas poświęcony na demontaż wtrysku (niekiedy bywa bardzo problematyczny i czasochłonny). Można więc orientacyjnie przygotować się na wydatek rzędu 300 – 500 zł za jeden wtrysk.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki