Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy mój pojazd może mieć mniejszą moc przez wtryski? - prawda czy mit

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Jak najbardziej zużyte wtryskiwacze mogą wpłynąć na moc pojazdu, dlatego bardzo ważna jest jego prawidłowa eksploatacja. Wzbraniaj się więc przed tankowaniem złej jakości paliwa i wymieniaj regularnie olej silnikowy wraz z filtrem paliwa. Dodatkowo stosuj także preparaty czyszczące wtryski, które pozwolą przedłużyć ich działanie. Warto jednak pamiętać, że każdy podzespół w samochodzie ma swoją określoną żywotność, więc czasami nie masz wpływu na zużycie eksploatacyjne danego komponentu. Pamiętaj też, że w przypadku pojawienia się jakiegoś problemu, musisz udać się do serwisu na sprawdzenie podzespołów oraz umówić się na specjalistyczną regenerację wtryskiwaczy. Czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej pozwoli przywrócić ich parametry.

Diagnostyka samochodu
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Diagnoza wizualna pojazdu przez mechanika

Uszkodzone wtryski - jazda z ograniczoną mocą

Uszkodzone wtryski mogą powodować wiele problemów z autem i między innymi jest to ograniczona moc. Jeśli podzespoły są niesprawne, mogą nie dostarczać odpowiedniej ilości oleju napędowego, co wpłynie na moc oraz osiągi jednostki napędowej. Jazda z uszkodzonymi wtryskami jest niebezpieczna i niekomfortowa. Będziesz miał problemy z hamowaniem oraz przyspieszaniem. W najgorszym przypadku dojdzie do poważnej awarii silnika. Jeżeli podejrzewasz, że w Twoim samochodzie są uszkodzone wtryskiwacze, powinieneś jak najszybciej udać się do mechanika.

Po czym poznać, że wtryskiwacze są do wymiany?

Zabrudzony wtryskiwacz

Niesprawne wtryskiwacze wykazują bardzo charakterystyczne objawy. Jeśli więc zauważysz nierówną pracę jednostki napędowej zwłaszcza na biegu jałowym lub odczujesz znaczny spadek mocy, większe zapotrzebowanie na paliwo tudzież wystąpi problem z uruchomieniem pojazdu, należy niezwłocznie udać się do serwisu na diagnostykę podzespołów. Specjalista będzie w stanie rozpoznać przyczynę problemu i podejmie właściwe działania w kierunku naprawy.

Od czego psują się wtryskiwacze w aucie?

Wtryskiwacze mogą się psuć z różnych przyczyn, a do najczęściej występujących należą:

1. Złej jakości olej napędowy - wtryskiwacze są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia zawarte w paliwie. Tak zła jakość paliwa może powodować osadzenie się brudów na elementach wtrysku, co doprowadzi do szybszego zapchania tych podzespołów.
2. Nieregularna wymiana filtrów oraz oleju silnikowego – ten brak systematyczności powoduje przedostawanie się zanieczyszczeń do wtryskiwaczy, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.
3. Niewłaściwy skład biochemiczny paliwa - zmiany w składzie paliwa mogą powodować jego niewłaściwe spalanie, co nie wpłynie korzystnie na wtryski.
4. Pojawiające się usterki w obrębie innych układów – chodzi np. o układ paliwowy, układ zapłonowy lub układ zasilania. Jakakolwiek drobna usterka może przyczynić się do zużycia wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki