Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy mogę jeździć z awarią jednego wtrysku? - najdroższa podróż w Twoim życiu

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Absolutnie jazda z awarią, chociażby jednego wtryskiwacza jest niewskazana. Mogłoby to doprowadzić do zatarcia cylindra wtrysku, obciążenia wału korbowego, wypalenia tłoków, a także zatarcia jednostki napędowej lub turbiny. Jeżeli jesteś świadomy stopnia problemu uszkodzonych wtrysków, to oddaj je jak najszybciej do serwisu na dokładną diagnostykę oraz regenerację. Brudne elementy wtryskiwaczy zostaną umyte w myjce ultradźwiękowej ze specjalnym detergentem, a do niczego nienadające się części wymieni się na nowe. Podsumowując, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem? Jak najkrócej się da.

Wtryskiwacz piezo
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Składanie wtrysku

Jakie są objawy awarii wtryskiwacza?

Objawy awarii wtryskiwacza mogą się różnić w zależności od rodzaju usterki i stopnia jej zaawansowania. Poniżej przedstawiam kilka możliwych objawów niesprawnego wtrysku:

• Nierówna praca silnika - wtryskiwacz może powodować nieregularne spalanie paliwa, co przejawi się głośną pracą jednostki napędowej.
• Spadek mocy jednostki napędowej - wtrysk odpowiada za dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do cylindra silnika, co wpływa na kondycję silnika.
• Problemy z rozruchem jednostki napędowej - wtryskiwacz może sprawiać trudności podczas rozruchu silnika, a nawet w ogóle nie odpalić.
• Zwiększone zużycie oleju napędowego - uszkodzony wtrysk może dostarczać nadmierną ilość paliwa do silnika, co prowadzi do większego spalania.
• W przypadku wtryskiwacza, który dostarcza zbyt dużo paliwa, może wystąpić dymienie z rury wydechowej, zwłaszcza na zimnym silniku.
• Problemy ze zwiększoną emisją spalin do otoczenia - awaria wtryskiwacza wpływa na emisję spalin, co będzie skutkowało nieprawidłowymi wynikami podczas testów emisji spalin.

Regeneracja wtryskiwaczy jest najlepszym rozwiązaniem w pozbyciu się kłopotów z niesprawnymi podzespołami. Ponadto jest ona o wiele korzystniejsza cenowo niż wymiana całego kompletu.

Czy można naprawić uszkodzony wtrysk?

Myjka ultradźwiękowa

Naprawa uszkodzonego wtrysku może być zadaniem skomplikowanym i wymagającym specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Jeśli zauważasz problemy z wtryskiem paliwa, takie jak spadek wydajności, problemy z odpalaniem silnika, nierówna praca silnika lub wzrost zużycia paliwa, należy zdiagnozować stan podzespołów i umówić się na fachową regenerację.

Uszkodzony wtrysk - zagrożenie dla silnika

Tak, uszkodzony wtryskiwacz może stanowić poważne zagrożenie dla silnika pojazdu i dlatego, żeby się przed tym uchronić należy prawidłowo eksploatować samochód i regularnie konserwować podzespoły. Niewłaściwe dawkowanie paliwa prowadzi do niestabilnej pracy jednostki napędowej, a skutkiem niesprawnego wtrysku będzie przegrzewanie silnika (stopienie tłoków).

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki