Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy kodowanie wtryskiwaczy wpływa na osiągi silnika? - pamiętaj o silniku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, kodowanie wtryskiwaczy może wpłynąć na wydajność jednostki napędowej. Wtryskiwacze są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do cylindrów silnika, a kodowanie może poprawić dokładność tego procesu. Jakie będą z tego korzyści:

• zwiększona moc silnika – równomierne dawkowanie paliwa doprowadzi do poprawienia osiągów jednostki napędowej,
• zmniejszenie zużycia paliwa – prawidłowe dozowanie paliwa może również prowadzić do zmniejszenia spalania. Dzieje się tak, ponieważ jednostka napędowa nie będzie musiał spalać tak dużej ilości oleju napędowego, aby wytworzyć tę samą moc,
• zmniejszone emisja spalin - lepsze spalanie paliwa prowadzi do mniejszej emisji spalin do środowiska.

Ogólnie rzecz biorąc, kodowanie wtryskiwaczy jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę wydajności jednostki napędowej. Zaleca się, aby kodowanie wtryskiwaczy wykonywał wykwalifikowany mechanik, aby usługa została wykonana z najwyższą dokładnością. 

Kodowanie wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Narzędzia

Kiedy kodować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze to kluczowy element układu wtryskowego silników wysokoprężnych. Od ich prawidłowego działania zależy sprawność silnika i emisja spalin. Po wymianie wtrysków, zarówno nowych, jak i regenerowanych, konieczne jest ich zakodowanie. W przypadku nowych wtryskiwaczy kod jest już zapisany przez producenta. Jeśli chodzi o wtryski regenerowane, to kod należy wygenerować. Kodowanie wtryskiwaczy wykonuje się za pomocą komputera diagnostycznego i jest niezbędne do utrzymania jednostki napędowej w jak najlepszej kondycji.

Co się stanie, jeśli nie zakoduje wtrysku?

Wtryskiwacz Common Rail

Niezakodowane wtryskiwacze – jakie objawy? Jeśli wtrysk nie zostanie zakodowany, może to spowodować spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa, emisję zanieczyszczeń do powietrza, wydobywanie się czarnego lub białego dymu z rury wydechowej, trudności w rozruchu silnika i dość metaliczny dźwięk spod maski w trakcie określonych obrotów jednostki napędowej. Pamiętaj, że po każdej wymianie lub regeneracji wtrysków należy je zakodować. Wyjątkiem są jedynie stare wtryskiwacze.

Czy można wymienić tylko jeden wtryskiwacz?

Tak, wymiana jednego wtryskiwacza jest możliwa, jeśli stan techniczny pozostałych podzespołów jest nienaganny. W tym celu należy sprawdzić parametry pracy wtrysków, wykorzystując profesjonalne urządzenie diagnostyczne. Jeżeli wszystkie wtryskiwacze wykazują prawidłowe parametry, to wymiana jednego wtryskiwacza jest jak najbardziej uzasadniona. Warto jednak pamiętać, że wymiana jednego wtrysku może nie rozwiązać problemu. Jeśli pozostałe wtryskiwacze są już wyeksploatowane, to mogą zacząć się psuć w niedługim czasie. W takim przypadku wymiana jednej sztuki wtrysku będzie rozwiązaniem tymczasowym. Specjaliści zalecają zatem wymianę od razu wszystkich wtryskiwaczy, jeśli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki