Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy każdy diesel ma wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków w Dieslu

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy każdy diesel ma wtryski?
Czy każdy diesel ma wtryski?

Aktualnie 70% silników wysokoprężnych zasilanych jest układem Common Rail z wtryskiwaczami. W układach paliwowych możemy znaleźć wtryski elektromagnetyczne lub piezoelektryczne (najnowsze generacje), spośród których największymi producentami tych podzespołów są: Bosch, Siemens, Delphi oraz Denso. W skład systemu Common Rail oprócz wtryskiwaczy wchodzi także pompa paliwa, pompa wysokiego ciśnienia, szyna łącząca wszystkie wtryski. W zależności od rodzaju silnika i pojazdu liczna wtryskiwaczy może się różnić, choć najczęściej w samochodach osobowych jest ich 4 szt. Zastosowanie wtryskiwaczy w samochodach wspomaganych Dieslem przełożyło się na optymalizację procesu spalania, mniejszy hałas, mniejsze zużycie oleju napędowego i znacząco lepsze parametry użytkowe pojazdu. Dawka paliwa stała się o wiele bardziej precyzyjna, co zagwarantowało równomierną pracę silnika, a to z kolei wyższy komfort jazdy. Wtryskiwacze zdecydowanie wyparły poprzednie rozwiązanie wtryskowe, jakim były pompowtryskiwacze, choć do tej pory i jedna i druga opcja ma swoich zwolenników.

Wtryskiwacze w silnikach Diesla – Ile wtryskiwaczy ma silnik Diesla?

Wtryskiwaczom przypadła najważniejsza rola w systemie Common Rail, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne za dostarczenie silnikowi odpowiedniej dawki paliwa. Dlatego też tak ważna jest pełna sprawność wtrysków, ponieważ każde odstępstwo od normy spowoduje spadek parametrów użytkowych auta, a więc i komfortu podróżowania. Niesprawne wtryski z pewnością odczujemy w trakcie jazdy, ponieważ pojazd szarpie, wykazuje gorsze osiągi, jego moc spada, a nawet gaśnie na luzie. Silniki wysokoprężne zasilają przeważnie 4 wtryskiwacze, ale zdarza się oczywiście, że będzie ich więcej (np. 6, 8), jeśli silnik tego wymaga.

1. Jak działa układ wtryskowy w dieslu? – Układ wtryskowy Common Rail

Jak działa układ wtryskowy w dieslu?
Jak działa układ wtryskowy w dieslu?

Działanie układu wtryskowego polega na współpracy dwóch obwodów – niskiego i wysokiego ciśnienia. Na początku pompa paliwa (niskociśnieniowa) pobiera olej napędowy z baku, po czym trafia ono do filtra. Po przefiltrowaniu dociera do pompy wtryskowej (wysokiego ciśnienia), gdzie jest sprężane, a następnie przekazywane do szyny (magistrali), która łączy wszystkie wtryskiwacze. Paliwo w szynie osiąga ogromne ciśnienia, a przy minimalnym jego spadku rozdzielane jest do wszystkich wtrysków, które dostarczają odpowiednią dawkę paliwa bezpośrednio do komory spalania. Aktualnie większość Diesli pracuje w oparciu o system Common Rail zasilany wtryskiwaczami elektromagnetycznymi lub piezoelektrycznymi.

2. Wtryskiwacze diesla do roboty – naprawiać, czekać, czy może sprzedać auto? – Regeneracja wtryskiwaczy

W tej kwestii ważny jest stopień uszkodzeń i koszty związane z wymianą niesprawnych elementów. Niestety często zdarza się tak, zwłaszcza w autach z bardzo dużym przebiegiem, że wartość naprawy czy wymiany wtryskiwaczy przewyższa wartość samochodu. W takim przypadku kierowcy decydują się na sprzedaż auta. Jednakże warto wiedzieć, że szybka reakcja na usterkę może ustrzec nas przed awarią i dużym wydatkiem. Poddając wtryski kompleksowej regeneracji, możemy przywrócić ich pełną sprawność, nie płacąc przy tym tyle, co za fabrycznie nowe wtryskiwacze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Natan

Wystawiono 2 lata temu

Większość silników wysokoprężnych (diesli) wyposażona jest w system wtrysku paliwa, który służy do dozowania paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze są niezbędnym elementem układu zasilania silnika i odpowiadają za prawidłowe dawkowanie paliwa w odpowiednim momencie cyklu spalania. Istnieją różne rodzaje układów wtrysku paliwa stosowanych w silnikach diesla, takie jak: Wtryskiwacze pośrednie (mechaniczne): Są one sterowane bezpośrednio przez mechanizm rozrządu i służą do dozowania paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze bezpośrednie: Są umieszczone bezpośrednio w komorze spalania i służą do precyzyjnego dozowania paliwa w odpowiednim momencie cyklu spalania. Pompowtryskiwacze: Są to wtryskiwacze z wbudowaną pompą, które służą do dozowania paliwa z dużą precyzją i są często stosowane w silnikach o wysokiej mocy. W zależności od rodzaju silnika i układu zasilania, wtryskiwacze mogą być różnej konstrukcji i spełniać różne funkcje. Ważne jest, aby prawidłowo dobrać i dostosować wtryskiwacze do konkretnego silnika, aby zapewnić prawidłowe działanie układu zasilania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki