Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy da się jeździć bez zakodowanych wtrysków? - to zbyt duże ryzyko!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, na własne ryzyko można jeździć bez zakodowanych wtryskiwaczy. Jest to jednak niewskazane, ponieważ może prowadzić do wielu problemów z silnikiem i układem wydechowym. Wtryski w samochodach z silnikiem Diesla są wyposażone w specjalne kody IMA, które określają ich indywidualne parametry pracy. Kodowanie wtrysków jest niezbędne do prawidłowego działania jednostki napędowej. Co się więc stanie, jeśli nie zakodujesz wtrysków? Silnik ucierpi na tym najbardziej. Nie zdziw się, gdy zauważysz zwiększone spalanie, emisję spalin lub gdy pojawią się kłopoty z katalizatorem i filtrem cząstek stałych. W skrajnych przypadkach jazda bez zakodowanych wtrysków może doprowadzić nawet do zatarcia silnika.

Diagnostyka pojazdu
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail

Czy można zrezygnować z kodowania wtrysków i co to oznacza dla pojazdu?

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji i po wymianie polega na wprowadzeniu do sterownika silnika informacji o specyfice ich pracy. Dzięki temu sterownik może precyzyjnie dozować paliwo do każdego wtryskiwacza, co zapewnia prawidłową pracę jednostki napędowej i minimalizuje emisję spalin. Jeśli specjalista nie zakoduje wtrysku / wtryskiwaczy, to będą pracowały na podstawie starych ustawień, zapisanych w sterowniku jednostki napędowej.

Po co jest kodowanie wtryskiwaczy?

Wtryskiwacz Common Rail

Kodowanie wtryskiwaczy jest niezbędne w przypadku wymiany lub naprawy wtryskiwaczy w samochodach z silnikami Diesla. Dzięki kodowaniu możliwe jest:

• równomierne dawkowanie paliwa - wtryskiwacze, nawet jeśli są identyczne, mogą mieć różne właściwości. Kodowanie podzespołów pozwala na dostosowanie ich pracy do siebie, dzięki czemu paliwo jest dawkowane równomiernie.
• optymalizacja procesu spalania paliwa - dzięki równomiernemu dawkowaniu oleju napędowego możliwe jest polepszenia procesu spalania, co przekłada się na niższe spalanie paliwa i mniejszą emisję spalin.
• wyeliminowanie błędów w pracy jednostki napędowej - niezakodowane wtryski mogą powodować różne problemy z wydajnością silnika.

Czy konieczne jest kodowanie wtryskiwaczy?

Kodowanie wtrysków jest niezbędne, aby silnik mógł pracować prawidłowo i spełniać normy emisji spalin. Jakie są objawy niezakodowanych wtryskiwaczy? Zdecydowanie zwiększy się emisja spalin, a dodatkowo wzrośnie zapotrzebowanie na paliwo. Pamiętaj, że kodowanie wtrysków jest obowiązkowe zarówno po regeneracji, jak i wymianie. Kodowanie wtryskiwaczy wykonuje się w specjalistycznych serwisach i trwa to kilkanaście minut.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki