Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co się stanie jak nie zakoduje wtrysku?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Co się stanie jak nie zakoduje wtruskiwacza?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Niezakodowane wtryski mogą spowodować: zaburzone funkcjonowanie silnika, zwiększone zużycie paliwa i emisji cząstek stałych, wydobywanie z rury wydechowej czarnego lub białego dymu czy też mogą wywołać charakterystyczne metaliczne dźwięki dochodzące spod maski. W przypadku wymiany wtryskiwaczy bez kodowania, komputer samochodu może nie zauważyć zregenerowania wtrysków, ponieważ przez brak kodu nie jest w stanie odczytać aktualnych parametrów i nadal może je widzieć jako uszkodzone. Objawy związane z niezakodowaniem, mogą być analogiczne do symptomów uszkodzonych wtryskiwaczy. Mając na uwadze powyższe, kodowanie wtrysków ma ogromne znaczenie dla prawidłowej dawki wtrysku, a co za tym idzie, równomiernej i wydajnej pracy silnika.

Po co jest kodowanie wtrysku?

Kodowanie wtrysku odpowiada przede wszystkim, za sprecyzowanie oraz wyrównanie dawek paliwa realizowanych przez podzespoły, a także jest potrzebne do spełnienia norm dotyczących emisji spalin oraz jakości. Kodowanie wtryskiwaczy ma wpływ na cały układ Common Rail, ponieważ błędny kod może powodować duże zużycie paliwa oraz wiele innych problemów. Dlatego, gdy masz problem i nie możesz zakodować wtryskiwacza, należy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się wtryskiwaczami. Oprócz zlokalizowania problemu, pomogą także odpowiedzieć na najważniejsze pytania np.:„Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy?”, należy jednak pamiętać, że cena usługi jest zależna od wielu czynników. 

Czy można jechać bez jednego wtrysku?

Czemu koduje się wtryski?

Jazda samochodem z brakiem jednego wtryskiwacza jest niemożliwa, ponadto może doprowadzić do wielu uszkodzeń w układzie paliwowym pojazdu. Ponadto, próba jazdy bez wtryskiwaczy, może doprowadzić do uszkodzenia jednostki napędowej.

Jak sprawdzić, czy wtryski są zakodowane?

Sprawdzenie, czy wtryski zostały dobrze zakodowane, można zweryfikować wyłącznie po podłączeniu komputera diagnostycznego do sterownika silnika i odczytaniu kodu wtryskiwacza, czy zgadza się on z kodem sterownika silnika.

W przypadku błędów związanych z podzespołami w pamięci sterowania silnikiem, należy przeprowadzić reset wtryskiwaczy, może to pomóc w samoadaptacji wtryskiwaczy do 2.0 HDI, czyli najbardziej popularnym silniku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki