Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy czyszczenie wtrysków działa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy czyszczenie wtrysków działa?
Czy czyszczenie wtrysków działa?

Czyszczenie wtryskiwaczy jak najbardziej działa, jednak ostateczne rezultaty są ściśle uzależnione od rodzaju preparatu, metody czyszczenia i oczywiście od stopnia zabrudzenia wtrysków. W celach zapobiegawczych zalecane jest stosowanie dodatków do paliwa, które wystarczy w odpowiedniej proporcji regularnie dolewać do baku. Ten sposób z pewnością poprawia stan techniczny wtrysków i oddala perspektywę awarii wywołanej zabrudzeniami. Kolejny sposób wiąże się z podłączeniem puszki z preparatem wprost do układu paliwowego, przez co do wtryskiwaczy trafia skoncentrowany detergent. Najdokładniejszym i najefektywniejszym sposobem jest wymontowanie wtryskiwaczy z układu i poddanie ich czyszczeniu ultradźwiękowemu oraz termiczno-chemicznemu. Taka metoda wymaga jednak wizyty w serwisie zajmującym się naprawą podzespołów układu wtryskowego w Dieslu.

Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa – Preparat do czyszczenia wtrysków Diesel ranking

Wielu mechaników zaleca profilaktyczne stosowanie dodatków do paliwa. Tego typu preparaty rozpuszczają wręcz osady znajdujące się w układzie paliwowym, dzięki czemu jego podzespoły mogą dłużej pracować w pełni sprawne. Jest to także odpowiedź na pytanie wielu kierowców, czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy. Jak wiemy, wszelki zabrudzenia znacznie obniżają parametry wtryskiwaczy i skracają ich żywotność, dlatego działanie preparatów do czyszczenia wtrysków jest dla nich zdecydowanie korzystne. Co więcej, środki te są tanie i bez problemu kupimy je w każdym sklepie motoryzacyjnym. Należy pamiętać o odpowiednich proporcjach preparatu, ale te z pewnością znajdziemy w instrukcji producenta.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail. Test preparatu – Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy Diesel

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail

Zanim wtryski zostaną poddane regeneracji i naprawie w serwisie, właściciele Diesli próbują wyczyścić je samodzielnie. Taki sposób jest o wiele tańszy (testowany preparat kosztuje niecałe 50 zł) i często przynosi zadowalające rezultaty. Po wtłoczeniu do układu wtryskowego produktu marki Liqui Moly okazało się, że samochód pracuje o wiele ciszej, nastąpiła więc poprawa kultury pracy, ponieważ ustąpiły nieprzyjemne hałasy dochodzące spod maski. Silnik przestał też szarpać i odpala znacznie łatwiej bez względu na to, czy jest rozgrzany czy zimny.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy. Kiedy i jak je przeprowadzić? – forum

Czyszczenie wtryskiwaczy należy przeprowadzić już bezwzględnie wtedy, gdy wykazują objawy zużycia, takie jak spadek mocy i osiągów, szarpanie silnika czy kłopoty z jego odpaleniem. Istnieje kilka sposobów czyszczenia, spośród których jedne wymagają demontażu wtrysków, a inne nie. Metoda bez demontażu polega na podpięciu specjalnej pompy do szyny wtryskowej, która pod ciśnieniem wtłacza do układu odpowiedni środek czyszczący. Natomiast czyszczenie z demontażem polega na umieszczeniu rozłożonego wtrysku w myjce ultradźwiękowej. Sposób ten jest bardziej dokładny, ponieważ na zdemontowanych elementach łatwiej odnaleźć przyczyny usterki. Przed podjęciem decyzji, warto poczytać opinie użytkowników forów internetowych, którzy testowali już konkretne sposoby.

Udostępnij wpis

Komentarze

Julek

Wystawiono rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy może być skuteczną metodą poprawy sprawności układu zasilania silnika w niektórych przypadkach. Głównym celem czyszczenia wtryskiwaczy jest usunięcie nagromadzonych osadów i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do nieprawidłowego wtrysku paliwa i problemów z silnikiem. Czyszczenie wtryskiwaczy może być przeprowadzane na różne sposoby, takie jak: Czyszczenie manualne: Polega na ręcznym usuwaniu osadów i zanieczyszczeń z wtryskiwaczy przy pomocy specjalistycznych narzędzi i środków czyszczących. Czyszczenie ultradźwiękowe: Polega na oczyszczaniu wtryskiwaczy za pomocą ultradźwięków, które rozbijają osady i zanieczyszczenia na mikroskopijne cząstki, które są następnie usuwane. Czyszczenie chemiczne: Polega na oczyszczaniu wtryskiwaczy za pomocą specjalnych środków chemicznych, które rozpuszczają osady i zanieczyszczenia. Czyszczenie wtryskiwaczy może być skuteczne w przypadku niektórych problemów z układem zasilania, takich jak zwiększone spalanie, brak mocy czy trudności z uruchamianiem silnika. Jeśli jednak wtryskiwacze są bardzo zużyte lub uszkodzone, czyszczenie może nie być wystarczające i konieczna będzie ich regeneracja lub wymiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki