Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy Common Rail ma pompę?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa w Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy Common Rail ma pompę?
Czy Common Rail ma pompę?

W systemie Common Rail pracują dwie pompy – jedna znajduje się zazwyczaj w zbiorniku paliwa i jest to pompa paliwowa (niskiego ciśnienia). Jej zadaniem jest zassanie paliwa, które po przefiltrowaniu trafia do pompy Common Rail (wysokiego ciśnienia). Rolą drugiej pompy jest sprężenie paliwa i przekazanie go pod odpowiednim ciśnieniem do listwy łączącej wszystkie wtryskiwacze. W konsekwencji współpracy obu pomp olej napędowy trafia do wtryskiwaczy pod ogromnym ciśnieniem (w listwie może wynosić nawet 2200 bar w zależności od generacji). Pompy są także podzespołami eksploatacyjnymi, które wraz z przebiegiem mogą ulec zużyciu. Na ich sprawność wpływa przede wszystkim jakość i właściwości tankowanego paliwa. Jeśli do układu trafia wiele zanieczyszczeń, to możemy się spodziewać szybszego zużycia nie tylko pomp, ale i wszystkich części systemu CR.

Opiłki metalu w układzie Common Rail – co się z tym wiąże? - Objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Opiłki metalu w układzie CR działają destrukcyjnie na wszystkie jego podzespoły. Opiłki trafiają między innymi do wtryskiwaczy, co skutkuje znacznym obniżeniem parametrów ich pracy. Obowiązkiem jest więc wyczyszczenie / zregenerowanie wtrysków i usunięcie opiłków. Wymianie będzie podlegała także szyna, której zwyczajnie nie opłaca się czyścić, ponieważ cena nowej jest niewielka, a czyszczenie w takim przypadku jest nieskuteczne (opiłki są namagnesowane i nie da się ich całkowicie pozbyć z listwy). Kiedy pompa wtryskowa jest uszkodzona, z pewnością odczujemy to w trakcie jazdy, ponieważ samochód będzie między innymi szarpał i tracił moc.

1. Awarie systemu Common Rail – co może się popsuć? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia

Awarie systemu Common Rail
Awarie systemu Common Rail

Tak naprawdę w obrębie systemu Common Rail wszystkie jego elementy mogą ulec awarii. Większość z nich wynika ze zużycia eksploatacyjnego. Możemy mieć więc do czynienia z usterką pompy wysokiego i niskiego ciśnienia, przewodów paliwowych, listwy oraz wtryskiwaczy. Z uwagi na największe obciążania oraz precyzję pracy najbardziej narażone na awarie są wtryskiwacze. Stan techniczny części sprawdzimy wstępnie za pomocą testera diagnostycznego, który informując nas o korektach lub kodach błędu, wskaże niesprawny podzespół. W przypadku pompy wysokiego ciśnienia gruntowne sprawdzenie wiąże się z jej demontażem, oceną wzrokową ewentualnych nieszczelności oraz weryfikacji parametrów na specjalistycznym stole probierczym.

2. Common rail – zasada działania

Zacznijmy od tego, że nazwa systemu – common rail, oznacza „wspólną szynę”, a w praktyce jest to element, który łączy ze sobą wszystkie wtryskiwacze. Zasada działania układu opiera się więc na tej wspólnej szynie, która pełni niejako rolę akumulatora paliwa, które w kolejnym kroku rozdzielane jest równo na wszystkie wtryski. Pozostałymi elementami systemu jest pompa paliwa, pompa wysokiego ciśnienia oraz przewody paliwowe. Olej napędowy jest zasysany przez pompę paliwa z baku, następnie jest filtrowane i kierowane do pompy wtryskowej. Tam jest sprężane i przekazywane do listwy, gdzie osiąga wysokie ciśnienie i przy minimalnym jego spadku, trafia do wtryskiwaczy. O wszelkich parametrach dawki paliwa decyduje sterownik silnika, który pracuje w oparciu o kod IMA każdego wtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kamil-09

Wystawiono 2 lata temu

Czy Common Rail ma pompę? Tak, układy Common Rail są wyposażone w specjalną pompę, która dostarcza paliwo do wtryskiwaczy pod wysokim ciśnieniem. W układach Common Rail paliwo jest pompowane z zbiornika paliwowego do specjalnego zbiornika o nazwie "common rail", skąd jest rozprowadzane do wtryskiwaczy. Wtryskiwacze są zasilane z tego zbiornika pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na precyzyjne i kontrolowane wtrysk paliwa do komory spalania. Pompa w układzie Common Rail jest sterowana elektronicznie i działa na zasadzie tłoczenia paliwa pod wysokim ciśnieniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki