Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy Common Rail jest dobry?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

System wtryskowy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy system Common Rail jest dobry?
Czy Common Rail jest dobry?

Rozwój technologiczny pozwolił na opracowanie niezwykle dobrego i precyzyjnego układu wtrysku bezpośredniego zasilanego właśnie systemem Common Rail. System ten instalowany jest w zdecydowanej większości pojazdów z wysokoprężnym silnikiem Diesel. Pozostawił daleko w tyle poprzednie rozwiązania, z uwagi na znacznie lepszy proces spalania, łatwość uzyskania wysokich parametrów użytkowych, o wiele cichszą pracę poszczególnych podzespołów, czy mniejsze zużycie paliwa. Jazda samochodem wspomaganym układem Common Rail jest bardziej komfortowa, a praca samego silnika zdecydowanie równiejsza i stabilniejsza. Ostateczna żywotność systemu Common Rail zależy w dużym stopniu od dbałości kierowcy zarówno o prawidłowy styl jazdy, jak i odpowiedni stan techniczny części, zwłaszcza wtryskiwaczy.

Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – zasada działania

Nowoczesne Diesle zasilane technologią Common Rail charakteryzują się przede wszystkim o wiele cichszą pracą, mniejszym zużyciem paliwa i znacznie lepszym spalaniem. Konstrukcja układy CR sprawiła, że dawka paliwa stała się niezwykle precyzyjna, a co więcej, parametry tej dawki można kontrolować. Zasada działania Systemu opiera się głównie na pracy pompy niskiego ciśnienia, pompy wtryskowej, szyny oraz oczywiście wtryskiwaczy.

1. Pompowtryskiwacze czy Common Rail? – Jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy?

Pompowtryski uznawane są za bardzo trwałe i mało awaryjne podzespoły układu wtryskowego. Popularność zawdzięczają przede wszystkim instalacji w silnikach 1.9 TDI. Dobre osiągi nie przekładały się jednak na odpowiedni proces spalania paliwa, co niestety wiązało się z przekraczaniem norm emisji spalin. Z tego właśnie powodu zostały wyparte przez technologię Common Rail zasilaną wtryskiwaczami elektromagnetycznymi. Pompowtryski różnią się od wtryskiwaczy przede wszystkim pod względem budowy, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, pompowtrysk łączy w sobie funkcję zarówno pompy, jak i wtryskiwacza.

2. Common rail też się psuje! – Wady Common Rail

Układ Common Rail jest znacznie lepszy od swoich poprzedników, jednakże jest też bardziej wrażliwy na niekorzystne warunki pracy. Szczególnie zły wpływ na części układu paliwowego ma kiepskie, niesprawdzone paliwo. Osady znajdujące się w takim oleju napędowym gromadzą się na drobnych elementach, co w konsekwencji bardzo obniża parametry pracy wtryskiwaczy. Dobre osiągi, które zawdzięczamy systemowi Common Rail, spowodowane są bardzo dużym ciśnieniem, zapewniającym bardzo precyzyjny wtrysk. Do tego wysoka temperatura panująca w komorach powoduje, że wtryski pracują pod dużym obciążeniem, przez co szybciej się zużywają. Każdy kierowca Diesla powinien więc znać zarówno wady, jak i zalety silnika wyposażonego w zasilanie Common Rail, aby odpowiednio go użytkować.

Wady układu Common rail
Common rail też się psuje!

3. Common Rail w samochodzie. Dobra czy zła technologia? – Common rail jakie paliwo?

Zastosowanie systemu Common Rail w pojazdach z silnikiem Diesla przyczyniło się do znacznej poprawy ekonomii, ekologii oraz kultury jazdy. Jest to więc zdecydowanie dobra technologia, która z racji swoich osiągnięć, jest instalowana w ponad 70% silnikach różnych producentów. Będąc posiadaczem takiego samochodu, trzeba wiedzieć, jak dbać o Common Rail, by podzespoły tegoż układu działały jak najdłużej w pełni sprawnie. Ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu wtryskiwaczy - najważniejszych części systemu, odgrywa dobre paliwo. Mówiąc dobre, mamy na myśli paliwo niezawierające zanieczyszczeń, siarki oraz wody.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Common Rail to jeden ze sposobów wtrysku paliwa do silnika samochodowego. Jest on uważany za bardzo skuteczny i wydajny sposób wtrysku paliwa, ponieważ pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa do każdego cylindra silnika z osobna. Dzięki temu silniki z systemem Common Rail są bardziej ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ emitują mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Wiele samochodów nowej generacji wyposażono w system Common Rail, więc można uznać, że jest to dobry sposób wtrysku paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Kania

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem czy technologia common rail jest lepsza. Dlatego warto poczytać sobie takie artykuły.

Czy ta opinia była pomocna?

Mustang

Wystawiono 2 lata temu

Rozwój motoryzacji to i rozwój układów wtryskowych. Wtryski są co raz lepsze i co raz bardziej precyzyjne. Tylko czekać, aż wymyślą kolejne rozwiązanie, zapewne bardziej ekologiczne.

Czy ta opinia była pomocna?

Jerzyk10

Wystawiono 2 lata temu

Jak dla mnie Common Rail jest najlepszy i niezawodny. Pilnuję i dbam, dlatego wszystko sprawnie działa już długie lata.

Czy ta opinia była pomocna?

random-men234

Wystawiono 2 lata temu

Wszystkie podzespoły prędzej czy później padną, ale ja jestem zadowolony z technologi Common Rail, mimo że trzeba pilnować tej odpowiedniej eksploatacji

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki