Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy Common Rail jest awaryjny?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy Common Rail jest awaryjny?
Czy Common Rail jest awaryjny?

W porównaniu z poprzednimi technologiami Common Rail jest bardziej awaryjny, jednakże są ku temu poważne powodu. Pierwszym z nich są obciążenia, w jakich pracują nowoczesne układy Common Rail. Bardzo duże ciśnienie oraz wysoka temperatura powodują, że takie podzespoły, jak wtryskiwacze, zużywają się o wiele szybciej. Wtryskiwacze wykonują swoją pracę niezwykle precyzyjnie, przez co są wrażliwe na zanieczyszczenia. To oznacza, że tankowanie złego jakościowo paliwa wpływa destrukcyjnie nie tylko na wtryski, ale na cały układ paliwowy. W związku z tym trzeba też pamiętać o regularnym serwisowaniu auta – wymianie filtrów oraz olejów. Naprawa awarii w obrębie układu wtryskowego jest niestety bardzo kosztowna, więc warto dbać o stan techniczny wszystkich części, zanim dojdzie do poważnych uszkodzeń.

Silniki Common Rail: charakterystyka działania – zasada działania

Paliwo zasysane jest z baku przez pompę paliwa, następnie jest sprężane przez pompę wysokiego ciśnienia i przekazywane do listwy, która łączy wszystkie wtryski. Paliwo w szynie jest pod stałym, bardzo wysokim ciśnieniem i przy minimalnym jego spadku trafia wprost do komory spalania. Common Rail złożony jest z dwóch obwodów: niskiego oraz wysokiego ciśnienia. W skład systemu wchodzą zatem: przewody paliwowe, pompa paliwa, pompa wysokiego ciśnienia CR, listwa/szyna oraz wtryskiwacze. Możemy spotkać się z wtryskami elektromagnetycznymi lub piezoelektrycznymi, które w zależności od generacji różnią się ciśnieniem.

1. Common rail – opinie

Common rail
Common rail

Jak wszystkie rozwiązania technologiczne, Common Rail także ma swoje wady i zalety. Co prawda w porównaniu z poprzednimi systemami wypada naprawdę dobrze, ale jako główną wadę uznaje się awaryjność, z racji większej wrażliwości na różnego typu usterki. Common Rail pracuje także pod znacznie większymi obciążeniami, więc siłą rzeczy jego żywotność także jest krótsza. Stan techniczny wszystkich podzespołów systemu jest w dużej mierze uzależniony od paliwa, jakie tankujemy. Jednak z uwagi na znacznie lepsze możliwości i parametry, jakie gwarantuje Common Rail, zyskuje naprawdę dobre opinie wśród użytkowników silników wysokoprężnych.

2. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – zalety

System Common Rail działa przede wszystkim znacznie bardziej precyzyjnie, dzięki czemu parametry użytkowe samochodu są zdecydowanie lepsze. Dokładniejsza dawka paliwa przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, lepszy poziom spalania oraz lepsze osiągi pojazdu. Układ CR pracuje też o wiele ciszej niż poprzednie rozwiązania, dzięki czemu komfort jazdy jest wyższy. Technologia CR, choć bardziej awaryjna, zyskała uznanie i popularność, ponieważ jest już instalowana w ponad 70% samochodów typu Diesel.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tarek

Wystawiono 2 lata temu

Układ zasilania Common Rail, taki jak wtryskiwacze i pompa paliwa, nie jest bardziej awaryjny niż inne rodzaje układów zasilania. Jednak, tak jak każdy inny element samochodu, może ulec awarii lub zużyciu. Awarie wtryskiwaczy Common Rail mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak: Zużycie mechaniczne - wtryskiwacze są elementem mechanicznym, który pracuje pod dużym ciśnieniem i może się zużywać z czasem. Uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami - wtryskiwacze są wrażliwe na zanieczyszczenia, takie jak piasek lub brud, które mogą uszkodzić elementy wewnątrz urządzenia. Nieprawidłowa obsługa lub brak konserwacji - nieodpowiednia obsługa lub brak konserwacji układu zasilania Common Rail może prowadzić do awarii wtryskiwaczy. Jeśli układ zasilania Common Rail jest odpowiednio obsługiwany i konserwowany, może pracować prawidłowo przez długi czas. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan układu i w razie potrzeby wymieniać uszkodzone elementy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki