Czy ciężko samemu wyjąć wtryskiwacz? – TO jest największym problemem
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Osoba niedoświadczona może mieć problem z wyjęciem wtryskiwaczy, zwłaszcza, jeśli te są zardzewiałe i przez to zaciśnięte w gniazdach. Wówczas potrzebny jest specjalny ściągacz do wyjmowania wtrysków, który znajdziemy w serwisach zajmujących się naprawą układów paliwowych w Dieslu. Doświadczeni mechanicy wiedzą, jak wyciągnąć zapieczony wtrysk, więc warto powierzyć im tę czynność i uniknąć trwałego uszkodzenia części. Jeśli jednak na wtryskach nie ma śladu korozji oraz widocznych uszkodzeń mechanicznych, to posługując się instrukcją, można wymienić wtryskiwacze samemu bez większych trudności. Trzeba też pamiętać o odpowiednim oznaczeniu wtrysków po wyjęciu oraz dokładnym przygotowaniu stanowiska pracy (musi być czyste!)
Jak wyciągnąć wtryski?
Aby wyciągnąć wtryski, należy w najpierw odłączyć przewody elektryczne oraz paliwowe. Trzeba pamiętać, że samochód musi być wtedy wyłączony, a silnik ostudzony. Wtryskiwacze odkręcamy i delikatnie ciągniemy ku górze, uważając, by nie urwać któregoś z elementów wtrysku. Jeżeli podzespoły nadal tkwią w gniazdach, to warto zastosować preparat odrdzewiający, który nieco poluzuje zastane części. Można oczywiście wyciągnąć wtryski domowym sposobem, jednak w przypadku problematycznego demontażu, lepiej oddać je w ręce specjalistów.
Ile czasu zajmuje wymiana wtrysków?

Czas potrzebny na wymianę wtrysków jest oczywiście zależny od ich stanu technicznego, modelu samochodu i dostępności odpowiednich narzędzi i części. W profesjonalnych serwisach wymiana wtrysków zajmie 1, maksymalnie 2 dni robocze. Natomiast samodzielna wymiana wtrysków w Dieslu może potrwać nieco dłużej. Oddając auto do serwisu, musimy wziąć pod uwagę koszt wymiany wtryskiwaczy, a im w gorszym będą one stanie, tym więcej zapłacimy, dlatego nie warto zwlekać z naprawą.
Czy po wymianie wtryskiwaczy zawsze trzeba je kodować?
Nie zawsze trzeba kodować wtryskiwacze po wymianie. Z reguły starsze modele wtrysków nie wymagają kodowania, natomiast aktualne, nowoczesne wtryski są kodowane. Powodem wprowadzenia kodów są rygorystyczne normy jakości i ilości emitowanych spalin, więc by wtryski mogły je spełniać, konieczne jest sprecyzowanie dawek paliwa właśnie za pomocą specjalnych kodów. Aby upewnić się, czy dana generacja / rodzaj wtrysku wymaga kodowania, należy skontaktować się ze sprzedawcą / konsultantem i podać numer VIN pojazdu.
Komentarze