25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CYKANIE WTRYSKIWACZY DIESEL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

W następstwie pewnych zajść w układach zasilania jednostek napędowych może wystąpić cykanie wtryskiwaczy diesel. Trzeba wiedzieć, że jednostki, o których mowa, są niesamowicie ważną i integralną częścią silnika, które za zadanie mają bezpośredni wtrysk paliwa, co oczywiście odbywa się w przypadku takich jednostek wyposażonych w układy Common Rail, ale nie tylko i wyłącznie, ponieważ bezpośrednim wtryskiem paliwa zajmują się również systemy pompowtryskowe. Obecnie jednak najczęściej są to jednak pierwsze ze wspominanych i to właśnie tutaj może wystąpić cykanie wtrysku Diesel. Mówimy o tym, ponieważ układy te, są nierzadko narażone na pewnego rodzaju zakłócenia, z powodu których mogą cierpieć nasze omawiane elementy.

 

Cykanie wtryskiwaczy diesel
Cykanie wtryskiwaczy diesel

 

Klekotanie wtryskiwaczy

 

Najczęściej świadczy to niestety o usterce tego elementu, zwłaszcza kiedy odgłos ten pojawia się w momencie, kiedy silnik samochodu jest jeszcze zimny. Obserwując zatem uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesel może dawać jeszcze inne i nie będzie to wyłącznie dziwny i nieswoisty dźwięk wydobywający się spod maski samochodu, o którym mowa. W wypadku kiedy odnotujemy również ograniczoną moc silnika, która dotąd była nienaganna oraz zwiększone spalanie paliwa, możemy być pewni, że dzieje się coś niepożądanego. W wyniku takiego zajścia należy niezwłocznie udać się do specjalistycznej jednostki diagnostycznej, gdzie cykający wtryskiwacz zostanie poddany w pierwszej kolejności szczegółowemu badaniu. Po takich oględzinach specjalista określi, czy element musi zostać wymieniony na nowy, czy wystarczy poddać go regeneracji. Jeżeli możliwa okaże się regeneracja, ponieważ nie doszło jeszcze do poważnych uszkodzeń w obrębie jego nieprzystępnej budowy oraz mamy do czynienia z odpowiedniego rodzaju wtryskiwaczem, możemy być spokojni. To dlatego, że jest to tańsze rozwiązanie, które w takim wyspecjalizowanym serwisie wykonywane jest na porządku dziennym.

 

Klekotanie wtryskiwaczy
Klekotanie wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO