25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CYKAJĄCY WTRYSKIWACZ

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Chcąc lepiej poznać zagadnienie, jakim jest cykający wtryskiwacz, pewnie zastawiasz się, jak go rozpoznać i o czym może świadczyć ten dziwny odgłos. Na samym początku wato zaznaczyć, że element ten jest integralną częścią i ważnym podzespołem układu zasilania w jednostce napędowej. Pełni zatem niezmiernie istotną funkcję, jaką jest oczywiście wtrysk paliwa do silnika samochodowego. Na ogół taka głośna praca wtryskiwaczy benzyny, czy też oleju napędowego zawsze powinna zwrócić naszą uwagę. Może to bowiem sugerować, pewne nieprawidłowości, które w konsekwencji zwykle niosą za sobą nieprzyjemne w skutkach usterki.

 

Cykający wtryskiwacz
Cykający wtryskiwacz

 

Cykanie wtryskiwaczy diesel

 

W wypadku jednostek napędowych zasilanych za pomocą oleju napędowego wtryskiwacze są narażone na pewne zakłócenia, które w dłuższej perspektywie mogą powodować ich zaburzoną i nieprawidłową aktywność. Następstw tego zajścia może być więcej niż jedno, ale zdecydowanie do tego typu incydentów można zaliczyć klekotanie wtryskiwaczy. Jednak jeżeli poza tym charakterystycznym dźwiękiem obserwujemy inne objawy, jak zmniejszona moc silnika, falujące jego obroty, czy też zapalające się usilnie kontrolki na desce rozdzielczej, powinniśmy niezwłocznie zwrócić się do wyspecjalizowanego serwisu. Najczęściej bowiem takie objawy, które występują jednocześnie co nasz cykający czy też klepiący wtryskiwacz, zwykle sugerują uszkodzenia w układzie wtryskowym. W takim wypadku najczęściej konieczna jest regeneracja, a w wypadku głębszych problemów nawet wymiana tych niesamowicie precyzyjnych elementów. Takie zabiegi zwykle wymagają interwencji specjalisty, ponieważ wtryskiwacze są niesamowicie skomplikowanymi podzespołami. Wiedząc zatem, jak ważną rolę pełnią te elementy w silniku samochodowym, należy mieć na szczególnej uwadze, że ich usterek nie wolno bagatelizować.

 

Cykanie wtryskiwaczy diesel
Cykanie wtryskiwaczy diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO