Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co warto czyścić w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co czyści się w Dieslu?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co warto czyścić w dieslu?
Co warto czyścić w dieslu?

Zabrudzenia są najczęstszą przyczyną awarii, dlatego też, aby wyeliminować objawy idące z nią w parze, należy poddać czyszczeniu poszczególne elementy układu paliwowego. Trwałość układów wtryskowych w Dieslu jest silnie zależna od jakości paliwa, dlatego w momencie, gdy wykazuje ono kiepskie właściwości, to zabrudzeniom najszybciej ulegają takie podzespoły, jak wtryskiwacze, pompowtryskiwacze, pompy oraz oczywiście zbiornik paliwa. Użytkując samochód z silnikiem wysokoprężnym, niewątpliwie warto też wiedzieć, czym czyścić wtryski w Dieslu, ponieważ to właśnie te części są najbardziej narażone na usterki i zabrudzenia. W tym celu zalecane jest stosowanie preparatów, które można używać w formie dodatków do paliwa. Pozwalają one eliminować osady z układu paliwowego, a więc chronią jego części przez szybszym zużyciem. Najlepszym jednak sposobem na zachowanie dobrego stanu technicznego, jest profilaktyczny serwis samochodu, profesjonalna diagnostyka oraz czyszczenie podzespołów przy użyciu skutecznych metod.

Jak dbać o diesla, żeby przejechać bezawaryjnie więcej niż 300 tys. km? – Jak jeździć dieslem?

Poniższe rady pozwolą zachować sprawność pojazdu z Dieslem przez wiele kilometrów, więc warto się do nich stosować. Dbając o Diesla, nie warto oszczędzać na paliwie, a także na dodatkach wspomagających czyszczenie układu wtryskowego. Konsekwencją zaniedbań czynności serwisowych są problemy z Dieslami, spadek komfortu jazdy i pogorszenie parametrów użytkowych. Dlatego będąc posiadaczem silnika z zapłonem samoczynnym, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtrów i olejów. Pamiętaj też o wypalaniu filtra DPF oraz czyszczeniu zaworu EGR co kilkadziesiąt kilometrów. Rozgrzewaj też poprawnie silnik, ale i dbaj o studzenie turbosprężarki.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – Ile przejedzie silnik diesla?

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby

W zależności od stopnia zabrudzenia wtryskiwaczy możemy je wyczyścić za pomocą różnych preparatów. Niewielkie osady usuniemy za pomocą detergentów dostępnych w sklepach motoryzacyjnych, natomiast uciążliwe zabrudzenia najlepiej czyścić w profesjonalnych serwisach samochodowych przy użyciu metody ultradźwiękowej i termiczno-chemicznej. W pełni sprawne wtryskiwacze zapewniają równomierną pracę jednostki napędowej i zdecydowanie poprawiają komfort jazdy. Dlatego warto dbać o ich dobry stan techniczny, ponieważ w dużej mierze składają się na żywotność i wydajność silnika.

2. Z Dieslem do (wy)czyszczenia

Użytkowanie pojazdu wiąże się ze zużywaniem się podzespołów, które siłą rzeczy ulegają zabrudzeniu. Składa się na to wiele czynników, niemniej w każdym przypadku obniżają parametry pracy części, a w konsekwencji prowadza do awarii. Silniki wysokoprężne są bardzo wrażliwe na osady i zanieczyszczenia, dlatego też raz na jakiś czas wymagają gruntownego czyszczenia. Najczęściej konieczność czyszczenia dotyczy układu paliwowego, czego nie można zaniedbywać i lekceważyć, ponieważ nawarstwienie się usterek może uszkodzić silnik i uniemożliwić uruchomienie pojazdu. Zalecane jest także profilaktyczne czyszczenie układu dolotowego oraz wylotowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Xander

Wystawiono 9 miesiecy temu

Wtryskiwacz układu wtryskowego Common Rail jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania w silniku diesel. Jego zadaniem jest dozowanie paliwa do komory spalania w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. W układzie Common Rail wtryskiwacze są zamontowane bezpośrednio w komorze spalania i są sterowane elektrycznie. Paliwo jest podawane do wtryskiwaczy za pomocą specjalnego zbiornika, zwanego pompą Common Rail, która utrzymuje ciśnienie paliwa na stałym poziomie. Wtryskiwacze są zasilane za pomocą elektrycznego impulsatora, który otwiera i zamyka wtryskiwacze w odpowiednim czasie i ilości. Praca wtryskiwacza Common Rail polega na otwarciu i zamknięciu specjalnych zaworów, które kontrolują przepływ paliwa przez wtryskiwacz. Gdy zawór jest otwarty, paliwo jest wtryskiwane do komory spalania, a gdy zawór jest zamknięty, paliwo nie jest wtryskiwane. Wtryskiwacze Common Rail są zazwyczaj sterowane elektroniką samochodu i są zsynchronizowane z pracą silnika, aby zapewnić optymalne spalanie paliwa i osiągi silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki