Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co uszkadza się w pompowtrysku 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co uszkadza się w pompowtrysku 1.9 TDI?
Co uszkadza się w pompowtrysku 1.9 TDI?

Najbardziej narażonym elementem na uszkodzenie w pompowtryskiwaczu są uszczelniacze, które trzeba natychmiast wymienić. Dość kosztowną usterką jest zaś uszkodzenie wałka rozrządu, polegające na wyłamaniu krzywek pierścieni, które są zainstalowane na wałku. W celu przywrócenia wydajności pompowtrysków należy poddać je dokładnej weryfikacji oraz regeneracji. O wiele bardziej się to opłaci niż zakup nowych pompowtryskiwaczy, które kosztują bardzo dużo. Specjalistyczna regeneracja podzespołów, która dodatkowo jest przeprowadzona pod okiem specjalisty, pozwala przywrócić utracone parametry pompowtryskiwacza/czy, dlatego zachęcamy do skorzystania z tej usługi, jeśli w Twoim samochodzie pojawił się właśnie problem z pracą pompowtrysków.

Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9 TDI - Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze nie są tak wadliwe, jak wtryskiwacze, natomiast zdarzają się ich usterki. Wypiszemy teraz kilka przyczyn występowania usterek pompowtrysków; zła jakość paliwa, mocne wyeksploatowanie pompowtryskiwaczy, niepoprawny montaż tudzież regulacja podzespołów albo źle wykonany tuning silnika. W powyższej sytuacji należy niezwłocznie udać się do serwisu, aby zdiagnozować pompowtryskiwacze 1.9 TDI. Pamiętaj, że dokładne ich sprawdzenie, wyczyszczenie zabrudzonych elementów oraz wymiana zużytych części pozwoli zaoszczędzić Ci masę pieniędzy i przywrócić fabryczne parametry pompowtryskiwaczy.

1. Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów? - Uszkodzone pompowtryski 1.9 TDI

Pompowtryskiwacze stosowane są w silnikach wysokoprężnych, które zostały opracowane przez niemieckich inżynierów. Podzespoły te są odpowiedzialne za precyzyjne dozowanie oleju napędowego do komory spalania, a także traktowane są jako jedno z najważniejszych ulepszeń w historii silników Diesla. Pompowtryski powodowały mniejsze zużycie paliwa i dodatkowo były stosunkowo trwałe. Niestety od momentu pojawienia się silnika w wariancie 2.0 TDI zaczęły się poważne problemy, ponieważ pompowtryski cały czas się psuły, pękały głowice, zacierały się turbiny, a także uszkadzały koło dwumasowe. Niemcy więc zrozumieli, że muszą dokonać modernizacji tego rodzaju silnika i zastosowano wtrysk typu Common Rail. Stopniowo jednak pompowtryskiwacze były wycofywane z produkcji. Dobra passa pompowtryskiwaczy trwała w sumie 12 lat i pomimo wadliwego motoru 2.0 TDI zyskały ogromną sympatię klientów. Warto jednak w tym miejscu wypisać kilka charakterystycznych objawów związanych z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami 1.9 TDI: spadek mocy i osiągów pojazdu, zwiększone zapotrzebowanie na paliwo, jak również kopcenie z układu wydechowego i trudności w uruchomieniu auta. Do uszkodzenia tych podzespołów przyczynia się, chociażby jazda na rezerwie oraz tankowanie słabej jakości oleju napędowego.

Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów? - Uszkodzone pompowtryski 1.9 TDI
Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów? - Uszkodzone pompowtryski 1.9 TDI

2. Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy - czy to częsty problem? - Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

W celu pozyskania informacji na temat uszkodzonego pompowtryskiwacza należy zacząć od przeanalizowania korekt dawek paliwa. Pracownik podpina urządzenie diagnostyczne do sterownika jednostki napędowej i wybiera odpowiedni program. Podczas pracy pompowtryskiwaczy można jasno określić, który z nich jest niesprawny. Zazwyczaj okazuje się, że uszkodzenia pochodzą wewnątrz pompowtryskiwacza, dlatego trzeba go rozebrać na części i dokładnie oglądnąć. Jeśli chodzi o gniazda pompowtrysków, to one też często są poddawane regeneracji. Ta regeneracja polega na dokładnym wyczyszczeniu gniazd za pomocą frezów. W zestawie naprawczym znajdują się również odpowiednie szczotki, a także smar. Warto pomyśleć również o wymianie zużytych uszczelek, aby zapobiec nieszczelności w konstrukcji podzespołu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bryan

Wystawiono 2 lata temu

W pompowtryskach 1.9 TDI mogą ulegać uszkodzeniu różne elementy, takie jak: Koło zębate: Koło zębate jest odpowiedzialne za przenoszenie ruchu obrotowego z wałka rozrządu na tłok pompy paliwowej. Koło zębate może ulegać uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do problemów z wtryskiem paliwa. Tłok: Tłok jest głównym elementem pompy paliwowej, który odpowiada za wtryskiwanie paliwa do silnika. Tłok może ulegać uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do problemów z wtryskiem paliwa. Zawory: Zawory są umieszczone w pompie paliwowej i odpowiadają za regulację ilości paliwa wtryskiwanego do silnika. Zawory mogą ulegać uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do problemów z wtryskiem paliwa. Tuleje: Tuleje są umieszczone w gniazdach pompowtrysków i odpowiadają za płynne przenoszenie ruchu obrotowego z wałka rozrządu na tłok pompy paliwowej. Tuleje mogą ulegać uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do problemów z wtryskiem paliwa. Uszczelki i uszczelniacze: Uszczelki i uszczelniacze są umieszczone w różnych miejscach w pompowtryskach i odpowiadają za uszczelnienie ruchomych elementów, aby uniknąć wycieków paliwa lub oleju. Uszczelki i uszczelniacze mogą ulegać uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do problemów z wtryskiem paliwa. Elektryczne elementy sterujące: Pompowtrysk 1.9 TDI wyposażony jest w elektryczne elementy sterujące, takie jak czujniki, przekaźniki i inne elementy elektroniczne

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki