Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to jest test przelewowy wtryskiwaczy piezoelektrycznych?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Test przelewowy wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Test przelewowy wtryskiwaczy piezoelektrycznych
Co to jest test przelewowy wtryskiwaczy piezoelektrycznych?

Za pomocą testu przelewowego wtryskiwaczy piezoelektrycznych możliwe jest określenie, który konkretnie wtrysk jest niesprawny. Test przelewowy wtryskiwaczy piezoelektrycznych polega ma odpięciu wtyczki od cewki i podłączeniu do przelewów odpowiednich pojemników z miarką, tzw. menzurek. Następnym krokiem jest uruchomienie silnika i jeśli w tym czasie do menzurek zaczyna napływać znaczna ilość paliwa, będzie to świadczyło o uszkodzeniach w obrębie wtryskiwacza.

Co prawda, piezoelektryki można sprawdzić samodzielnie, jednak w przypadku kiedy nie mamy wiedzy, na temat tego, jak sprawdzić wtryski piezoelektryczne oraz jak zrobić test przelewowy, najlepiej udać się do sprawdzonej pracowni samochodowej, gdzie zostanie on przeprowadzony rzetelnie.

1. Interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy Common Rail

Jeśli wartości uzyskane w czasie testu przekraczają 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, może to świadczyć przede wszystkim o braku szczelności wewnątrz konstrukcji wtrysku, ale także o zabrudzeniu elementów, zbyt małej przepustowości lub o niewłaściwym ciśnieniu w układzie paliwowym pojazdu. Oczywiście parametry pracy wtryskiwaczy mogą wykazywać pewne odchylenia, jednak powinny one mieścić się w granicy 1,5-2,5 mg na jeden cykl.

Podsumowując: test przelewowy wtrysków piezoelektrycznych pozwala przede wszystkim określić przepustowość/ stopień szczelności wtryskiwaczy.

Diagnostyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych – na czym polega?

Obraz pracy wtryskiwaczy w układzie paliwowym możemy uzyskać także poprzez podłączenie urządzenia diagnostycznego do sterownika silnika. Wówczas wskazania uszkodzonego wtryskiwacza możemy dokonać na podstawie analizy pozyskanych danych, a dokładnie odchyleń od tak zwanych parametrów zadanych.
Do sprawdzenia stanu technicznego wtryskiwaczy piezoelektrycznych konieczny jest przede wszystkim demontaż tych podzespołów. Rozbiórka wtrysku na poszczególne elementy pozwoli odszukać ewentualne uszkodzenia znajdujące się wewnątrz konstrukcji. Do podjęcia decyzji na temat dalszych etapów naprawy konieczne jest także sprawdzenie sprawności stosu piezoelektrycznego. Uszkodzenia w tym zakresie wyeliminują możliwość przeprowadzenia kompleksowej regeneracji.
Dokładne oględziny dokonane w profesjonalnym warsztacie samochodowym pozwolą więc sprawnie zlokalizować źródło awarii oraz szybko pozbyć się objawów z nią związanych.

Diagnostyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych
Diagnostyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych – na czym polega?

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest metodą diagnostyczną, która pozwala na ocenę przepływu paliwa przez wtryskiwacze piezoelektryczne. Wtryskiwacze piezoelektryczne są nowoczesnymi wtryskiwaczami, które różnią się od wtryskiwaczy mechanicznych i elektromagnetycznych. Mają one zdolność do precyzyjnego regulowania ilości podawanego paliwa, dlatego test przelewowy jest ważnym elementem diagnostyki tych wtryskiwaczy. Test przelewowy polega na podłączeniu przyrządu do pomiaru przepływu paliwa do każdego z wtryskiwaczy i uruchomieniu silnika na biegu jałowym, podczas którego mierzy się ilość paliwa, która przepływa przez każdy z wtryskiwaczy. Wartości ilości paliwa dla każdego z wtryskiwaczy powinny być mniej więcej takie same, jeśli nie są to sygnalizuje, że jest problem z jednym z wtryskiwaczy i konieczna jest jego wymiana. Test przelewowy pozwala na wykrycie problemów takich jak: uszkodzony wtryskiwacz, zapchany wtryskiwacz, nieprawidłowe działanie elektroniki czy też problem z ciśnieniem paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki