Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to jest pompa Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa Common Rail - co to

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co to jest pompa Common Rail?
Co to jest pompa Common Rail?

Pompa wysokiego ciśnienia jest pompą tłokową w układzie Common Rail, której działanie polega na sprężeniu paliwa pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie wtłoczeniu go do ciśnieniowego zasobnika, który jest połączony z wtryskiwaczami (tzw. szyną common rail). Dzięki temu w momencie otwarcia wtryskiwacza wtryskiwane zostaje paliwo do komory spalania. Natomiast zasobnik ciśnienia zapewnia stałe ciśnienie momentu otwarcia wtryskiwacza, pozwalając mu na częste wtryski bez obniżenia ciśnienia. Wytwarzane ciśnienie przez pompę CR w najnowszych układach może osiągnąć nawet 2200 barów, co wiąże się z zastosowaniem precyzyjnych rozpylaczy i dokładnej filtracji paliwa, które trafia do wtrysków. Warto wiedzieć, że znaczny wpływ na dłuższą żywotność oraz lepszą pracę tego podzespołu i wtryskiwaczy ma jakość i ilość tankowanego paliwa, a także częstotliwość wymiany filtrów paliwa. Wynika to głównie z dużej wrażliwości tych elementów na zanieczyszczenia znajdujące się w kiepskiej jakości oleju napędowym.

Awarie systemu Common Rail - co może się popsuć? - Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia

W wyniku awarii systemu Common Rail może dojść do uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia poprzez pojawienie się opiłków metalu lub nieszczelności w układzie paliwowym. Aby rzetelnie wykonać sprawdzenie tego podzespołu, należy udać się do profesjonalnego serwisu ASO. W takim serwisie zostanie wykonana usługa diagnostyczna, która polega na zwróceniu uwagi na ewentualne wycieki, nieszczelności, czy też uszkodzenia mechaniczne lub konstrukcji pompy. W kolejnym etapie następuje demontaż pompy i rozebranie jej na poszczególne części. Zazwyczaj na tym etapie fachowiec określa stan zużycia pompy lub do jakich uszkodzeń doszło. Ponadto drugim sposobem weryfikacji pompy CR jest jej diagnostyka pod względem oceny jej parametrów, którą przeprowadza się na stole probierczym. Dodatkowo metoda ta wymaga użycia odpowiednich narzędzi, wiedzy i umiejętności fachowca, który będzie ją wykonywał.

1.Opiłki metalu w układzie Common Rail – co się z tym wiąże? - Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia objawy

Pojawieniem się opiłków metalu w układzie Common Rail, wiąże się zazwyczaj z wycieraniem się współpracujących ze sobą elementów w pompie wysokiego ciśnienia. Dlatego też, bardzo ważne jest aby tankować paliwo wysokiej jakości, które jest wolne od dużej zawartości wody oraz zanieczyszczeń, które potrafią doprowadzić do „opiłkowania pompy”. Ponadto warto wiedzieć, że silniki wysokoprężne są bardzo często narażone na występowanie opiłków metalu w paliwie. Do charakterystycznych objawów uszkodzenia pompy CR zalicza się: brak mocy i nierównomierną pracę silnika, zwiększoną hałaśliwość i falowanie obrotów jednostki napędowej, dymienie na czarno, brak możliwości uruchomienia lub ciężki rozruch silnika.

Opiłki metalu w układzie Common Rail – co się z tym wiąże?
Opiłki metalu w układzie Common Rail – co się z tym wiąże?

2.Sprytny sposób na wadliwe pompy common rail - Pompa Common Rail 2.0 TDI

Jednym z dość łatwych sposobów na zapobiegnięcie występowania problemów związanych z pompą Common Rail 2.0 TDI jest zastosowanie dodatku do oleju napędowego, który ma właściwości smarne paliwa oraz ochronne elementów układu wtryskowego. Środek ten jest zupełnie bezpieczny i może być stosowany w silniku Diesla z każdym rodzajem wtryskiwaczy. Preparat ten aplikuje się do baku pojazdu. Niestety nie jest to sposób na naprawę uszkodzonej pompy, ale może spowolnić jej zużycie i zapobiec powstaniu tej usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krycha

Wystawiono 2 lata temu

Pompa Common Rail to rodzaj pompy wtryskowej, która służy do dostarczania paliwa do wtryskiwaczy w układzie wtryskowym w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (diesel). Pompa ta została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu efektywności paliwowej i obniżeniu emisji spalin, a także o poprawie osiągów i komfortu jazdy. Pompa Common Rail pracuje na zasadzie wtrysku pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na bardziej precyzyjne dozowanie paliwa do komory spalania. Dzięki temu układowi możliwe jest także zmniejszenie ilości paliwa niezużytego, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i mniejsze emisje spalin. Pompa Common Rail zbudowana jest z kilku głównych elementów, w tym z pompy wysokiego ciśnienia, zespołu wtryskiwaczy oraz elektroniki sterującej. Aby układ działał prawidłowo, konieczna jest także regularna konserwacja i wymiana elementów eksploatacyjnych, takich jak filtry i uszczelniacze.

Czy ta opinia była pomocna?

Honia

Wystawiono 2 lata temu

Kupiłem samochód Forda i nie wiedziałem, że zużyta pompa opiłkuje... dlatego radzę dopytywać o szczegóły.

Czy ta opinia była pomocna?

Tadek

Wystawiono 2 lata temu

Ja staram się dbać o pompę common rail i wtryski, więc tankuje tylko paliwo lepszej jakości na sprawdzonych stacjach.

Czy ta opinia była pomocna?

Ignacy

Wystawiono 2 lata temu

Pompa Common Rail to jeden z najważniejszych elementów, co tu dużo mówić. Ale bardzo fajnie ktoś to ubrał w słowa :)

Czy ta opinia była pomocna?

krychy_@182

Wystawiono 2 lata temu

Warto znać szczegóły co to w ogóle jest ta pompa i jakie ma zastosowanie!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki