Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to jest frezowanie gniazd pod wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Frezowanie gniazd wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Frezowanie gniazd wtryskiwaczy
Co to jest frezowanie gniazd pod wtryski?

Frezowanie gniazd to czynność, która polega na dokładnym oczyszczeniu miejsca, w których instalowane są wtryskiwacze. Wraz ze wzrostem przebiegu, w gniazdach tych zbierają się zanieczyszczenia, które powodują powstawanie bruzd. To znowuż przekłada się na powstanie nieszczelności w miejscu styczności podkładki termicznej z głowicą. Jak nietrudno się domyślić, taka sytuacja będzie wiązała się z problematycznymi objawami, jakie idą w parze z brakiem szczelności w obrębie wtryskiwacza.

Dlatego więc każda wymiana wtryskiwaczy powinna być poprzedzona czyszczeniem gniazd, ponieważ bez tego nie uda się prawidłowo zamontować wtrysków, w rezultacie czego naprawa nie przyniesie zamierzonych rezultatów.

1. Jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy Common Rail?

Aby skutecznie wyczyścić gniazda pod wtryski, należy udać się do warsztatu samochodowego zajmującego się naprawą i regeneracją podzespołów układu paliwowego. W tego rodzaju serwisie dostępne są wysokiej klasy frezy do gniazd wtryskiwaczy 1.9 TDI, które usuwają zalegające złogi nagaru.

Umiejętne wyczyszczenie gniazd osadzonych w głowicy opiera się na użyciu właściwego rozmiaru szczotki do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gnieździe frezu z odpowiednim smarem oraz obracanie nim po nawierzchni gniazda. Ponadto warto wiedzieć, że w celu prawidłowego montażu wtryskiwacza konieczna jest także wymiana podkładki.

Przywrócenie odpowiedniej struktury powierzchni zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń na konstrukcję wtrysku oraz zapewnia całkowitą szczelność.

Brak szczelności wtryskiwaczy – przyczyny

Głównym powodem nieszczelności w obrębie wtrysków jest po prostu zwyczajne zużycie części, wynikające z eksploatowania pojazdu. Jednak zdarza się, że podczas naprawy wtryskiwacze zostają nieprawidłowo zamontowane w gnieździe, które dodatkowo są niestarannie wyczyszczone. Wszystkie te czynniki składają się na niewłaściwą pracę wtryskiwaczy, co z pewnością przekłada się na problematyczne objawy, np. trudność uruchomienia pojazdu.

Brak szczelności wtryskiwaczy
Brak szczelności wtryskiwaczy – przyczyny

Inną przyczyną nieszczelności wtryskiwaczy jest użycie złych narzędzi podczas naprawy. Wówczas może dość do uszkodzenia uszczelek oraz drobnych elementów wtryskiwacza. Dlatego, decydując się na regenerację wtryskiwaczy, warto zadbać o dobór właściwych narzędzi naprawczych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Frezowanie gniazd pod wtryski to proces naprawy, który polega na usunięciu wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń oraz uszkodzeń z gniazd, w których zamontowane są wtryskiwacze w silniku z systemem Common Rail. Celem tej procedury jest przywrócenie prawidłowego działania i dokładności wtryskiwaczy, poprzez zwiększenie dokładności i precyzji podawania paliwa. Frezowanie gniazd pod wtryski jest wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak specjalny frez i oprzyrządowanie do precyzyjnego frezowania. Frezowanie jest procesem skomplikowanym i wymagającym odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjaliście. Po zakończeniu procesu frezowania, wtryskiwacze są ponownie testowane, aby upewnić się, że pracują one z odpowiednią dokładnością i precyzją.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki