Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co stuka we wtryskiwaczu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Stukający wtryskiwacz

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co stuka we wtryskiwaczu?
Co stuka we wtryskiwaczu?

Zabrudzenia osiadające na końcówce wtrysku zapychają ją, przez co nie jest w stanie dostarczyć silnikowi odpowiedniej dawki paliwa, wówczas sterownik nadkłada na dany wtrysk większą dawkę, aby wyrównać powstałą różnicę. Wtedy podczas jazdy usłyszymy specyficzne dźwięki określane, jako stukanie / klekotanie, które wydają właśnie zanieczyszczone wtryskiwacze. Tego rodzaju objaw zacznie nam dokuczać przede wszystkim na nierozgrzanym jeszcze silniku. Jeśli mamy wątpliwości co do sprawności wtrysków, to upewnijmy się, czy wraz ze stukaniem nie zauważamy innych symptomów awarii takich, jak szarpanie silnika, znaczny spadek mocy i osiągów czy też wzmożone kopcenie z wydechu. Jeżeli nasz pojazd wykazuje takie właśnie objawy, to znak, że wtryskiwacze wymagają czyszczenia, naprawy bądź wymiany. Aby zweryfikować stan techniczny wtrysków, należy skorzystać z profesjonalnej diagnostyki, dzięki której możliwe będzie ustalenie dalszego toku naprawy.

Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza? – Stukanie wtrysku diesel

Stukanie i inne specyficzne dźwięki dochodzące spod maski oznaczają, że wtryskiwacze wymagają gruntownego czyszczenia. Osady gromadzące się na powierzchni wtryskiwaczy, znacznie obniżają ich parametry pracy, co będzie szło w parze także z nierówną pracą silnika, który zaczyna drgać i szarpać. Jeśli więc przebieg samochodu przekroczył 150 tys. km, warto poddać wtryski czyszczeniu nawet, jeśli nie wykazują tego typu objawów, wtedy zapobiegniemy awarii i wszystkim niedogodnościom wiążącym się z nią.

1. Stuka wtryskiwacz – Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

Stuka wtryskiwacz
Stuka wtryskiwacz

Aby sprawdzić, który wtryskiwacz stuka, a więc który ma zapchaną iglicę, należy przeprowadzić testy przelewowe, dzięki którym będziemy mogli zaobserwować sposób dawkowania każdego z wtryskiwaczy. W warsztatach samochodowych używa się do tego specjalnego przyrządu składającego się z przezroczystych menzurek i rurek podłączonych do przewodów paliwowych. Po uruchomieniu silnika i rozgrzaniu go temperatury roboczej paliwo zacznie spływać do menzurek, ukazując tym samym, w której menzurce znajduje się jego nieodpowiednia ilość.

2. Czym grozi jazda z uszkodzonym wtryskiwaczem? – Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

W pierwszej kolejności jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami będzie wiązała się z niskim komfortem jazdy, jednak w miarę upływu czasu, awaria z pewnością zwiększy swój rozmiar. Niesprawne wtryski nie dawkują odpowiedniej dawki paliwa, co przełoży się na nierówną i niestabilną pracę silnika. Maksymalnie wyeksploatowane wtryski działają destrukcyjnie na inne ważne części pojazdy, takie jak turbosprężarka czy filtr cząstek stałych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki