Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co się dzieje, jak wtrysk leje? krytyczny moment awarii

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Lejące wtryskiwacze nie są zdrowym objawem, ponieważ nie rozpylają paliwa do cylindrów w odpowiedniej dawce. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być uszkodzona końcówka wtrysku, zużyta iglica lub osadzenie się zabrudzeń na delikatnych elementach podzespołów. Z racji tego, że objawy tej awarii są bardzo podobne do innych problemów z wtryskiwaczami, należy zweryfikować stan podzespołów w serwisie. Trzeba mieć na uwadze, że ten nienormalny wyciek paliwa może wpłynąć negatywnie na pracę turbosprężarki, filtr cząstek stałych i jednostka napędowa. Dzięki szybkiej interwencji będzie można uniknąć wystąpienia innych, kosztownych usterek.

Pracownia naprawy wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryski Diesla

Lejący wtrysk - jak rozpoznać objawy awarii i jak ją naprawić?

Lejący wtryskiwacz to usterka, która może wystąpić w silnikach Diesla. Dochodzi do niej, gdy wtrysk w nadmiarze podaje paliwo do cylindra. Może to być spowodowane przez uszkodzenie uszczelnienia wtryskiwacza, zużycie części mechanicznych lub nieprawidłową pracę układu paliwowego. Objawy lejącego wtrysku Common Rail mogą obejmować:

1. Spalanie oleju napędowego. Wtrysk, który nie dostarcza odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania, może powodować, że silnik będzie spalał więcej oleju napędowego niż zwykle.
2. Nierówna praca silnika. Wtryskiwacz, który podaje nierówną ilość paliwa, może powodować, że silnik będzie szarpał i nierówno pracował.
3. Zwiększona emisja spalin do środowiska. Elementy układu paliwowego, które nie podają odpowiedniej ilości paliwa, doprowadzą do zwiększonej emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Doskonałym sposobem na lejące wtryskiwacze jest wykonanie regeneracji w serwisie, pod okiem fachowców i przy zastosowaniu myjki ultradźwiękowej.

Dlaczego wtrysk leje?

Efekt lejących wtryskiwaczy

Zablokowanie iglicy wtryskiwacza w pozycji otwartej może prowadzić do niekontrolowanego wycieku paliwa do komory spalania silnika. To zjawisko może mieć kilka przyczyn, ale jednym z głównych czynników jest gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń na iglicy wtrysku. Osady te są często rezultatem używania niskiej jakości paliwa lub mogą być spowodowane złym stanem układu paliwowego. Niedokładne serwisowanie pojazdu, w tym nieregularna wymiana filtrów paliwa filtra oleju itp. może również sprzyjać gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Gdzie regenerować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze najlepiej regenerować w zaufanym serwisie samochodowym, który dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz ma wyspecjalizowaną kadrę. Co więcej, istotne jest również sprawdzenie, czy wybrany warsztat udziela gwarancji na wykonaną usługę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki