Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co oznaczają wycieki z wtryskiwaczy w Dieslu – w tej sytuacji warto szybko reagować!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Poniżej przedstawiamy usterki, które mogą mieć związek z wyciekami z wtryskiwaczy:

- Uszkodzone uszczelki wtryskiwaczy: W czasie eksploatacji uszczelki wtryskiwaczy mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, co prowadzi do wycieków. Uszkodzone uszczelki mogą również powodować wycieki paliwa do komory spalania lub oleju do paliwa. Wycieki mogą świadczyć także o uszkodzonych przewodach paliwowych, pompie wtryskowej albo uszczelnieniach wtryskiwaczy.
- Zanieczyszczenia wtryskiwacza: Zanieczyszczenia z paliwa mogą gromadzić się na elementach wtrysku, doprowadzając do niepoprawnego dawkowania paliwa. Zablokowana osadami iglica może pozostać stale otwarta i powodować wycieki.
- Niewłaściwe ciśnienie paliwa: Zbyt wysokie ciśnienie lub uciekająca kompresja spod wtryskiwacza może prowadzić do problemów z pracą wtrysków i powodować ich szybsze zużycie.
- Uszkodzony wtryskiwacz: Sam wtryskiwacz może ulec uszkodzeniu mechanicznemu, co prowadzi do wycieków. W takim przypadku konieczna może być całkowita wymiana wtryskiwacza.
- Nieprawidłowe ustawienie wtrysków: W przypadku złego ustawienia i regulacji wtryskiwaczy, mogą wystąpić problemy ze szczelnością konstrukcji.
- Zabrudzone gniazdo wtryskiwacza: Bruzdy, rdza i inne zabrudzenia mogą powodować nieszczelność w miejscu styku wtrysku z gniazdem, a wówczas może dojść do wycieku. Zaniepokoić powinno więc mokre gniazdo wtryskiwacza.

Diagnostyka wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Lejący wtrysk po regeneracji

Co zrobić, gdy wtryskiwacz leje?

Jeśli zauważysz, że wtryskiwacz w silniku Diesla leje (czyli występują wycieki paliwa), przede wszystkim wyłącz silnik i postaw pojazd na bezpiecznym miejscu, z dala od źródeł ognia. Jeśli masz doświadczenie w naprawach i dysponujesz odpowiednimi narzędziami, możesz sprawdzić stan uszczelek wtryskiwaczy i końcówkę wtrysku. Nie próbuj naprawy samodzielnie, jeśli nie jesteś pewien, co robisz, ponieważ niewłaściwe działania mogą prowadzić do większych problemów. W przypadku objawów nieszczelnego wtryskiwacza czy paliwie w gniazdach wtrysków, należy jak najszybciej skonsultować się z mechanikiem, aby uniknąć poważniejszych uszkodzeń silnika.

Jaka jest przyczyna wtrysku jak leje?

Nagromadzenie osadów lub zanieczyszczeń na iglicy może prowadzić do sytuacji, w której wtrysk leje, czyli dozuje paliwo w sposób niekontrolowany. Przyczyną lejących wtrysków może być także mechaniczne uszkodzenie końcówki wtrysku. Wszelkie deformacje końcówki wtryskiwacza mogą prowadzić do lania się paliwa. Uszczelki i podkładki są kluczowe dla utrzymania szczelności wewnętrznej i zewnętrznej wtryskiwacza, więc jeśli ulegną uszkodzeniu lub zużyciu, może dojść do wycieku paliwa.

Silnik z lejącym wtryskiwaczem

Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiem?

Silnik z uszkodzonym wtryskiem może działać nierówno, tracąc przy tym moc i efektywność spalania. Wycieki paliwa mogą prowadzić do nierównomiernego rozkładu paliwa w komorze spalania, co wpływa na osiągi. Niewłaściwe wtryskiwanie paliwa może zwiększyć emisję szkodliwych substancji, uszkadzać układ katalizatora i obniżać wydajność silnika. To może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa, spadku mocy i zwiększenia emisji szkodliwych substancji. Długotrwałe działanie silnika z uszkodzonym wtryskiem może również skutkować poważniejszymi uszkodzeniami całego układu paliwowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki