Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co oznacza wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wyrobione gniazdo pompowtrysku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza
Co oznacza wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza?

Wyrobione gniazdo pompowtrysku świadczy o zużytej powierzchni odpowiedzialnej za uszczelnienie osadzonego w niej pompowtryskiwacza.
Pompowtryskiwacz zamontowany jest w głowicy silnika i pod wpływem eksploatowania samochodu gniazdo ulega zużyciu. Wówczas w miejscu instalacji pompowtrysku pojawiają się bruzdy, które uniemożliwiają prawidłowy montaż podzespołu, a co za tym idzie – obniżają parametry pracy pompowtryskiwacza.

1. Przyczyny uszkodzenia gniazd pompowtryskiwaczy

Powodem awarii gniazda pompowtryskiwacza jest duże ciśnienie i nacisk wywierany na ten element. Jak już wspominaliśmy, gniazdo osadzone jest w głowicy, wewnątrz której znajduje się zakończenie kanału paliwowego doprowadzające do pompowtrysku paliwo. Pod wpływem ciśnienia, nacisku i drgań powstających w wyniku tego procesu, gniazda te ulegają stopniowemu odkształcaniu się. Odkształcenia te z kolei skutkują tym, iż uszczelniacze nie są w stanie prawidłowo spełniać swojej funkcji.

2. Jak naprawić wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza?

Aby usunąć usterkę, jaką jest wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza 1.9 TDI, należy zdemontować głowicę, a następnie albo wymienić ją na nową, albo naprawić uszkodzoną. Z racji wysokiego kosztu wymiany głowicy na nową, opracowano technologię naprawy tego elementu.

Naprawę rozpoczyna obróbka mechaniczna gniazda, która jest niezbędna do tego, by nałożyć mosiężną tulejkę naprawczą na gniazdo pompowtryskiwacza. Wstawienie tulejki pozwala na przywrócenie odpowiedniego kształtu powierzchni gniazda. Sprawdzenie głowicy jest konieczne przed każdym montażem pompowtryskiwaczy, bez tego naprawa okaże się nie tylko nieskuteczna, ale i bezsensowna.

Naprawa głowicy jest więc popularna wśród właścicieli Diesli ze względu na bardzo dobre rezultaty oraz koszt tulejowania gniazd pompowtryskiwaczy.

Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy – objawy

Objawami wyrobionego gniazda pompowtrysku z pewnością będą wszelkie nieszczelności w obrębie pracy pompowtryskiwacza.
W pompowtrysku znajdują się w głównej mierze 3 oringi (jeden na nakładce i dwa na korpusie), z czego każdy z nich odpowiedzialny jest za uszczelnienie osobnej strefy pompowtryskiwacza.

Brak szczelności w obrębie któregoś z oringu może spowodować między innymi:
- przyrost ilości oleju oraz spadek ciśnienia, co przekłada się na nierównomierną pracę pojazdu oraz problem z rozruchem jednostki napędowej;
- przedostawanie się paliwa z przelewu na silnik, co spowoduje rozrzedzenie oleju. Taka sytuacja jest niebezpieczna dla silnika, ponieważ olej go zabezpieczający, traci właściwości smarne;
- uszkodzone gniazdo oznacza także szarpanie (dławienie się) silnika oraz mocne kopcenie z rury wydechowej.

W przypadku tego typu awarii zaleca się regenerację gniazd pompowtryskiwaczy, z której warto skorzystać, chcąc szybko zażegnać problematyczne objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy.

Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy
Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy – objawy
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Wyrobione gniazdo pompowtryskiwacza oznacza, że gniazdo w silniku, w którym mocuje się pompowtryskiwacz, zostało zużyte lub uszkodzone. Może to prowadzić do problemów z działaniem pompowtryskiwacza i nieprawidłowym działaniem silnika. Przyczyną wyrobionego gniazda pompowtryskiwacza może być przede wszystkim zbyt mała ilość oleju silnikowego lub jego niedostateczne ciśnienie, co prowadzi do przegrzania i uszkodzenia gniazda. Innym powodem może być brak regularnej wymiany oleju silnikowego i filtra oleju lub brak konserwacji gniazda. W przypadku wyrobionego gniazda pompowtryskiwacza należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem, który zdiagnozuje usterkę i zaleci odpowiednie działania naprawcze, które mogą obejmować wymianę gniazda lub całego pompowtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki