Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co oznacza luźny wtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Luźne wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
O czym świadczy luźny wtryskiwacz?
Co oznacza luźny wtryskiwacz?

Luźny wtryskiwacz może świadczyć o:

- nieumiejętnym montażu w gnieździe;
- nieprawidłowej sile dokręcenia wtrysku;
- uszkodzeniu elementów mocujących takich, jak gwint, śruba, jarzmo;
- wadach fabrycznych wyżej wymienionych elementów.

Luzy na wtryskiwaczu raczej nie występują samoczynnie, więc styczność z tego typu awarią wynika zazwyczaj z błędów ludzkich lub z wadliwości części, na co nie mamy wpływu.

Luźny wtryskiwacz – skutki

Luźny wtrysk oznacza, że będziemy mieć także do czynienia z brakiem szczelności w konstrukcji wtryskiwacza. Taka sytuacja spowoduje spadek ciśnienia, które mówiąc potocznie, po prostu zacznie uciekać. Wówczas będziemy mieli problem z rozruchem jednostki silnikowej, bo jak przecież wiemy, ciśnienie jest potrzebne do tego, by silnik mógł zacząć pracować. Co więcej, uciekające, gorące spaliny powodują uszkodzenie elementów takich, jak głowice, końcówki rozpylaczy. Zdarza się też, że korpus wtrysku zaczyna się topić.

Luzy w miejscu osadzenia wtryskiwaczy wywołają objawy tożsame z objawami uszkodzonych w Dieslu wtrysków. To znaczy, że komfort jazdy samochodem będzie o wiele niższy poprzez spadek mocy, słabsze osiągi, a także odbiegające od normy szarpania silnika. W najgorszym przypadku odpalenie samochodu będzie niemożliwe.

Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze – kiedy?

Kiedy zauważymy pierwsze oznaki uszkodzeń wtryskiwaczy, należy udać się do serwisu samochodowego na diagnozę. Sprawdzenie wtrysków na urządzeniu diagnostycznym pozwoli ocenić ich sprawność oraz parametry, jakie wykazują w trakcie jazdy. Testy oraz oględziny pozwolą na dobór odpowiedniej metody naprawczej, która wyeliminuje usterki typu stukanie wtryskiwaczy czy lejące wtryski.

Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze
Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze – kiedy?

Jednak w lokalizacji takiej usterki, jak luźny wtryskiwacz, główną rolę będzie ogrywała ocena wizualna gniazd osadzonych w głowicy silnika. To właśnie wtedy powinniśmy zaobserwować, że wtryskiwacz nie jest zamontowany tak, jak powinien.

Naprawa wtryskiwacza powinna być zrealizowana w sprawdzonej pracowni samochodowej, której specjalnością jest regenerowanie i serwisowanie podzespołów układu paliwowego. Zastosowanie odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznych urządzeń testujących zagwarantuje najlepsze rezultaty naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Luźny wtryskiwacz oznacza, że wtryskiwacz jest niestabilnie umocowany w głowicy silnika. Może to prowadzić do kilku problemów: Wibracje - Luźny wtryskiwacz może powodować drgania podczas pracy silnika, co może prowadzić do zwiększenia hałasu silnika oraz obniżenia jego wydajności. Nieprawidłowe dawkowanie paliwa - Luźny wtryskiwacz może prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może mieć wpływ na pracę silnika, a także na emisję spalin. Uszkodzenie wtryskiwacza - Wtryskiwacz może być uszkodzony przez nieprawidłowe ułożenie, co może prowadzić do jego awarii i konieczności wymiany. Nieprawidłowe działanie - Wtryskiwacz, który nie jest prawidłowo zamocowany, może nie działać prawidłowo, co skutkuje niedostatecznym dawkowaniem paliwa do silnika. Jeśli podejrzewasz, że wtryskiwacz jest luźny, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który może przeprowadzić diagnostykę i naprawić usterkę. Luźny wtryskiwacz jest potencjalnie niebezpieczny dla silnika, dlatego ważne jest, aby naprawić go jak najszybciej.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki