Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co niszczy wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co niszczy wtryskiwacze
Co niszczy wtryski

Na stan techniczny wtryskiwaczy Common Rail wpływa przede wszystkim słabej jakości paliwo. Wszelkie osady, które przywierają do wtrysków, znacznie obniżają parametry ich pracy, a w konsekwencji prowadzą do ich uszkodzenia. Ponadto objawy zabrudzonych wtryskiwaczy skutecznie utrudniają jazdę oraz obniżają komfort podróżowania. Kolejna rzecz, która niszczy wtryski, ich wydajność oraz trwałość, to tuningi oraz naprawy realizowane za pomocą złych narzędzi. Trzeba też bezwzględnie pamiętać o tym, że po każdym czyszczeniu wtryskiwaczy. Należy je dokładnie przepłukać paliwem, aby pozbyć się wody, ponieważ pozostałości wody doprowadzą do rdzewienia elementów. Żywotność zakładana przez producenta wynosi około 150 tys. km, jednak jest ona w dużym stopniu uzależniona od indywidualnego stylu jazdy. Jeśli więc chcemy, by wtryski pracowały w pełni wydajnie i zapewniały równomierną pracę silnika, to musimy pamiętać, by świadomie nie skarać ich okresu użyteczności.

Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Jak rozpoznać uszkodzone wtryski?

Szarpanie silnika i jego nierówna praca, to główny objaw wskazujący na uszkodzone wtryski. Taką awarię rozpoznamy także po falujących obrotach, większym dymieniem z rury wydechu, spadku mocy czy zauważalnej utracie mocy. Nowoczesne silniki wysokoprężne są bardzo wrażliwe na niewłaściwy olej napędowy, więc należy tankować wyłącznie taki, który ma dobre właściwości smarne oraz ochronne. W innym przypadku drastycznie skrócimy ich trwałość, przez co będą wykazywać nieprawidłowe parametry pracy, co ostatecznie będzie się wiązało się z przymusem naprawy, bądź zakupem nowych podzespołów.

1. Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują? – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Wtryskiwacze psują się przede wszystkim przez dostarczenie im kiepskiej jakości paliwa. Wszelkie osady, które trafiają do układu paliwowego, działają destrukcyjnie na ich stan techniczny. Samodzielne naprawy także są częstą przyczyną awarii, ponieważ wtryski traktuje się nieodpowiednimi narzędziami. Tuningi, to kolejna rzecz, która skraca żywotność wtrysków, niestety są dość często praktykowane. Kiedy wtryski ewidentnie wykazują objawy usterki, należy je jak najszybciej naprawić, ponieważ długotrwałe uszkodzenie może zwiększać swój rozmiar i doprowadzać do niesprawności silnika.

Przyczyny awarii wtryskiwaczy
Przyczyny awarii wtryskiwaczy

2. Co szkodzi wtryskowi common rail? – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Nieodpowiednie użytkowanie pojazdu z Dieslem z pewnością wpływa na stan wtryskiwaczy. Trzeba też pamiętać o dbałości o ich czystość, w związku z czym, warto stosować preparaty do paliwa, które eliminują osady z układu wtryskowego. Jeśli jednak jesteśmy właścicielem nowego samochodu zaopatrzonego w system Common Rail, to warto wiedzieć, że poprawna eksploatacja pozwala na bezawaryjną pracę wtrysków przez około 150 tysięcy kilometrów. Po tym czasie mamy najczęściej do czynienia z usterkami wynikającymi ze zużycia się części.

Udostępnij wpis

Komentarze

Lelek

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi elementami układu zasilania silnika. Uszkodzenia mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak: Zużycie mechaniczne - Wtryski są narażone na działanie wysokich ciśnień oraz temperatur, co może prowadzić do zużycia i uszkodzenia poszczególnych elementów, takich jak uszczelniacze lub same dysze. Zanieczyszczenia - Wtryskiwacze mogą być uszkodzone przez obecność zanieczyszczeń w paliwie, takich jak mikroorganizmy, rdza, piasek czy inne ciała obce. Uszkodzenie elektryczne - Wtryskiwacze są sterowane elektrycznie, dlatego mogą być uszkodzone przez awarię układu elektrycznego lub zwarcie. Nieprawidłowa regulacja - Niewłaściwe ustawienia wtryskiwaczy lub ich nieodpowiednia regulacja mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Brak konserwacji - Wtryskiwacze wymagają regularnej konserwacji i czyszczenia, aby zapobiec ich zatykaniu i uszkodzeniom. Brak takiej konserwacji może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki