Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co najczęściej psuje się we wtryskiwaczach? - najbardziej awaryjne elementy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze paliwa mimo niewielkich rozmiarów składają się z kilkudziesięciu elementów, wśród których najczęściej ulega awarii:

  • Iglica wtrysku, zużycie lub zapchanie się stożka ruchomej iglicy, który jest umieszczony we wnętrzu końcówki wtryskiwacza lub jego zatarcie, powoduje poważne uszkodzenie. Do zatarcia dochodzi przez stosowanie paliwa z zanieczyszczeniami, które obmywa oraz smaruje iglicę podczas pracy.
  • Uszczelniacze, o których zużyciu świadczy wyczuwalna woń spalin oraz nietypowe stukanie podczas pracy silnika. Niewykonanie jego wymiany na czas grozi poważnymi konsekwencjami.
  • Otworek rozpylacza, gdy jest zużyty, rozpylanie nie zachodzi poprawnie. Paliwo dawkowane jest nie precyzyjnie, co skutkuje brakiem mocy, szczególnie pod obciążeniem, problemami z wejściem na obroty oraz zwiększonym spalaniem paliwa.
  • Gniazda zaworków sterujących, które najczęściej uszkadzają zanieczyszczenia z paliwa, zwykle opiłki. To skutkuje nieszczelnością wtrysku, czyli „laniem”, oraz błędami w ustalaniu ciśnienia listwy. Zużycie gniazd skutkować może nierówną pracą, a nawet poważnymi problemami z uruchomieniem jednostki napędowej.
  • Trzpienie zaworków, uszkodzenia trzpienia lub zmatowienie wskutek niewłaściwego smarowania, zablokowanie czy też zatarcie na skutek sklejenia przez słabej jakości paliwo, powodują nieszczelności i przelewanie wtrysków.

Gdy tylko zauważymy w naszym aucie objawy awarii wtrysków paliwa, powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z fachowcem. Nie warto zwlekać, ponieważ im dłużej będzie trwała eksploatacja pojazdu z niesprawnymi wtryskami, tym konsekwencje będą poważniejsze, jak i kosztowniejsze.

Wtryskiwacz paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

Jak rozpoznać awarię wtryskiwaczy?

Niewłaściwie działające wtryskiwacze mogą powodować problemy z uruchomieniem auta, a kolejno sporo nieprzyjemnych odczuć w czasie jazdy, jak nierówna praca silnika, szarpnięcia, nieuzasadnione gaśnięcie bądź falowanie obrotów i spadki mocy. Niesprawne wtryski paliwa stanowią także przyczynę dymienia z wydechu i większego zużycia paliwa.
Uszkodzenia podzespołów Common Rail są problemami łatwo zauważalnymi podczas codziennej eksploatacji pojazdu.
Gdy zauważymy którykolwiek z niepokojących symptomów, warto w miarę szybko skonsultować się z mechanikiem. Wtryski są kluczowymi elementami silnika, a ich awaria może doprowadzić do poważnych i kosztownych problemów.

Jak najlepiej usunąć awarię wtryskiwaczy?

Skutecznym, a przy tym bardzo korzystnym finansowo rozwiązaniem problemu z wtryskiwaczami paliwa jest regeneracja ich w autoryzowanym serwisie. Jeżeli naprawa zostanie przeprowadzona prawidłowo, przez wykwalifikowanych specjalistów, wtryski będą mogły służyć właścicielowi przez kolejny okres eksploatacyjny, czyli tyle ile te fabrycznie nowe podzespoły. Oczywiście pod warunkiem spełniania zaleceń producenta.
Regeneracja wtryskiwaczy zakłada ich precyzyjne wyczyszczenie z zastosowaniem najlepszych metod oraz środków chemicznych i wymianę elementów nienadających się do dalszego użytkowania. Zregenerowany w profesjonalny sposób podzespół pracuje jak nowy, ponadto jest on na dwuletniej gwarancji.

Pracownia regeneracji wtrysków

Z jakiego powodu wtryski w Dieslu ulegają awarii?

Najczęstszym czynnikiem powodujących awarię wtryskiwaczy jest:

  • głównie paliwo dlatego, że olej napędowy złej jakości, o niskich właściwościach smarnych oraz niewystarczająco dobrym składzie, z zanieczyszczeniami to środek, który najczęściej powoduje awarię wtryskiwaczy.
  • brak systematyczności wymiany filtra i oleju silnikowego. Zużyty filtr przepuszcza do układu wtryskowego zanieczyszczenia, które mogą uszkadzać wtryski.
  • eksploatacja auta na tak zwanej rezerwie, gdy pompa zaciąga osadzone na dnie baku zanieczyszczenia, mogą one przedostać się do wtrysków.

Regularna konserwacja, stosowanie dobrej jakości paliwa, a także monitorowanie oraz szybka naprawa wszelkich usterek związanych z układem wtryskowym pomagają w zapobieganiu awarii wtrysków w silnikach Diesla.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki