Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co jest powodem przelewania wtrysków?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przelewanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co jest powodem przelewania wtrysków?
Co jest powodem przelewania wtrysków?

Powodem przelewania wtryskiwaczy jest zablokowanie się iglicy w pozycji otwartej. W takiej sytuacji dawkowana jest za duża ilość oleju napędowego, stąd też pojawia się później problem ze zwiększonym zużyciem paliwa. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zanieczyszczenia przywierające do powierzchni podzespołu. Mocno zabrudzony wtryskiwacz/wtryskiwacze nie jest/nie są w stanie dobrze pracować, dlatego nie zwlekaj z wizytą w serwisie, bo może to przyczynić się do powstania naprawdę poważnych uszkodzeń zarówno jednostki napędowej, jak i elementów układu wydechowego. W ASO wtryskiwacze zostaną poddane diagnostyce i jeżeli nie zauważy się mechanicznych uszkodzeń, to także regeneracji, która przywróci im utracone parametry. Pozytywne efekty dobrze wykonanej regeneracji wtrysków zauważysz w trakcie jazdy samochodem.

Uszkodzone wtryski objawy - jak rozpoznać? - Regeneracja wtryskiwaczy

Najczęściej występującymi objawami, które sugerują potencjalną niesprawność wtryskiwaczy, są to: falujące obroty, znaczny spadek mocy i pogorszone osiągi silnika, kopcenie z układu wydechowego, kontrolki „check engine”, wzrost poziomu oleju silnikowego, problem z rozruchem auta. W tym miejscu warto podkreślić, że wymienione symptomy mogą, ale nie muszą oznaczać usterki wtryskiwaczy, ponieważ tego typu objawy pojawiają się również przy uszkodzeniach innych podzespołów. Niezbędna jest w takiej sytuacji dokładna diagnostyka w ASO i jeśli jest to możliwe, to także regeneracja wtrysków.

1. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - Zablokowany wtrysk

Zużyte, niesprawne już wtryskiwacze mogą przyczynić się nie tylko do uszkodzenia silnika, ale również do zapychania się filtra cząstek stałych, do szybszego zużycia się łańcucha rozrządu i koła dwumasowego. Jeśli do tego dopuścisz, to czekają Cię wysokie koszty napraw i wymian elementów. Nagromadzenie się osadów i wszelkich innych zanieczyszczeń może doprowadzić do zablokowania się wtryskiwacza i w tym przypadku regeneracja wtrysków również będzie pomocna (części sprawne, ale brudne dokładnie są oczyszczane, a elementy nienadające się do niczego, są zastępowane nowymi).

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - Zablokowany wtrysk
Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - Zablokowany wtrysk

2. Najczęstsze uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail - Czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu

Do uszkodzeń wtrysków Common Rail dochodzi zazwyczaj przez uzupełnianie baku słabej jakości paliwem, niewłaściwą eksploatacją i ogólnie przez niestosowanie się do zaleceń producenta. Wymienimy więc elementy wtryskiwacza, z którymi najczęściej występują problemy: zużycie gniazda zaworka i jego trzpienia, zablokowanie tudzież zatarcie trzpienia zaworka, pęknięcie główki oraz uszczelniacza zaworka, zużycie iglicy, otworków rozpylacza, a także uszkodzenia mechaniczne wtryskiwaczy. Odnośnie do czyszczenia wtrysków metodą niewymagającą ich demontażu, czyli preparatem, chcemy napisać, że może być to skuteczny sposób na udrożnienie podzespołów w domowym zaciszu pod warunkiem, że wewnątrz nie nagromadziło się zbyt dużo zanieczyszczeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Daro

Wystawiono 2 lata temu

Przelewanie wtryskiwaczy może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym: Uszkodzenie uszczelki pod głowicą: Uszkodzona uszczelka pod głowicą może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze: Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do przelewania paliwa przez nie. Niskie ciśnienie paliwa: Niskie ciśnienie paliwa w układzie paliwowym może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Uszkodzenie układu zapłonu: Uszkodzenie układu zapłonu lub innych elementów układu paliwowego może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna: Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze.

Czy ta opinia była pomocna?

Grzesiek

Wystawiono 2 lata temu

To chyba standardowa awaria, często się słyszy, że komuś wtryski leją. Czyszczenie niby pomaga, ale wiadomo, że leją z uwagi na uszkodzenia mechaniczne, to trzeba się nastawić na większe wydatki.

Czy ta opinia była pomocna?

Waldemar

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryski przelewały się, a winne temu były zabrudzenia i osady. Sam byłem w szoku !

Czy ta opinia była pomocna?

wiktorek_82@

Wystawiono 2 lata temu

No to się w końcu dowiedziałem, jaka jest przyczyna przelewania wtryskiwaczy, super artykuł :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki