Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co jest powodem przelewania wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przelewanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co jest powodem przelewania wtryskiwaczy?
Co jest powodem przelewania wtryskiwaczy?

Jeśli spotkamy się z problemem dotyczącym przelewania wtryskiwaczy, może być on spowodowany zablokowaniem się iglicy wtryskiwacza w pozycji otwartej. Podczas tej sytuacji dochodzi do dawkowania zbyt dużej ilości oleju napędowego, a to w efekcie prowadzi do zwiększonego zużywania się paliwa. Aby dokładnie dowiedzieć się, co jest powodem takiego stanu rzeczy, wtryski należy dokładnie sprawdzić w warsztacie samochodowym. Podczas wykonywania tej czynności mechanik może zaobserwować czy na wtryskiwaczach nagromadziły się zanieczyszczenia, które mogły się do niego przyczepić. Jeśli wtryskiwacze są mocno zabrudzone, to nie będą w stanie prawidłowo pracować, dlatego udajmy się do mechanika jak najszybciej od pojawienia się pierwszych oznak ich uszkodzenia. W profesjonalnych serwisach samochodowych wtryskiwacze poddawane są kompleksowej diagnostyce. Jeśli podczas sprawdzania okaże się, że nie ma mechanicznych uszkodzeń tych elementów, to poddaje się je regeneracji. Podczas tego procesu zostają przywrócone pierwotne parametry, a efekty z pewnością zauważymy już podczas pierwszej jazdy testowej samochodem.

Najczęstsze uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail - Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

W wyniku uszkodzeń wtryskiwaczy Common Rail, może dojść do usterek trzpienia zaworków, co spowoduje powstanie nieszczelności i przelewanie wtryskiwaczy. Kolejnymi elementami świadczącymi o ich awarii są: uszczelniacze (zauważymy wyczuwalny zapach spalin bądź dźwięk przypominający „cykanie”), otworki rozpylacza (skutkują brakiem mocy silnika), iglica (powoduje uszkodzenia filtra cząstek stałych), cewka (uszkodzenie jej powoduje korozje wtryskiwacza lub zwarcie w elektromagnesie). Natomiast wśród objawów zabrudzonych wtryskiwaczy należy wymienić: spadki mocy silnika, nierówna praca jednostki napędowej (falowanie obrotów), gaśnięcie silnika będącego na biegu jałowym, problem z uruchomieniem zimnego i ciepłego silnika, zwiększony pobór oleju napędowego.

1.Test przelewowy wtryskiwaczy - Dlaczego wtryskiwacz przelewa

Sprawdzenie wtryskiwaczy jest możliwe poprzez wykonanie testu przelewowego, oczywiście można spróbować wykonać go samodzielnie w warunkach garażowych. Jednak najbardziej rzetelne wyniki uzyskamy, przeprowadzając go w specjalistycznym warsztacie samochodowym, który posiada stosowną wiedzę, umiejętności i narzędzia diagnostyczne. Warto wiedzieć, że przelewanie wtryskiwacza zazwyczaj jest spowodowane zabrudzeniami jego elementów, które powstają w wyniku tankowania kiepskiej jakości paliwa.

Test przelewowy wtryskiwaczy
Test przelewowy wtryskiwaczy

2.Co psuje się we wtryskach diesla? - Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail opinie

Najczęściej we wtryskach diesla psują się takie elementy jak: gniazda zaworków, uszczelki, trzpienie zaworków, otworki rozpylacza, iglica, cewka. Jeśli chodzi o opinie użytkowników diesla na temat regeneracji wtryskiwaczy common rail, to trzeba przyznać, że zdania są podzielone. Pomimo to, większość z nich decyduje się na ten sposób przywrócenia poprawnej pracy wtryskiwaczy, a wynika to z faktu, jakim jest niska cena w stosunku do zakupu nowych części zamiennych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Witek

Wystawiono 2 lata temu

Przelewanie wtryskiwaczy może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym: 1. Uszkodzenie uszczelki pod głowicą: Uszkodzona uszczelka pod głowicą może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. 2. Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze: Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do przelewania paliwa przez nie. 3. Niskie ciśnienie paliwa: Niskie ciśnienie paliwa w układzie paliwowym może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. 4. Uszkodzenie układu zapłonu: Uszkodzenie układu zapłonu lub innych elementów układu paliwowego może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. 5. Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna: Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna może prowadzić do przelewania paliwa

Czy ta opinia była pomocna?

Ilonka

Wystawiono 2 lata temu

Co jest powodem przelewania wtryskiwaczy? Przelewanie wtryskiwaczy może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym: Uszkodzenie uszczelki pod głowicą: Uszkodzona uszczelka pod głowicą może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze: Zatkane lub uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do przelewania paliwa przez nie. Niskie ciśnienie paliwa: Niskie ciśnienie paliwa w układzie paliwowym może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Uszkodzenie układu zapłonu: Uszkodzenie układu zapłonu lub innych elementów układu paliwowego może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze. Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna: Nieprawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna może prowadzić do przelewania paliwa

Czy ta opinia była pomocna?

Felek

Wystawiono 2 lata temu

W moim powypadkowym Oplu poszły iglicę, mechanik mówił, że połamane. Niby samochód bez większych uszkodzeń, a tu wtryski do wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

Czesław

Wystawiono 2 lata temu

No właśnie u mnie wtryskiwacz przelewał przez tą zablokowaną iglicę. Mechanik mi to powiedział. Sam nie byłbym w stanie tego wychwycić. Warto czytać takie artykuły.

Czy ta opinia była pomocna?

Sylwester

Wystawiono 2 lata temu

Ototo , ja miałem problem z przelewającymi się wtryskiwaczami, ale mój kolega - mechanik szybko temu zaradził. Bardzo dobrze wyjaśnione

Czy ta opinia była pomocna?

Marko

Wystawiono 2 lata temu

Super, w końcu dowiedziałem się, co jest powodem przelewania wtrysków

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki