Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co jest lepsze common rail czy pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co lepsze - Common Rail czy pompowtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Common rail czy pompowtryskiwacze - co lepsze?
Co jest lepsze common rail czy pompowtryskiwacze?

Porównując obydwa systemy wtrysku paliwa, można dojść do wniosku, że układ Common Rail jest lepszy pod względem ekonomicznym oraz ekologicznym. Common Rail z wtryskiwaczami w roli głównej cechuje także znaczna poprawa kultury jazdy, przez co mamy na myśli przede wszystkim ograniczenie hałasu, jaki wiązał się z pracą podzespołów układu paliwowego. Technologia Common Rail zapewnia bardzo precyzyjną dawkę paliwa, której parametry dodatkowo można kontrolować za pomocą sterownika silnika. Dzięki temu mamy wpływ na ostateczny charakter dawki paliwa, a także na proces jego spalania, przez co wtryskiwacze spełniają wszelkie wymogi jakościowe i proekologiczne. Jednak trzeba wspomnieć, że pompowtryskiwacze są wydajne, mało awaryjne i nie tak wrażliwe na znajdujące się w paliwie osady, jak wtryskiwacze. Ciśnienie, jakie wytarza się w układzie z pompowtryskami, wynosi aż 2400 barów, co pozwala na bardzo dobre osiągi. Jednak to z kolei przekładało się na przekraczanie bardzo rygorystycznych norm emisji spalin, co wykluczyło pompowtryskiwacze z dalszego użytkowania.

Pompowtryskiwacze vs Common Rail – wady i zalety obu rozwiązań – Pompowtryski objawy

Zaletą pompowtryskiwaczy jest z pewnością wysokie ciśnienie wtrysku, które common rail próbował osiągnąć przez długi czas. Wadą systemu wtryskowego z pompowtryskami jest niestety układ sterowania zależny od wałka rozrządu. Przez to pompowtryski nie mają możliwości wykonania tylu faz wtrysku co wtryskiwacze. Innym mankamentem pompowtrysków jest skomplikowana adaptacja w silniku, ponieważ wymaga dodatkowego podzespołu napędzającego pompowtryskiwacze. Natomiast wtryskiwacze Common Rail to bardzo nowoczesna technologia, która pozwoliła sprecyzować dawkę wtrysku co do mikrometra. Z tego powodu silnik pracuje o wiele równiej i wydajniej. Jednakże z racji znacznie większych obciążeń (temperatura, ciśnienie) części szybciej się zużywają.

1. Pompowtryskiwacze czy Common Rail? – Jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy?

Obie technologie wtrysku paliwa posiadają tyle samo wad, co zalet. Starsze podzespoły są z pewnością trwalsze, jednak nowe technologie zapewniają bardziej komfortową podróż. Wybierając więc lepszy system, należy się zastanowić, czy pozostać wiernym starym, wydajnym rozwiązaniom, czy iść z duchem czasu. Jak rozpoznać w takim razie, które podzespoły zostały zainstalowane w naszym pojeździe? Podstawową różnicą między common rail a pompowtryskami jest konstrukcja, ponieważ pompowtryskiwacze łączą w sobie funkcje zarówno wtryskiwacza, jak i pompy. Innym sposobem określenia systemu wtryskowego w konkretnym modelu auta jest odczytanie informacji zawartych w numerze VIN.

Pompowtryskiwacze a Common Rail?
Pompowtryskiwacze czy Common Rail?

2. Pompowtryski czy Common Rail – Porównanie zasady działania – Common rail opinie

Praca układu Common Rail opiera się na pompie paliwa, pompie wysokiego ciśnienia, akumulatorze paliwa (szynie) oraz oczywiście wtryskiwaczach. Natomiast pompowtryski w swej konstrukcji uwzględniają integralność pompy z wtryskiwaczem. Opinie na temat Common Rail czy pompowtryskiwacze uzależnione są od preferencji każdego kierowcy z osobna. Biorąc pod uwagę łatwość uzyskania bardzo dobrych parametrów użytkowych, common rail zdecydowanie góruje nad poprzednimi rozwiązaniami. Z racji tego, że common rail znacznie poprawił pracę silnika oraz spełnia wszystkie wymogi dotyczące emitowania spalin, jest instalowany w większości samochodów z silnikiem Diesla.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Common Rail i pompowtryskiwacze to dwa różne rodzaje układów wtrysku paliwa w silnikach samochodowych. Common Rail jest układem, w którym paliwo jest pompowane z zasobnika pod ciśnieniem do wtryskiwaczy, które są odpowiedzialne za wtrysk paliwa do cylindrów silnika. Pompowtryskiwacze to specjalne wtryskiwacze, które są połączone bezpośrednio z wałkiem rozrządu i odpowiedzialne zarówno za wtrysk paliwa, jak i za zapłon paliwa w cylindrach silnika. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z tych układów jest lepszy, ponieważ oba mają swoje zalety i wady. Common Rail jest często uważany za bardziej wydajny i ekonomiczny, ponieważ umożliwia precyzyjne dozowanie paliwa i zapewnia lepszą kontrolę nad procesem wtrysku. Pompowtryskiwacze są z kolei uważane za trwalsze i mniej awaryjne, ponieważ nie wymagają dodatkowych elementów, takich jak zasobnik Common Rail czy elektrozawór. W praktyce oba układy mogą sprawnie działać, jeśli są odpowiednio obsługiwane i konserwowane.

Czy ta opinia była pomocna?

Ciaker

Wystawiono Rok temu

Każdy kto myśli ze pompo wtryskiwacze są lepsze to się myli. Każdy kto robi regeneracje wtrysków powie ze pompowtryski są bardziej awaryjne od commonrail

Czy ta opinia była pomocna?

Alex

Wystawiono 2 lata temu

Dobry temat, myślę że common rail są lepsze. Ale nie jestem znawcą, więc fachowcy wiedzą pewnie lepiej.

Czy ta opinia była pomocna?

Mateusz

Wystawiono 2 lata temu

Wiadomo, że common rail są lepsze, ale czy trwalsze? Tu bym obstawał po stronie pompowtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

xenodus

Wystawiono 2 lata temu

Ja zdecydowanie jestem za Common Rail, ale pewnie dlatego, że mój samochód je ma.

Czy ta opinia była pomocna?

sławek

Wystawiono 2 lata temu

Ja uważam, że Common Rail jest lepsze od pompowtysków i sam w zasadzie mam samochód z wtryskiwaczami CR

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki