Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtryskiwaczy - 100 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co ile wymiana pompowtrysków?
Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Między 150 tys. km a 250 tys. km może się okazać, że pompowtryskiwacze będą wymagały wymiany, bo właśnie tyle wynosi ich orientacyjna żywotność. Przebieg samochodu informuje nas więc o stopniu zużycia części, jednak aby upewnić się, w jakim stanie technicznym znajdują się pompowtryskiwacze, należy poddać je diagnostyce. W innym przypadku same zasugerują potrzebę wymiany, powodując wiele niedogodności w czasie jazdy. Warto pamiętać, że zużyte pompowtryski można z powodzeniem naprawić, natomiast jeśli przegapimy ten moment, to poziom uszkodzeń wymusi konieczność całkowitej wymiany tych podzespołów. Każdy posiadacz Diesla zastanawiający się, co ile wymiana pompowtrysków, powinien więc wiedzieć, jak dbać o te części układu paliwowego, aby cieszyć się ich pełną sprawnością i wydajnością jak najdłużej. Jednym z takich zaleceń z pewnością jest regularna wymiana filtra paliwa oraz tankowanie wyłącznie dobrego jakościowo oleju napędowego.

Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla. Objawy awarii. Sposób naprawy – Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Niesprawne i wyeksploatowane pompowtryski rozpoznamy w momencie wystąpienia trudności z uruchomieniem silnika, jego nierówną pracą podczas jazdy czy niespodziewanym gaśnięciem na biegu jałowym. Objawem awarii będzie też niewątpliwie: spadek mocy, gorsze osiągi, nietypowe falowanie obrotów, jak i hałasy docierające spod maski samochodu. Powyższe symptomy można wyeliminować, poddając pompowtrysk kompleksowej regeneracji, w której zakres wchodzi gruntowne czyszczenie części, wymiana zużytych uszczelnień oraz testowanie.

1. Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? – Regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI 130km

Objawy awarii wymienione wyżej świadczą o zużytych / uszkodzonych / niesprawnych pompowtryskiwaczach. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności warto je zregenerować, ponieważ efekty tej usługi przywracają pompowtryskom odpowiednie parametry pracy. Oczywiście czas reakcji na usterkę jest niezwykle ważny, ponieważ uszkodzenia mechaniczne uniemożliwią nam skorzystanie z opcji regeneracji. Decydując się na naprawę, najlepiej wybrać zaufany warsztat, który dysponuje nowoczesnym parkiem technologicznym.

2. Regulacja pompowtryskiwaczy – jak wygląda i ile kosztuje? – Ile kosztuje wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Prawidłowa regulacja pompowtrysków ma ogromny wpływ na ich wydajną pracę, a także na żywotność, dlatego tego typu czynność warto powierzyć doświadczonym mechanikom. Parametry regulacji określone są przez producenta i trzeba wiedzieć, że każdy numer pompowtryskiwacza posiada indywidualne wytyczne. Zła regulacja może spowodować objawy, które towarzyszą uszkodzonym pompowtryskom, co wiąże się z koniecznością ponownej wizyty w serwisie. Ostateczny koszt wymiany pompowtryskiwaczy determinuje przebieg demontażu, tok naprawy oraz ilość wymienionych części.

Regulacja pompowtryskiwaczy
Regulacja pompowtryskiwaczy – jak wygląda i ile kosztuje?

3. Kiedy należy wymienić uszczelnienia pompowtryskiwacza? – Wymiana pompowtryskiwaczy cena

Pierwsze objawy zużytych pompowtrysków powinny skłonić nas do szybkiej reakcji, bowiem być może wystarczy jedynie wymienić sparciałe uszczelki, aby przywrócić im całkowitą sprawność. Elementy te zużywają się naturalnie i jest to nieodłączny proces użytkowania auta, dlatego warto sprawdzić w serwisie, czy przyczyną usterki nie są po prostu uszkodzone podkładki i oringi. Zniszczone uszczelniania, jak wiadomo, powodują nieszczelności w konstrukcji pompowtryskiwaczy, co ostatecznie znacznie obniża parametry ich pracy. Na taką usługę dobrze jest zdecydować się, jak tylko zauważymy typowe oznaki awarii, zanim konieczna będzie wymiana pompowtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono 2 lata temu

Okres wymiany pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak sposób użytkowania samochodu, jakość paliwa, stan silnika i inne. Zazwyczaj producenci samochodów podają w swoich instrukcjach obsługi zalecane interwały wymiany pompowtryskiwaczy, jednak te zalecenia mogą się różnić w zależności od modelu samochodu i silnika. Przyjmuje się, że pompowtryskiwacze w silniku Diesla powinny być wymieniane co około 100 000-150 000 km. Jednak w przypadku, gdy samochód jest użytkowany w szczególnie trudnych warunkach, takich jak jazda po nierównym terenie lub ciągłe rozruchy silnika, pompowtryskiwacze mogą ulec zużyciu szybciej i konieczna będzie ich wcześniejsza wymiana. Warto pamiętać, że pompowtryskiwacze są ważnym elementem układu paliwowego i odpowiedzialne są za dostarczanie paliwa do silnika. Ich awaria lub zużycie mogą prowadzić do poważnych problemów z silnikiem, dlatego należy regularnie sprawdzać stan pompowtryskiwaczy i w razie potrzeby szybko je wymienić.

Czy ta opinia była pomocna?

Brajan

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryski są chyba z reguły dość trwałe, nie to co te nowoczesne piezo, co ledwo ponad setkę są sprawne.

Czy ta opinia była pomocna?

Dudek123

Wystawiono 2 lata temu

Moje pompowtryski były chyba jakieś wadliwe, może dlatego, że to jakieś zamienniki.. przejechałem na nich chyba ze 100 tys. km tylko

Czy ta opinia była pomocna?

kowalski358

Wystawiono 2 lata temu

Miałem to szczęście, że musiałem wymienić stare wtryski po 200 tys km, ale znam przypadki, że zaledwie po 100 tys km wymieniali....

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki