Co ile wlewać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy? - Większość się myli
Częstotliwość aplikacji środka do czyszczenia wtryskiwaczy uzależniona jest od zaleceń producenta danego preparatu. Jedne wymagają częstszego użycia inne jedynie sporadycznego. Przed aplikacją należy zapoznać się z dokładną instrukcją, zamieszczoną przez producenta na opakowaniu.
Zdecydowanie warto stosować preparaty czyszczące, w szczególności w przypadku samochodów z silnikiem Diesla, które są narażone na dużo większe zabrudzenia. Środek do czyszczenia wtryskiwaczy najczęściej dolewa się bezpośrednio do baku paliwa. Istotne jest jednak zachowanie odpowiednich proporcji.
Warto również mieć świadomość, że czyszczenie wtryskiwaczy Diesel za pomocą preparatów może okazać się niewystarczające. Jeżeli za długo zwlekamy z tą czynnością, nagromadzony osad mógł spowodować trwałe uszkodzenia w układzie wtryskowym, bądź zabrudzenia są na tyle mocne, ze sam preparat nie zdoła ich usunąć. W takiej sytuacji musimy liczyć się z wydatkami związanymi z regeneracją lub wymianą elementów. Należy przeprowadzić ją w profesjonalnym serwisie samochodowym, który posiada odpowiednie technologie, które dają pełną skuteczność.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas regeneracji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

Czy czyszczenie wtrysków jest skuteczne?
Czyszczenie wtryskiwaczy preparatami jest skuteczne, jednak pamiętać należy, że nie przywróci ono sprawności wyeksploatowanym lub uszkodzonym częściom.
Decydując się na czyszczenie wtrysków, warto wybrać profesjonalne metody, które dają gwarancję skuteczności. Do takich należy serwisowe mycie wtryskiwaczy za pomocą ultradźwięków, czy też mycie termiczno-chemiczne, które precyzyjnie oczyszcza elementy z trudnych zabrudzeń. Obydwie opcje opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych przeznaczonych do wtrysków Diesla. Efekty takiego czyszczenia są potwierdzone testami i wydrukiem parametrów wtrysków w czasie pracy.
Najlepszym jednak rozwiązaniem pośrednim pomiędzy czyszczeniem a wymianą jest regeneracja wtryskiwaczy, która przywraca wtryskom właściwe parametry poprzez oczyszczenie oraz wymianę niesprawnych bądź uszkodzonych elementów. Jest to dużo tańsza opcja w porównaniu do wymiany elementów na nowe, a jej skuteczność jest na tyle duża, że cieszy się sporą popularnością wśród posiadaczy Diesli.
Środek do czyszczenia wtryskiwaczy – skuteczna profilaktyka
Istotne znaczenie dla przedłużenia żywotności wtryskiwaczy ma profilaktyka. Warto jest zatem pamiętać o okresowym dolewaniu do baku środka czyszczącego wtryskiwacze. Dzięki swym właściwościom czyszczącym, preparat usuwa osady zgromadzone w pompie wtryskowej i wtryskach oraz zmniejsza spalanie paliwa. Poprzez jego skuteczne działanie cały układ paliwowy chroniony jest przed korozją oraz spaliny są zdecydowanie czystsze.
Preparaty czyszczące nie są drogie, a pozwolą wydłużyć okresy serwisowe, poprawią stan wtryskiwaczy, a przy okazji także osiągi naszego samochodu, dlatego profilaktyczne ich stosowanie jest jak najbardziej właściwą decyzją.

Jak dbać o wtryskiwacze?
Oto kilka wskazówek, jak dbać o wtryskiwacze, by wydłużyć ich żywotność oraz zapobiegać ich awarii:
• Stosuj paliwo wysokiej jakości, niskiej jakości olej napędowy może zawierać zanieczyszczenia, które mogą powodować uszkodzenie wtryskiwaczy.
• Regularnie wymieniaj filtry paliwa, filtry zatrzymują zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wtryskiwaczy oraz powodować ich uszkodzenia.
• Nie dopuszczaj do jazdy na rezerwie baku, jazda na rezerwie może spowodować zalanie wtryskiwaczy zanieczyszczeniami z dna zbiornika paliwowego.
• Unikaj gwałtownego stylu jazdy, gwałtowne manewry, przyspieszanie i hamowanie negatywnie wpływają na pracę jednostki napędowej oraz wtryskiwaczy.
• Wykonuj regularne przeglądy pojazdu, w ramach przeglądu fachowiec sprawdzi stan wtryskiwaczy i w razie potrzeby zaleci ich czyszczenie lub regenerację.
Dodatkowo warto stosować profesjonalne preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy. Środki chemiczne rozpuszczają osady i zanieczyszczenia, które mogą gromadzić się na wtryskiwaczach i utrudniać ich pracę.
Komentarze