Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co daje test przelewowy wtryskiwaczy? - Będziesz w szoku!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

pracownia regeneracji wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Test przelewowy wtryskiwaczy Common Rail pozwala nam określić poprawność dawkowania paliwa przez każdy wtrysk. Badanie przelewowe polega na podłączeniu do przewodów urządzenia składającego się z gumowych, przezroczystych rurek oraz menzurek z miarką. W następnym kroku musimy rozgrzać jednostkę napędową do temperatury roboczej (czyli przynajmniej do 70°C). Po chwili do menzurek powinno zacząć spływać paliwo – jeżeli w którejś z nich ilość paliwa przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, może to oznaczać awarie podzespołu.

Wobec tego, test przelewowy wtryskiwaczy pozwala nam w domowych warunkach wykryć wystąpienie usterki wtryskiwaczy. Należy jednak pamiętać, że badanie pomaga jedynie odnaleźć usterkę podzespołów. Samodzielnie już nie jesteśmy w stanie zregenerować części, dlatego w celu naprawy zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem.

Ile czasu trwa test przelewowy?

Test przelewowy trwa w granicach kilkunastu minut. Jest to czas potrzebny do podłączenia rurek, rozgrzania jednostki napędowej przynajmniej do temperatury roboczej oraz spłynięcia paliwa do menzurek. Dokładny czas trwania badania jest niemożliwy do wyznaczenia, ponieważ każdy pojazd pracuje indywidualnie, dlatego czas rozgrzania może się różnić w zależności od modelu i marki samochodu.

Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

wtryskiwacze Common Rail

Test przelewowy wtrysków nie jest niestety szczególnie wiarygodnym badaniem. Wykonanie testu, owszem pozwala nam wykryć awarie części, ale ma to jedynie formę poglądową oraz istnieje ryzyko, że test zostanie nieprawidłowo zinterpretowany.

Ponadto warto pamiętać, że badaniem przelewowym nie jesteśmy w stanie zregenerować wtrysków, dlatego pomimo samodzielnego przeprowadzenia testu i tak będziemy musieli się skontaktować ze specjalistycznym serwisem zajmującym się silnikami wysokoprężnymi.

Jak interpretować test przelewowy?

Test przelewowy interpretujemy na podstawie ilości paliwa, które powraca do układu paliwowego z każdego z wtryskiwaczy. Jeśli ilość oleju napędowego w menzurkach jest zbyt mała lub za duża może to oznaczać awarie wtrysków. Zatem interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy wygląda następująco:  

- podzespół podaje odpowiednią ilość oleju napędowego - ilość paliwa, która powraca do układu paliwowego z danego wtryskiwacza, mieści się w zakresie dopuszczalnych wartości.  
- wtrysk podaje zbyt dużą lub za małą ilość paliwa - ilość oleju napędowego, która powraca do układu paliwowego z danego wtryskiwacza, jest większa niż dopuszczalna wartość lub niewystarczająca. Może to oznaczać uszkodzenie części, zabrudzenie wtryskiwacza lub awarię pompy paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

test

Wystawiono 2 miesiące temu

test

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki