Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co daje regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regulacja pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co daje regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?
Co daje regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI?

Regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI gwarantuje równą i co najważniejsze, wydajną pracę jednostki napędowej. Aby jednak poprawnie wyregulować pompowtryskiwacze, należy użyć odpowiednich narzędzi i wykorzystać tester diagnostyczny. Jeśli więc pompowtryskiwacz zostanie źle zamontowany i uregulowany, to podzespół będzie niewłaściwie rozpylać paliwo, a to niestety przełoży się na dodatnie korekty paliwa. Wiedz, że parametry są indywidualne dla każdego pompowtrysku, a prawidłowe ustawienie podzespołów pozwala wyrównać ich pracę. Zanim jednak dojdzie do etapu kalibracji pompowtryskiwaczy, należy je w pierwszej kolejności dobrze zamontować.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI — Zła regulacja pompowtryskiwaczy

Jeżeli pompowtryskiwacze zostaną źle wyregulowane, to w krótkim czasie kierowca odczuje poważne problemy ze spadkiem mocy i osiągów pojazdu, z brakiem możliwości utrzymania równych obrotów, będzie mieć kłopot z uruchomieniem pojazdu na zimnym lub rozgrzanym silniku, zwiększy się zużycie paliwa, a także będzie zauważalne wzmożone dymienie z układu wydechowego. Prawidłowy montaż i regulacja pompowtrysków z zachowaniem parametrów jest bardzo ważna, aby podzespoły mogły dobrze pracować. Każdy z pompowtrysków jest regulowany z osobna, natomiast nie wymagają one kodów IMA, jak to ma miejsce w przypadku wtryskiwaczy. Specjaliście więc regulują ciśnienie otwarcia iglicy, szczelinę zaworka oraz nacisk sprężyny zaworka.

1. Regulacja pompowtryskiwaczy — Przebieg procesu — Kąt ustawienia pompowtryskiwaczy

Przede wszystkim najpierw trzeba zacząć od dokładnego wyczyszczenia gniazda głowicy i posmarowania go olejem silnikowym bądź napędowym, aby łatwiej przebiegał montaż pompowtryskiwacza. Podczas ustawiania pompowtrysków trzeba mieć na uwadze dwa bardzo istotne czynniki: wymiar A, do którego wykorzystujemy suwmiarkę od zewnętrznej krawędzi głowicy silnika do zaokrąglonej powierzchni zaworu podzespołu. Odpowiednia odległość jest dobierana na podstawie kodu silnika. Pompowtrysk musi być zainstalowany pod kątem prostym. Kolejnym działaniem jest ustawienie nacisku dźwigienki. Proces ten zaczynamy od ustawienia wału korbowego w pozycji maksymalnego nacisku na pompowtryskiwacz, w taki sposób, by dźwignia wahliwa znajdowała się maksymalnie u góry. Następnie w celu ustawienia skoku pompowtryskiwacza należy dokręcić śrubę na dźwigience do oporu, a potem odkręcić śrubę o wartości kąta 180°. Po ukończeniu tych działań pracownik kontruje śrubę przy użyciu przeciwnakrętki. Podczas regulacji pompowtrysków nie wolno zapomnieć także o wymianie oringów, pierścieni zabezpieczających i wkładkach termicznych na nowe.

Regulacja pompowtryskiwaczy - Przebieg procesu - Kąt ustawienia pompowtryskiwaczy
Regulacja pompowtryskiwaczy - Przebieg procesu - Kąt ustawienia pompowtryskiwaczy

2. Regulacja pompowtryskiwaczy – jak wygląda i ile kosztuje? - Kodowanie pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Jeśli interesuje Cię cena regulacji pompowtryskiwaczy, to warto zapoznać się z cennikiem serwisu samochodowego. Pompowtryski, które trafią do serwisu, są dokładnie sprawdzane, aby odnaleźć przyczynę awarii. Do tego celu wykorzystuje się stół probierczy, na którym wykonuje się testy. Dzięki temu specjalista dowie się, czy pompowtryski są bezpieczne w użytkowaniu i czy regeneracja przyniosła oczekiwane rezultaty. Pompowtryski nie muszą być kodowane, więc nie wpłynie to na wydajność pracy tych podzespołów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Franciszek

Wystawiono 2 lata temu

Regulacja pompowtryskiwaczy w silniku 2.0 TDI polega na dokonaniu niezbędnych korekt i ustawień, aby zapewnić prawidłowe działanie układu paliwowego i silnika. Regulacja pompowtryskiwaczy może być konieczna w przypadku awarii lub uszkodzenia tych urządzeń, a także po ich wymianie lub regeneracji. Głównym celem regulacji pompowtryskiwaczy jest zapewnienie prawidłowej ilości i dawki paliwa, która jest niezbędna do prawidłowej pracy silnika. Prawidłowa regulacja pompowtryskiwaczy może również poprawić osiągi silnika, zwiększyć jego moc i moment obrotowy oraz zmniejszyć zużycie paliwa. Regulacja pompowtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy oraz dokładnej procedury, którą należy przestrzegać. Dlatego też regulacja pompowtryskiwaczy nie jest zadaniem, które można wykonać samodzielnie w domu lub w warsztacie. Aby dokonać regulacji pompowtryskiwaczy, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub mechanikiem, który posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę do tego celu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki