Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co daje programowanie wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Programowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co daje programowanie wtrysków?
Co daje programowanie wtryskiwaczy?

Programowanie wtrysków pozwala przede wszystkim sprecyzować i wyrównać dawkę paliwa, dzięki czemu wymagania prawne dotyczące emisji spalin zostają zachowane. Programowanie wtryskiwaczy, czy inaczej kodowanie, w praktyce oznacza wyrównanie dawki wtrysku, które realizuje się poprzez wprowadzenie do sterownika unikalnych kodów IMA. W kodzie tym zaszyfrowane są informacje na temat specyfiki i charakteru pracy każdego wtryskiwacza. Jest to więc dla sterownika bardzo ważna informacja umożliwiająca mu wysterowanie odpowiednich parametrów dawki paliwa. Dzięki kodowaniu, a więc sprecyzowaniu dawki oleju napędowego, możliwa jest optymalizacja procesu spalania, dzięki czemu ilość emitowanych toksycznych spalin zostaje maksymalnie ograniczona. Zakodowany wtryskiwacz ma więc możliwość spełniać wszelkie normy jakościowe, co zresztą jest wymagane od każdego producenta tych podzespołów. Trzeba wiedzieć, że pojazd z niezakodowanymi wtryskiwaczami nie pracuje równomiernie z uwagi na niepoprawną dawkę paliwa. Często więc możemy spotkać się z większym zużyciem paliwa, szarpaniem silnika, brakiem mocy czy metalicznym hałasem pod maską.

Czym są kody wtryskiwaczy? – Kod wtryskiwacza Delphi

Kody wtryskiwaczy zawierają pełną charakterystykę pracy i są indywidualne dla każdego wtrysku. Adaptacja wtrysków w sterowniku silnika pozwala mu na bardzo dokładne sprecyzowanie dawki rozpylanego paliwa. Wtryskiwacz, który został naprawiony w autoryzowanym serwisie, otrzymuje nowy kod, co świadczy o tym, że każda naprawa i wymiana wtrysków wiąże się z koniecznością ich ponownego zakodowania. Kodowanie wtryskiwaczy zapewnia przede wszystkim odpowiednią dawkę paliwa, która to przekłada się na pracę samego silnika.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Co prawda wtryskiwacze składane są na linii produkcyjnej, jednak ostateczne parametry ich pracy mogą różnić się między sobą. Z tego też powodu „informuje się” sterownik, jakie wartości powinien wykazywać każdy z nich. Dzięki kodowaniu dawka wtrysku może być więc precyzyjna i równomierna, a działanie samych wtrysków wydajne. Niezakodowane wtryskiwacze będą działały tak samo, jak poprzednie - uszkodzone, ponieważ sterownik stale będzie narzucał na nie korekty. Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy nie zostaną więc wyeliminowane.

Dlaczego należy kodować wtryski?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

2. Na czym polega „kodowanie wtryskiwaczy”? – Programowanie wtryskiwaczy

Kodowanie wtryskiwaczy polega na wpisaniu unikalnego dla każdego wtrysku kodu IMA. Należy go wprowadzić za pomocą testera diagnostycznego, który podłączamy do sterownika silnika. Każdy taki tester posiada dedykowany wtryskiwaczom program do kodowania. Kody nowych wtryskiwaczy zawarte są w technologii producenta, natomiast kody regenerowanych wtrysków należy obliczyć na nowo. W tym celu komputer diagnostyczny analizuje rzeczywiste parametry pracy wtrysków i porównuje je z parametrami zadanymi. Na tej podstawie automatycznie wylicza nowy, aktualny kod IMA.

3. Kodowanie wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Niezakodowane wtryskiwacze nie tylko będą działać nierówno, ale także nie będą spełniały wymaganych norm emisji toksycznych spalin. Dlatego też obowiązkową czynnością towarzyszącą każdej naprawie i wymianie wtrysków powinno być kodowanie. Jeśli mamy do czynienia z regenerowanymi bądź używanymi wtryskiwaczami, w pierwszej kolejności musimy wyliczyć nowe kody IMA, testując wtryski na urządzeniu diagnostycznym. Kod IMA będzie dla sterownika informacją na temat parametrów pracy każdego wtryskiwacza.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krystian

Wystawiono Rok temu

Programowanie wtryskiwaczy polega na dostosowaniu ich parametrów do konkretnych warunków pracy w samochodzie, takich jak np. moc silnika, obroty wału korbowego, rodzaj paliwa itp. Programowanie wtryskiwaczy może być wykonywane w celu optymalizacji pracy silnika i poprawy jego osiągów lub w celu naprawy nieprawidłowo działającego układu paliwowego. Programowanie wtryskiwaczy może przynieść wiele korzyści, takich jak np. poprawa osiągów silnika, zwiększenie mocy i momentu obrotowego, obniżenie zużycia paliwa oraz poprawa jakości spalin. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów z silnikami wysokoprężnymi, które Polega ono na zaprogramowaniu wtryskiwaczy za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które umożliwia dostosowanie ich parametrów do konkretnych warunków pracy w samochodzie.

Czy ta opinia była pomocna?

Olo79

Wystawiono 2 lata temu

Proste, że bez programowania wtrysków, będą działały niepoprawnie. Można zawsze też zapytać fachowca.

Czy ta opinia była pomocna?

Krokiet

Wystawiono 2 lata temu

Z tego co wiem, to praca silnika jest lepsza po programowaniu wtrysków. W sumie jak chodzą według parametrów producenta, to nie ma prawa działać nieprawidłowo. Mechanik mówił, że niezakodowane wtryski chodzą tak jak uszkodzone.

Czy ta opinia była pomocna?

Niko70

Wystawiono 2 lata temu

Ze wszystkim, co jest tu napisane zgadzam się w 100 procentach. Programowanie wtryskiwaczy to jeden z podstawowych etapów.

Czy ta opinia była pomocna?

matro124

Wystawiono 2 lata temu

Kodowanie wtrysków — jak najbardziej zgadzam się z tym, że trzeba o tym pamiętać!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki