Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ciśnienie w pompie wtryskowej – jak sprawdzić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ciśnienie w pompie wtryskowej
Ciśnienie w pompie wtryskowej – jak sprawdzić?

Chcąc zmierzyć ciśnienie w pompie wtryskowej, korzystamy z czujnika znajdującego się na szynie Common Rail, ponieważ to on stale monitoruje parametry ciśnienia, a pozyskane dane przesyła do sterownika silnika. W celu analizy tychże parametrów należy skorzystać z testera diagnostycznego, który podpinamy do sterownika. Ciśnienia w samej pompie nie mierzymy, ponieważ nie posiada ona czujnika. W związku z tym warto wiedzieć, że to ciśnienie w szynie świadczy o ciśnieniu w pompie wtryskowej. Dzieje się tak, ponieważ pompa przesyła paliwo do magistrali za pomocą przewodów i wykazuje ono takie same wartości i w pompie i w magistrali. Pomiary ciśnienia możemy przeprowadzić także na stole probierczym, który także wyposażony jest w szynę, a więc stwarza warunki analogiczne do tych, które panują w czasie jazdy. Innym sposobem pomiaru ciśnienia w pompie jest użycie własnego zewnętrznego czujnika, jednakże w serwisach samochodowych korzysta się ze sposobów wymienionych wyżej. Reasumując, chcąc sprawdzić ciśnienie w pompie wtryskowej, należy dowiedzieć się uprzednio, jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail, ponieważ będzie ono takie samo.

Czy wiesz, że: pompa wysokiego ciśnienia (wtryskowa) obmywana jest przez paliwo o niskim ciśnieniu, natomiast rośnie ono do dużych wartości dopiero w komorze tłoczącej.

Jak zmierzyć ciśnienie paliwa w pompie wtryskowej – Manometr do pomiaru ciśnienia paliwa diesel

Najpopularniejszym sposobem sprawdzania ciśnienia w pompie wtryskowej jest podłączenie testera diagnostycznego do sterownika. Wówczas możliwa będzie analiza parametrów ciśnienia otrzymanych z czujnika. Zdarza się niekiedy tak, że pompa wstępna odpowiedzialna za pobór paliwa nie działa i konieczne staje się sprawdzenie ciśnienia wewnętrznego. W takim przypadku należy podpiąć dodatkowy czujnik (do 10 barów) i pomiaru dokonujemy za pomocą manometru z zegarem cyfrowym. Ciśnienie wewnętrzne możemy sprawdzić także przy użyciu stołu probierczego.

1. Jak sprawdzić, czy zawór ciśnienia na pompie CR działa – Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa?

Sprawność zaworu ciśnienia weryfikujemy podczas testów przeprowadzonych za pomocą urządzenia diagnostycznego dostępnego w odpowiednim warsztacie samochodowym. Niewysterowany zawór będzie wykazywał zbyt niskie ciśnienie (ok. 60 bar), co uniemożliwi uruchomienie wtryskiwaczy. Z racji tego, że pompa wytwarza stałe ciśnienie, to zainstalowano taki element, jak regulator, którego rolą jest utrzymanie wymaganego do wtrysku ciśnienia. Co więcej, zapobiega on zapowietrzeniu się układu paliwowego. Jeśli więc mamy problem z nieodpowiednim ciśnieniem dawki paliwa, warto w serwisie sprawdzić regulator ciśnienie, ponieważ być może wymaga wymiany.

2. Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail – Pomiar ciśnienia paliwa diesel

Ciśnienie wytwarzane w układzie Common Rail różni się ze względu na generację, jednakże może wynosić od 1300 do 2500 barów. Wysokie wartości ciśnienia spotkamy w nowoczesnych silnikach Diesla. Jedna z usterek, jaka może dotyczyć systemu Common Rail, to zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie wtrysku. I jedna i druga sytuacja przekłada się na nieprawidłowy sposób dawkowania paliwa, co kierowcy Diesli z pewnością odczują w czasie jazdy. W przypadku awarii jednym z etapów diagnostyki powinien być pomiar ciśnienia w szynie.

Problemy z ciśnieniem paliwa Diesel
Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail

3. Jak sprawdzić ciśnienie, jakie podaje pompa paliwa? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?

Z racji tego, że pompa paliwa wytwarza niewielkie ciśnienie, to możemy je sprawdzić za pomocą manometru, który mierzy wartości 0-10 barów. Natomiast, aby sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia, należy udać się do serwisu, który posiada tester diagnostyczny, za pomocą którego wstępnie określimy stan techniczny pompy. Jeżeli zależy nam na rzetelnych oględzinach tego podzespołu, konieczny będzie demontaż pompy z układu oraz rozebranie jej na poszczególne elementy składowe.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Ciśnienie w pompie wtryskowej jest ważnym parametrem, odpowiedzialnym za prawidłową pracę układu paliwowego i silnika. Ciśnienie to można sprawdzić za pomocą specjalistycznego manometru lub zestawu do pomiaru ciśnienia paliwa. Aby sprawdzić ciśnienie w pompie wtryskowej, należy: 1. Odłączyć akumulator lub odciąć zasilanie elektryczne. 2. Znaleźć miejsce, gdzie znajduje się przewód doprowadzający paliwo do pompy wtryskowej. Może to być na przykład przewód z filtra paliwa lub przewód prowadzący z zbiornika paliwa. 3. Przy pomocy specjalistycznego manometru lub zestawu do pomiaru ciśnienia paliwa zmierzyć ciśnienie w pompie wtryskowej. W zależności od rodzaju silnika i układu paliwowego ciśnienie powinno wynosić od kilku do kilkudziesięciu barów. 4. Porównać uzyskane ciśnienie z wartościami zalecanymi przez producenta lub z zapisanymi w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli ciśnienie w pompie wtryskowej jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może to prowadzić do problemów z działaniem układu paliwowego i silnika. Dlatego ważne jest regularne sprawdzanie ciśnienia w pompie wtryskowej i w razie potrzeby wykonanie odpowiednich napraw lub regulacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Lechu

Wystawiono 2 lata temu

Jak nie wiadomo, jak sprawdzić to trzeba korzystać z pomocy mechanika i samemu nie kombinować w oparciu o tutoriale z YT.

Czy ta opinia była pomocna?

Bazyl

Wystawiono 2 lata temu

Ciekawy artykuł, ale przy moich umiejętnościach... nie zdecydowałbym się na samodzielne sprawdzenie ciśnienia w pompie wtryskowej. Jednak trzeba mieć do tego konkretną wiedzę i narzędzia.

Czy ta opinia była pomocna?

XXXtukan

Wystawiono 2 lata temu

Ja żeby sprawdzić ciśnienie w mojej pompie wtryskowej umawiam się do kolegi, którego tato ma swój warsztat, także o tyle dobrze, że mam sprawdzone wszystko od razu i po kosztach

Czy ta opinia była pomocna?

synek2485568

Wystawiono 2 lata temu

Czyli, żebym mógł poznać ciśnienie swojej pompy muszę umówić się na wizytę w serwisie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki