25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CIŚNIENIE PALIWA COMMON RAIL PRZY ROZRUCHU

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Pochylając się niżej nad pojęciem, jakim jest ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu, zauważamy pewne zmienności, który mają wpływ na to proste, jak się przynajmniej wydaje zagadnienie. Co ważne układy te mają nieswoiście prostą budowę, ale sprawa komplikuje się znacznie bardziej, kiedy już poruszymy kwestie działania tego układu i wtedy bardzo ważne będzie nasz parametr. Generalnie to, jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail nie jest niczym fascynującym, ale dobrze wiedzieć, że może ono oscylować około 200 barów. To jednak ostatecznie nie precyzuje dokładnie tego, jaka wartość tego parametru powinna występować w naszym układzie w czasie uruchomienia silnika. Niemniej warto jednak znać, to jakie ciśnienie na listwie wtryskowej wstępuje ogólnie. Oczywiście mówimy to wszystko tylko po to, byście mogli lepiej zrozumieć wartości tego parametru.

 

Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu
Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu

 

Ciśnienie paliwa Common Rail w momencie uruchomienia silnika

 

Generalnie, jak chodzi o ten parametr, to ma on to do siebie, przynajmniej kiedy mamy na myśli układ Common Rail, że jest on zmienny, a dzieje się tak w ramach różnych części tego systemu, a także w wypadku różnych zajść. W ten sposób, przechodząc do sytuacji rozruchu, ciśnienie paliwa powinno być jednak na minimalnym poziomie 180 barów, a w wypadku nowoczesnych samochodów zdecydowanie powinno oscylować około wartości 250 barów. Widzimy, że są to wartości całkiem tożsame do tych wymienionych w pierwszej części opisu, ale tylko wtedy kiedy nie występuje zbyt niskie ciśnienie na listwie wtryskowej. To bowiem może sugerować nieprawidłowości, które zwykle mają miejsce, kiedy w danych elementach, jak i całym układzie, prężność paliwa nie będzie na odpowiednio właściwym poziomie.

 

Ciśnienie paliwa Common Rail w momencie uruchomienia silnika
Ciśnienie paliwa Common Rail w momencie uruchomienia silnika

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO