Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CIŚNIENIE OTWARCIA WTRYSKIWACZA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie wtryskwiacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza to wartość ciśnienia, która jest wymagana do otwarcia zaworu wtryskiwacza i wprowadzenia paliwa do cylindra silnika. Ta wartość jest zależna od modelu wtryskiwacza i parametrów silnika. W przypadku wtryskiwaczy Common Rail, ciśnienie otwarcia wynosi zwykle od 200 do 300 barów. Jednakże, wartość ta może się różnić w zależności od modelu wtryskiwacza i wymagań silnika. Wtryskiwacze stosowane w starszych modelach silników diesla mogą wymagać niższego ciśnienia otwarcia, a wtryskiwacze stosowane w nowszych i bardziej zaawansowanych silnikach diesla mogą wymagać wyższego ciśnienia otwarcia. Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest jednym z kluczowych parametrów wtryskiwacza, ponieważ wpływa na ilość paliwa wstrzykiwanego do cylindra silnika oraz na czas i sposób wtryskiwania paliwa. Nieprawidłowe ciśnienie otwarcia wtryskiwacza może prowadzić do problemów związanych z działaniem silnika, takich jak spadek mocy, zwiększone zużycie paliwa, trudności z rozruchem silnika lub emisje szkodliwych substancji. Kierując się myślą, że każda zmiana jest tylko i wyłącznie dobra, bo determinuje działanie, pragniemy przez to nadmienić nieco więcej o zagadnieniu jakim jest ciśnienie wtrysku diesel. W przypadku tego nośnika energii, jakim jest właśnie paliwo o nazwie diesel, sprawa przedstawia się całkiem przyzwoicie.

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza
Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza

Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach

Mimo że sprawa o której mowa jest stosunkowo złożona, bo ciśnienie otwarcia tego elementu zależy od całkiem mnogiej ilości zmiennych, to jednak możemy operować pewnymi wartościami. Odnośnie tego, zdecydowanie warto wiedzieć, że by było ono utrzymane w sztywnych ryzach potrzebna jest regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza. Kiedy jest to zapewnione możemy wyszczególnić konkretne wartości, a te prezentują się kolejno od 11 - 14 MPa w przypadku rozpylaczy czopikowych oraz 15 – 30 MPa kiedy z kolei, mamy do czynienie z rozpylaczami otworowymi. Wchodząc dalej w te szczegóły, to oczywiście możemy mówić o takich wartościach, tylko jeżeli elementy te zawierają podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy. Mówimy o tym, ponieważ takie właśnie rozwiązania, obecnie są najczęściej stosowane we współcześnie wytwarzanych elementach wtryskowych i z tego powodu jest to tak istotne.

Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach
Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach
Udostępnij wpis

Komentarze

Edward

Wystawiono Rok temu

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza to ciśnienie, które jest wymagane, aby otworzyć zawór elektromagnetyczny wtryskiwacza i umożliwić wprowadzenie paliwa do komory spalania. Ciśnienie to jest zwykle bardzo niskie, zwykle około 2-5 barów (30-70 psi). Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest kontrolowane przez układ elektroniczny, który dostosowuje ilość paliwa, która jest wprowadzana do silnika, w zależności od warunków pracy silnika. Jeśli ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest zbyt niskie, może to prowadzić do niedostatecznego dawkowania paliwa i trudności z uruchomieniem silnika. Jeśli ciśnienie otwarcia jest zbyt wysokie, może to prowadzić do przelewania paliwa i zwiększonego zużycia paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki