25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CIŚNIENIE OTWARCIA WTRYSKIWACZA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Pragniemy poruszyć dość szczegółowy temat, jakim jest ciśnienie otwarcia wtryskiwacza i wcale nie obawiamy się następstw i konsekwencji naszego wywodu. Będzie to bowiem bardzo zwięzła wypowiedź, dzięki której dowiecie się więcej odnośnie tytułowego zagadnienia, które brzmi całkiem tajemniczo i wystarczająco intrygująco, by mieć obawy co do niego. Kierując się myślą, że każda zmiana jest tylko i wyłącznie dobra, bo determinuje działanie, pragniemy przez to nadmienić nieco więcej o zagadnieniu jakim jest ciśnienie wtrysku diesel. W przypadku tego nośnika energii, jakim jest właśnie paliwo o nazwie diesel, sprawa przedstawia się całkiem przyzwoicie.

 

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza
Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza

 

Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach

 

Mimo że sprawa o której mowa jest stosunkowo złożona, bo ciśnienie otwarcia tego elementu zależy od całkiem mnogiej ilości zmiennych, to jednak możemy operować pewnymi wartościami. Odnośnie tego, zdecydowanie warto wiedzieć, że by było ono utrzymane w sztywnych ryzach potrzebna jest regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza. Kiedy jest to zapewnione możemy wyszczególnić konkretne wartości, a te prezentują się kolejno od 11 - 14 MPa w przypadku rozpylaczy czopikowych oraz 15 – 30 MPa kiedy z kolei, mamy do czynienie z rozpylaczami otworowymi. Wchodząc dalej w te szczegóły, to oczywiście możemy mówić o takich wartościach, tylko jeżeli elementy te zawierają podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy. Mówimy o tym, ponieważ takie właśnie rozwiązania, obecnie są najczęściej stosowane we współcześnie wytwarzanych elementach wtryskowych i z tego powodu jest to tak istotne.

 

Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach
Jak wygląda ciśnienie na wtryskiwaczach

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO