25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

BUDOWA WTRYSKIWACZA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Chcemy opracować dla was skomplikowany temat, jakim zasadnie jest budowa wtryskiwacza. Nie należy się poddawać na starcie, pomimo wymienionego powyżej sformułowania, które jak od razu możemy zaznaczyć jest nadmiernie złożone. Nie warto zaniechać tej sprawy, która jest dla nas tak istotna tylko dlatego, że jest ciężka i wymagająca, jak budowa Common Rail, którego to systemu wtryskiwacze są częścią. Wyróżniamy kilka form wtryskiwaczy, wtryskiwacze diesla są inaczej zbudowane niż te zasilane benzynowo. Składają się ze złącza przelewu, sprężyny, cewki i kotwicy. Znajdziemy też w nich kulkę zaworu i komorę sterującą zaworu, a także komorę rozpylacza i ciekawy tłoczek. Ostatnimi podzespołami tego elementu wtryskowego są kanalik wtryskowy, złącze dopływu paliwa, a zwieńczeniem jest igła rozpylacza.

 

Budowa wtryskiwacza
Budowa wtryskiwacza

 

Jak przedstawia się budowa wtryskiwacza benzynowego

 

W pierwszej kolejności należy mieć, na uwadze, że wtryskiwacz składa się z szeregu rozmaitych podzespołów. Żeby to dokładniej zobrazować warto wspomnieć, jak działa wtryskiwacz, a spełnia on funkcję, jaką jest zasadnie bezpośredni wtrysk paliwa do dalszych części silnika. Teraz spokojnie przedstawimy jego elementy, poczynając od kierunku przepływu paliwa, a to w początkowej fazie natrafia wpierw na króciec dopływu paliwa, pierścień uszczelniający oraz filtr siatkowy, kiedy dostaje się do wtryskiwacza. Dalej analizując ten przedmiot, możemy zauważyć cewkę, sprężynę, iglicę rozpylacza i całkiem fascynującą płytkę iglicy rozpylacza oraz płytkę iglicy rozpylacza. Możemy także zaobserwować złącze elektryczne, ogólną obudowę też warto wspomnieć, by skwitować uroczyście jego osobliwe obrazowanie, bardzo ważnym gniazdem iglicy. W taki też wyborny sposób prezentuję się nam budowa wtryskiwacza Bosch, a warto wiedzieć, że producent ten jest jednym z głównych wytwórców tego typu przedmiotów.

 

Jak przedstawia się budowa wtryskiwacza benzynowego
Jak przedstawia się budowa wtryskiwacza benzynowego

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO