Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Budowa pompowtryskiwacza Diesel

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Budowa pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Poniżej przedstawiamy więc poszczególne elementy, z jakich skonstruowany jest pompowtryskiwacz; zaczynając od góry:

1. Śruby torx
2. Podkładka BIP
3. Korpus wraz ze sprężyną tłoczka
4. Nakrętka mocująca dyszę
5. Płytka dociskowa
6. Zestaw części rozpylacza
7. Trzpień kulkowy
8. Sprężyna dociskowa
9. Zaworek przelewowy
10. Iglica rozpylacza
11. Wtrysk otworkowy
12. Nakrętka nasadki złączkowa
13. Uchwyt elektromagnetyczny
14. Czasza magnesu
15. O-ring

Znajomość elementów budowy pompowtryskiwacza z pewnością przyda się tym kierowcom, którzy chcą przedłużyć żywotność tych podzespołów.Pompowtryski nie są już produkowane ani instalowane w nowoczesnych pojazdach, dlatego tak ważna jest dbałość o stan techniczny dostępnych jeszcze części, aby jak najdłużej cieszyć się ich całkowitą sprawnością. Ze względu na rodzaj materiału, który uruchamia pracę pompowtrysków, wyróżniamy dwa rodzaje pompowtryskiwaczy: elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne. Niezależnie jednak od czynnika sterującego, najważniejszą rolę odgrywa elektrozawór sterowany przez sterownik silnika, bo to właśnie on wyznacza moment rozpoczęcia, jak i przerwania wtrysku.

1. Ogólna zasada działania pompowtryskiwacza

To, jak działa pompowtryskiwacz zawdzięczamy połączeniu funkcji pompy wtryskowej oraz wtryskiwacza. Na każdy cylinder przypada jeden pompowtrysk, do którego przez kanały umieszczone w głowicy silnika dociera paliwo. Aby olej napędowy mógł dotrzeć do komory spalania, potrzebne jest odpowiednie ciśnienie. Dlatego paliwo jest sprężane przy pomocy tłoka naciskanego przez krzywkę wałka rozrządu. Skutkiem tego procesu jest wstrzyknięcie dawki paliwa przez końcówkę wtryskiwacza. Jeśli chodzi o różnicę między pompowtryskiem a wtryskiem, to występuje ona na etapie rozpylenia. W przypadku pompowtrysków wstrzyknięcie paliwa podzielone jest na dwie fazy – fazę wstępną i zasadniczą.

2. Usterka pompowtrysków – objawy

Do najczęściej występujących symptomów dysfunkcji pompowtrysków zalicza się trudność uruchomienia silnika, czy też jego częste i nagłe gaśnięcie na jałowym biegu. Z pewnością spotkamy się ze znacznym zadymieniem, które może występować w czarnym lub białym kolorze. Awaria pompowtryskiwaczy wiąże się także z nieprzyjemnym szarpaniem silnika, spadkiem mocy i niecodziennym falowaniem obrotów. Wszystko to przekłada się na niski komfort jazdy, dlatego nie należy zwlekać z usuwaniem źródła awarii. 

Elementy pompowtryskiwacza
Budowa pompowtryskiwacza Diesel

Skuteczny sposób naprawy pompowtryskiwaczy

Co prawda, w przypadku awarii nie zaopatrzymy się w nowe pompowtryski, ale dzięki opracowanej technologii naprawy z powodzeniem możemy przywrócić im funkcjonalność. Usługą bardzo popularną i polecaną wśród posiadaczy Diesli jest kompleksowa regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI. Szczegółowa diagnostyka, wymiana uszkodzonych elementów, jak i czyszczenie części w specjalistycznych urządzeniach, pozwala przyrównać parametry pracy pompowtrysków do tych fabrycznie nowych.
Wyżej wspominaliśmy, że aktualnie układ zasilany pompowtryskami nie ma zastosowania ani nie jest produkowany. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, iż przestały spełniać one bardzo restrykcyjne wymogi dotyczące ilości emitowanych spalin. Mimo to podzespoły te zyskały bardzo duże uznanie wśród sympatyków silników wysokoprężnych ze względu na wydajność i żywotność pompowtryskiwaczy.

Naprawa pompowtryskiwaczy
Skuteczny sposób naprawy pompowtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacz jest skomplikowanym urządzeniem, które odpowiada za dostarczanie paliwa do silnika samochodu z silnikiem diesel. Składa się z kilku różnych części, które działają razem, aby prawidłowo dostarczać paliwo do silnika. Oto główne elementy budowy pompowtryskiwacza: Korpus - jest to zewnętrzna część pompowtryskiwacza, która jest umieszczona w głowicy silnika i składa się z różnych kanałów, przez które przepływa paliwo. Membrana - ta część pompowtryskiwacza odpowiada za regulację ciśnienia paliwa w korpusie. Tłoczek - Tłoczek jest przesuwany przez elektromagnet, który otwiera i zamyka komorę tłoka Elektromagnet - jest to cewka elektryczna, która jest odpowiedzialna za przesuwanie tłoczka. Wtyczka elektryczna - ta część pompowtryskiwacza pozwala na połączenie z elektrycznym układem zasilania. Końcówki wtryskowe - to elementy, które znajdują się na końcu pompowtryskiwacza i odpowiadają za wtrysk paliwa do komory spalania. Wszystkie te elementy pracują razem, aby dostarczać odpowiednią ilość paliwa do silnika w odpowiednim momencie. Awaria jednego z tych elementów może prowadzić do poważnych problemów z działaniem silnika i dlatego ważne jest, aby były one regularnie sprawdzane i serwisowane.

Czy ta opinia była pomocna?

alek

Wystawiono 3 lata temu

Chciałbym się na serwis. Gdzie się znajduje siedziba. Najprawdopodobniej są to pompowtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki