Awaria systemu wtrysku - jak naprawić?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Kiedy w samochodach z napędem Diesel mamy do czynienia z awarią systemu wtrysku, konieczna jest wizyta w serwisie zajmującym się naprawą i regeneracją wtryskiwaczy. Najbardziej skutecznym sposobem naprawy tego rodzaju usterki jest poddanie wtrysków kompleksowej regeneracji z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz odpowiednich środków chemicznych. Jednak, by dowiedzieć się, co jest główną przyczyną awarii systemu wtrysku Common Rail, konieczna jest dokładna diagnostyka wszystkich elementów wtryskiwacza. Szczegółowe oględziny pozwolą również na dopasowanie odpowiedniej techniki naprawy.
1. Kiedy zapala się kontrolka awarii systemu wtrysku
Kontrolka check engine zaświeci się przede wszystkim w przypadku problemów z układem wtryskowym, jednak może także wskazywać na usterki między innymi z zakresu: nadmiernego zużycia katalizatora, nieprawidłowej pracy filtra cząstek stałych, zużycia świec zapłonowych.
Co prawda w momencie, gdy zapali się kontrolka, nie musimy zatrzymywać samochodu, jednak nie powinniśmy zwlekać z wizytą w warsztacie.
2. Awaria systemu wtrysku – objawy
W przypadku awarii wtrysku spotkamy się z kilkoma niedogodnościami w trakcie jazdy:
- Z pewnością odczujemy nierównomierną pracę silnika, a także możemy mieć problem z uruchomieniem samochodu.
- Podczas jazdy możemy zaobserwować spadek mocy, a co za tym idzie, mniejsze osiągi.
- Większy pobór paliwa to także objaw, który towarzyszy awarii systemu wtrysku.
- Ilość spalin będzie większa niż zwykle, co niewątpliwie powinno zwrócić naszą uwagę.

Przyczyny awarii wtrysku w Dieslu
Jedną z głównych przyczyn dysfunkcji wtryskiwaczy są zabrudzenia i osady, które gromadzą się i przywierają do drobnych elementów wtrysku. Często kierowcy sami przyczyniają się do takiego stanu rzeczy, poprzez tankowanie złej jakości paliwa pochodzącego z niepewnego źródła. Usterkę powodują także tuningi oraz naprawy wtrysków nieodpowiednimi narzędziami. Wówczas bardzo łatwo o uszkodzenia, które nie tylko skutkują nieprawidłową pracą wtrysków, ale także znacznie skracają ich żywotność. Przyczyną awarii systemu wtrysku mogą być także usterki będące wynikiem eksploatacji i zużycia wtryskiwaczy. Spalona cewka, połamany korpus, uszkodzone gniazdo wewnętrzne wtrysku czy sparciałe uszczelniacze wysokiego ciśnienia to tylko niektóre z możliwych szkód, jakie mogą objąć wtryskiwacze. Wysoki stopień awarii wtrysku może doprowadzić także do uszkodzenia filtra DPF lub katalizatora, a także jest w stanie uszkodzić turbosprężarkę, a nawet sam silnik. Ignorowanie drobnych usterek w efekcie prowadzi do kumulacji i powstania dużego stopnia awarii. Dlatego powinniśmy na bieżąco eliminować wszelkie niewłaściwe zachowania podzespołów naszego pojazdu, o których on sam często nas informuje.

Komentarze
Adam
Wystawiono 2 lata temu
Awarie systemu wtrysku paliwa mogą mieć różne przyczyny i odpowiednie naprawy zależą od konkretnego przypadku. Oto kilka przykładów sposobów naprawy: Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zużytego wtryskiwacza: Uszkodzony lub zużyty wtrysk paliwa może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak spadek mocy, wzrost zużycia paliwa, dymienie itp. W takim przypadku należy wymienić uszkodzony wtryskiwacz na nowy. Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zużytego filtra paliwa: Zanieczyszczony filtr paliwa może prowadzić do problemów z wtryskiwaczem, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy filtr jest czysty i wymienić go, jeśli to konieczne. Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zużytego przewodu paliwowego: Przeciekający lub uszkodzony przewód paliwowy może prowadzić do braku paliwa w wtryskiwaczu, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy przewody są prawidłowo podłączone i czy nie ma w nich przecieków. Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zużytego ciśnieniowego regulowania ciśnienia :Usterka ciśnieniowego regulatora ciśnienia paliwa może prowadzić do nieprawidłowego ciśnienia, co w konsekwencji może utrudniać pracę silnika. Naprawa lub wymiana uszkodzonego elektrozaworu: Uszkodzony elektrozawór może prowadzić do braku kontroli przepływu paliwa, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy elektrozawór działa prawidłowo i wymienić go, jeśli to konieczne.
Czy ta opinia była pomocna?