25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja Pompowtryskiwaczy

Regeneracja pompowtryskiwaczy - naprawa pompowtrysków.

Wymieniać potrafią wszyscy naprawiać tylko profesjonaliści.

Hasło, które przez lata przyświecało Robertowi Boschowi – "Wolę stracić pieniądze, niż zaufanie klienta", stanowi dziś najważniejszą zasadę funkcjonowania naszej firmy Bosch Service Pawlik. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, łączymy w naszej firmie zdolności mechaników wchodzących w skład naszej kadry, z najnowocześniejszym w Europie sprzętem, dedykowanym pod fabryki Bosch w Niemczech.

Pompowtryskiwacz zregenerowany w Pracowni Bosch Diesel Service Pawlik

Proces regeneracji w naszej firmie wygląda w sposób następujący:

  1. Kiedy w nasze ręce trafią uszkodzone pompowtryskiwacze najpierw poddawane są wnikliwej diagnostyce, aby określić, co doprowadziło do spadków osiągów, bądź zatrzymania pracy. Aby móc określić to precyzyjnie, przeprowadzany jest test rozpylenia, po czym pompowtryski są rozbierane na części i czyszczone termochemicznie pod zwiększonym ciśnieniem na profesjonalnym urządzeniu Karbon Zapp UA2.
  2. Aby upewnić się, że rygorystyczne standardy procedury regeneracji są zachowane, pompowtryskiwacze dodatkowo poddaje się czyszczeniu ultradźwiękowemu w specjalnych myjkach.
  3. Odpowiednio przygotowaną część wtryskową pompowtryskiwacza poddaje się następnie badaniu na stole probierczym EPS 205, gdzie sprawdzane są wartości zadane i rzeczywiste pracy pompowtrysku, według testów:- pomiaru otwarcia końcówki wtryskiwacza (ma to na celu określenie skuteczności pracy układu wysokiego ciśnienia i stopnia zużycia elementów wchodzących w skład zaworów warunkujących rozpoczęcie wtrysku oleju napędowego – ciśnienia otwarcia końcówki i momentu rozpoczęcia wtrysku BIP). - test chrypienia pompowtryskiwacza (po pomiarze parametrów, określenie grupy chrypienia – kwalifikacja lub jej brak).- instalacja kompletnego zespołu wtryskowego pompowtryskiwacza na stole probierczym w celu sprawdzenia szczelności w gnieździe pompowtryskiwacza (określenie sprawności uszczelniaczy w warunkach pracy)- kontrola szczelności końcówki wtrysku (w celu uzyskania pewności o sprawności lub uszkodzeniach elementu jako jednego z najbardziej newralgicznych)- szczegółowe sprawdzenie kształtu i zasięgu rozpylanej strugi paliwa, przez końcówkę wtryskiwacza (ustalenie, czy uzyskiwane parametry wtrysku odpowiadają wartościom zadanym)
  4. Wymiana wszystkich części określonych w dotychczasowych testach jako niesprawne, wraz z wymianą standardowego zestawu naprawczego (czyli mocowań i uszczelniających pompowtryskiwacz elastomerowych oringów, czasem również termo-podkładki). Montaż na specjalnym imadle firmy Bosch z zastosowaniem elektronicznego pomiaru siły nacisku.
  5. Badanie diagnostyczne na stole probierczym EPS 815 z przystawką CAMBOX. Badanie to przeprowadza się ze względu na bardzo wysoką dokładność pomiaru stołu EPS 815, w celu określenia: - sprawności elektrycznej części sterującej pompowtryskiwaczem, za pomocą specjalistycznego multimetru.- stosunku zadanej dawki i przelewu do otrzymanych wyników przy różnych obciążeniach pracy silnika (pełnym, pośrednim oraz podczas pracy na biegu jałowym).- dawki rozruchowej. - momentu rozpoczęcia wtrysku (słynny BIP, czyli beggining of injection period. Jest to różnica między czasem, który sterownik przewiduje jako niezbędny dla otwarcia końcówki wtrysku, a czasem, jaki rzeczywiście jest potrzebny. Opóźnienie to jest istotne podczas regulowania parametrów pracy pompowtryskiwacza)Wyniki badań przeprowadzonych na EPS 815 drukujemy i dołączamy do wglądu Klienta, do zregenerowanego pompowtryskiwacza. Przygotowane w ten sposób pompowtryskiwacze pakujemy i wysyłamy do Klienta. Gwarantujemy wykorzystanie jedynie oryginalnych części oraz rok gwarancji serwisowej, bez limitu przejechanych kilometrów.

 

Zobacz jak wygląda proces regeneracji pompowtryskiwaczy w naszej pracowni.

Oceń: / Aktualna ocena: 4.48

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.