Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zbyt wysokie ciśnienie na szynie Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Za wysokie ciśnienie na listwie CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Za wysokie ciśnienie na szynie Common Rail
Zbyt wysokie ciśnienie na szynie Common Rail

Kiedy ciśnienie w szynie Common Rail jest zbyt wysokie, możemy mieć do czynienia z następującymi konsekwencjami:
- większą, niż jest to konieczne dawką paliwa, przez co dochodzi do większego zużycia paliwa;
- większą ilością emitowanych do atmosfery toksycznych spalin;
- nieprawidłowym spalaniem paliwa, które może doprowadzić do zapchania filtra DPF sadzą;
- w samochodach niewyposażonych w filtr cząstek stałych za wysokie ciśnienie paliwa spowoduje wydobywanie się z rury wydechowej czarnego dymu;
- znacznie szybszym zużywaniem się wtryskiwaczy, zaworów, pompy oraz przewodów;
- zbyt wysokie ciśnienie w szynie może doprowadzić także do powstania nieszczelności, np. w samej szynie czy też w przewodach.
Za regulację ciśnienia w magistrali odpowiedzialny jest regulator, jednak kiedy ten nie działa prawidłowo, skutki zbyt wysokiego ciśnienia mają powstrzymać umieszczone przeważnie na listwie zawory bezpieczeństwa. W normalnych warunkach są one zamknięte i otwierają się dopiero po znacznym przekroczeniu ciśnienia zadanego. Jeśli ciśnienie stale przekracza wartość zadaną, wówczas zawór bezpieczeństwa także może zostać uszkodzony. Natomiast w pojazdach, które nie posiadają zaworu bezpieczeństwa, o zbyt wysokim ciśnieniu w listwie informuje sterownik silnika, który wprowadza auto w tryb awaryjny.

Wysokie ciśnienie w listwie – Za wysokie ciśnienie Common Rail

Odpowiednio wysokie ciśnienie w listwie gwarantuje bardzo dobre osiągi. Dlatego też jego zwiększanie jest niekiedy zabiegiem celowym, na który decydują się kierowcy Diesli, chcąc zwiększyć moc silnika. W dalszej perspektywie ma to jednak swoje negatywne konsekwencje. Problem pojawia się w momencie, kiedy poszczególne podzespoły układu paliwowego obciążone są wysokim ciśnieniem przez dłuższy czas. Wtedy właśnie dochodzi do znacznie szybszego zużywania się nie tylko wtryskiwaczy, ale i pompy, zaworów oraz przewodów. Zanim zdecydujemy się na tunning, warto więc wiedzieć, czym skutkuje zbyt wysokie ciśnienie na listwie.

1. Za wysokie ciśnienie na listwie Common Rail – Regulator ciśnienia na listwie Common Rail

O zbyt wysokim ciśnieniu w listwie w konsekwencji poinformują nas objawy towarzyszące takiej awarii. Możemy więc zauważyć większe zużycie paliwa oraz wyższą emisję spalin. Za odpowiednie ciśnienie w listwie odpowiada regulator, który dostosowuje wartość tegoż ciśnienia do aktualnego zapotrzebowania silnika w paliwo. Kiedy regulator ten jest uszkodzony, wówczas powstaje problem zbyt niskiego lub zbyt wysokiego ciśnienia w szynie Common Rail.

2. Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail – Objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa diesel

Nieodpowiednie ciśnienie będzie przyczyną nieprawidłowej pracy całego układu paliwowego, dlatego też należy zdiagnozować, w którym obwodzie jest ono nieprawidłowe. W tym celu należy sprawdzić obwód niskociśnieniowy, wysokociśnieniowy, pompę oraz wtryskiwacze. Skutkiem uszkodzonego w Dieslu regulatora ciśnienia będzie albo za wysokie albo za niskie ciśnienie w szynie. Kiedy jest zbyt niskie – auto będzie traciło moc, silnik będzie szarpał, a niekiedy może gasnąć, zwłaszcza na obrotach jałowych. Natomiast zbyt wysokie ciśnienie w listwie spowoduje przede wszystkim znaczne obciążenie wtryskiwaczy.

Problemy z ciśnieniem paliwa
Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail

3. Common rail – jakie powinno być ciśnienie na listwie common rail?

Łatwość osiągnięcia bardzo dobrych parametrów użytkowych zawdzięczamy właśnie wysokiemu ciśnieniu w układzie Common Rail – to dzięki niemu dawka paliwa jest także niezwykle precyzyjna. Wraz z rozwojem technologii nowoczesne Diesle zaczęto wspomagać wtryskiwaczami piezoelektrycznymi, które pracują przy obciążeniu 2000 bar i wyższym! Listwa, która jest wspólna dla wszystkich wtrysków, ma za zadanie rozdzielić paliwo, pełni więc niejako funkcję akumulatora paliwa. Ponadto, to właśnie dzięki szynie paliwo trafia do wtryskiwaczy przy minimalnym spadku ciśnienia. To, jakie ciśnienie powinno być na listwie, zależy od generacji wtryskiwaczy, a więc i od producenta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 4 miesiące temu

Czy uszkodzoną pompa wtryskowa może podawać zbyt duże ciśnienie na listwę wtryskową? czy tylko regulator ciśnienia odpowiada za ciśnienie paliwa? Mam problem z mazda 5 2.0 crdi 143 km. Na listwie na biegu jałowym jest ciśnienie od 320 do 450 tyś kpa po wymianie regulatora na nowy oryginalny ciśnienie się ustabilizowało na około 420 tyś. kpa . Problem jest taki że w momencie kiedy silnik osiąga 90 st. C na biegu jałowym zaczyna mocno klepać i dymi na czarno , szarpie przy przyśpieszaniu , wtryski po regeneracji, zawór regulacji ciśnienia paliwa wymieniony , śladowe ilości opiłków metalu w filtrze paliwa , nie mam już pojęcia o co w tym chodzi i co jeszcze można zrobić.

Czy ta opinia była pomocna?

Kuba

Wystawiono Rok temu

Zbyt wysokie ciśnienie na szynie Common Rail może prowadzić do nieprawidłowego działania układu zasilania silnika i wpłynąć na ogólną sprawność silnika. Szyna Common Rail jest elementem układu wtrysku wysokociśnieniowego, który odpowiada za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy. Ciśnienie na szynie Common Rail jest ważnym parametrem pracy układu wtrysku i musi być utrzymane na odpowiednim poziomie, aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwaczy. Przyczyny zbyt wysokiego ciśnienia na szynie Common Rail mogą być różne. Jedną z możliwych przyczyn jest uszkodzenie elementów układu wysokociśnieniowego, takich jak np. pompa wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze czy też elektrozawory. Innymi przyczynami mogą być zanieczyszczenia w układzie paliwowym, nieprawidłowości w ustawieniach układu wtrysku lub też awaria sterowania pompą.

Czy ta opinia była pomocna?

Jaruś_kania

Wystawiono 2 lata temu

Jak czytam ten artykuł to wiedzę, że to nie taka prosta sprawa. Jakbym miał problem kiedyś ze zbyt wysokim czy niskim ciśnieniem na szynie CR, chyba wolałbym dać auto w ręce fachowców.

Czy ta opinia była pomocna?

Adrian

Wystawiono 2 lata temu

U mnie popękały uszczelki i to nie ze zużycia tylko właśnie z powodu zbyt wysokiego ciśnienia na szynie.

Czy ta opinia była pomocna?

Julita

Wystawiono 2 lata temu

No niestety, ale zbyt wysokie ciśnienie też może nieźle zaszkodzić, teraz zdaję sobie z tego jeszcze większą sprawę. Co jak co, ale takich spraw trzeba sobie przypilnować

Czy ta opinia była pomocna?

jurko134

Wystawiono 2 lata temu

ZA NISKIE CIŚNIENIE ŹLE, ZA WYSOKIE TEŻ ŹLE - dobrze, że mogłam przeczytać ten merytorycznie napisany artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki